---
title: "TANGENMOEN AS (913843037): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TANGENMOEN AS i Lunner hadde 1,85 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Anders Nordengen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913843037-tangenmoen-as"
---

# TANGENMOEN AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lunner

- Org.nr: 913 843 037
- Telefon: 907 91 207
- Daglig leder: Anders Nordengen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,85 mill. kr (+3,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 832 001 kr (Margin 44,9 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,4 % (svak). Opp fra 3,9 % i 2024
- Likviditet: 4,21 (meget god). Opp fra 2,85 i 2024
- Soliditet: 32,5 % (god). Opp fra 31,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,9 % | 4,4 % | 3,9 % | 5,4 % |
| Driftsmargin | 41,4 % | 38,4 % | 40,8 % | 33,7 % | 44,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 2,0 % | 0,2 % | 4,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,25 | 2,85 | 4,21 |
| Soliditet | 30,6 % | 33,1 % | 32,7 % | 31,8 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | 2,3 | 2,0 | 2,1 | 2,1 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 640 | 1 768 | 1 759 | 1 799 | 1 852 |
| Driftsresultat | 679 | 678 | 718 | 607 | 832 |
| Årsresultat | 237 | 142 | 89 | 8 | 204 |
| Driftsmargin | 41,4 % | 38,4 % | 40,8 % | 33,7 % | 44,9 % |
| Sum gjeld | 12 335 | 11 279 | 11 386 | 11 470 | 11 517 |
| Sum driftskostnader | 961 | 1 090 | 1 041 | 1 192 | 1 020 |
| Finansresultat | −375 | −496 | −604 | −597 | −570 |
| Resultat før skatt | - | - | 114 | 10 | 262 |
| Anleggsmidler | 16 359 | 15 825 | 15 106 | 14 387 | 13 804 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 820 | 2 428 | 3 262 |
| Sum eiendeler | 17 772 | 16 858 | 16 926 | 16 815 | 17 066 |
| Egenkapital | 5 437 | 5 579 | 5 540 | 5 345 | 5 549 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 809 | 852 | 774 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 577 | 10 617 | 10 743 |

## Ledelse og styre

- Anders Nordengen: Daglig leder og styremedlem
- Jan Egil Granberg: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vestbygdvegen 66, 2743 Harestua
- Postadresse: Helmeidvegen 25, 2760 Brandbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 16.06.2014
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Regnskapsfører: [BJØRKE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919434694-bjorke-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 17 171 av 46 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eiendomsutvikling i form av oppføring, kjøp, salt og utleie av fast eiendom, samt deltagelse i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000255690&sokeverdi=913843037&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000610962&sokeverdi=913843037&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KVERNHUSVEGEN 21 AS](https://www.norscout.com/no/company/916335377-kvernhusvegen-21-as) | Lunner | - | 1,91 mill. kr | +2,4 % |
| [GODAHL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/990351341-godahl-eiendom-as) | Lunner | - | 1,82 mill. kr | −26,7 % |
| [MEIERIBUTIKKEN LUNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/912182215-meieributikken-lunner-as) | Lunner | - | 2,75 mill. kr | −2,2 % |
| [BROKERUD EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/995167506-brokerud-eiendom-as) | Lunner | - | 1,72 mill. kr | - |
| [HMS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/989679449-hms-eiendom-as) | Lunner | - | 3,24 mill. kr | +89,4 % |
| [GEIR HÆHRE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/813737892-geir-haehre-eiendom-as) | Lunner | - | 1,5 mill. kr | +11,1 % |
| [NORDMARKA NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/913987594-nordmarka-nord-as) | Lunner | - | 4,21 mill. kr | −0,3 % |
| [TALEA AS](https://www.norscout.com/no/company/975951626-talea-as) | Lunner | - | 1,46 mill. kr | +4,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
