---
title: "HOVDENAKK MASKINERING AS (913841549): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOVDENAKK MASKINERING AS i Ørsta hadde 10,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 8 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913841549-hovdenakk-maskinering-as"
---

# HOVDENAKK MASKINERING AS

Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted · Ørsta · Etablert 2014

- Org.nr: 913 841 549
- E-post: hovdenakk.maskinering@tussa.com
- Styreleder: Stian Eriksen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,4 mill. kr (+3,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,41 mill. kr (Margin 13,6 %)
- Ansatte: 8

## Ansatte

- mars 2026: 9
- oktober 2026: 8

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,7 % (god). Ned fra 19,0 % i 2024
- Likviditet: 2,43 (meget god). Ned fra 2,64 i 2024
- Soliditet: 53,5 % (meget god). Opp fra 48,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 19,0 % | 14,7 % |
| Driftsmargin | 11,4 % | 15,2 % | 15,2 % | 16,3 % | 13,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 36,1 % | 25,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,42 | 2,64 | 2,43 |
| Soliditet | - | - | 45,5 % | 48,1 % | 53,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,2 | 1,1 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 558 | 6 984 | 8 241 | 10 011 | 10 365 |
| Driftsresultat | 636 | 1 059 | 1 250 | 1 636 | 1 407 |
| Årsresultat | 427 | 726 | 841 | 1 175 | 998 |
| Driftsmargin | 11,4 % | 15,2 % | 15,2 % | 16,3 % | 13,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 4 436 | 5 034 | 4 762 |
| Sum driftskostnader | 4 922 | 5 925 | 6 991 | 8 374 | 8 957 |
| Finansresultat | −88 | −128 | −171 | −127 | −124 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 079 | 1 509 | 1 283 |
| Anleggsmidler | - | - | 4 811 | 5 170 | 5 497 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 322 | 4 536 | 4 735 |
| Sum eiendeler | - | - | 8 133 | 9 706 | 10 231 |
| Egenkapital | - | - | 3 697 | 4 672 | 5 470 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 371 | 1 717 | 1 951 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 066 | 3 318 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Eriksen: Styrets leder
- Kjetil Hovdenakk: Styremedlem
- Eva Eriksen: Styremedlem
- Anja Olsen-Hovdenakk: Styremedlem
- Thomas Olsen-Hovdenakk: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Åmdalen 417, 6156 Ørsta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.990 Produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted
- Etablert: 26.05.2014
- Aksjekapital: 200 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2014
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte-revisorar-as)
- Regnskapsfører: [REKNEHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/925715115-reknehuset-as)
- Størrelse: Nr. 68 av 169 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av deler i stål og metall.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000242329&sokeverdi=913841549&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GRØVIK VERK AS](https://www.norscout.com/no/company/912149315-grovik-verk-as) | Ørsta | 23 | 91,5 mill. kr | +5,1 % |
| [BAKKESMIA AS](https://www.norscout.com/no/company/989817353-bakkesmia-as) | Ørsta | 7 | 17,5 mill. kr | +72,9 % |
| [SAFEROAD VIK ØRSTA AS](https://www.norscout.com/no/company/985001952-saferoad-vik-orsta-as) | Ørsta | 247 | 675 mill. kr | +1,7 % |
| [FASK-TOOLS AS](https://www.norscout.com/no/company/912154602-fask-tools-as) | Ørsta | - | 5,5 mill. kr | +399,2 % |
| [AUSTEFJORD MEKANISKE VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/916496125-austefjord-mekaniske-verksted-as) | Ørsta | - | 141 000 kr | - |
| [NEONTEX AS](https://www.norscout.com/no/company/938003874-neontex-as) | Trondheim | 8 | 11 mill. kr | +18,2 % |
| [TØNNESEN RUSTFRITT & STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/929545419-tonnesen-rustfritt-stal-as) | Kristiansand | 8 | 9,62 mill. kr | +21 % |
| [NITTEDAL RUSTFRIE AS](https://www.norscout.com/no/company/965999930-nittedal-rustfrie-as) | Lunner | 8 | 14,2 mill. kr | +3,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
