---
title: "VESTAKER INVEST AS (913857437): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VESTAKER INVEST AS i Lillehammer hadde 3 820 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stein Ivar Lien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913857437-vestaker-invest-as"
---

# VESTAKER INVEST AS

Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted · Lillehammer

- Org.nr: 913 857 437
- Telefon: 61 25 89 58
- E-post: liensteinvegen@gmail.com
- Daglig leder: Stein Ivar Lien (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3 820 kr (−64 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −135 172 kr (Margin −3 538,5 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,9 % i 2024
- Likviditet: 25,96 (meget god). Opp fra 11,12 i 2024
- Soliditet: 93,0 % (meget god). Opp fra 87,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,4 % | −0,9 % | −1,9 % | −2,5 % |
| Driftsmargin | 88,3 % | −0,9 % | −80,3 % | −1 045,0 % | −3 538,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −2,5 % | 4,0 % | 2,6 % | −1,7 % |
| Likviditetsgrad | 21,28 | 9,90 | 5,44 | 11,12 | 25,96 |
| Soliditet | 80,2 % | 84,6 % | 77,4 % | 87,4 % | 93,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 063 | 211 | 67 | 11 | 4 |
| Driftsresultat | 2 704 | −2 | −54 | −111 | −135 |
| Årsresultat | 2 185 | −145 | 178 | 137 | −59 |
| Driftsmargin | 88,3 % | −0,9 % | −80,3 % | −1 045 % | −3 538,5 % |
| Sum gjeld | 1 340 | 965 | 1 414 | 719 | 370 |
| Sum driftskostnader | - | - | 121 | 121 | 139 |
| Finansresultat | - | - | 256 | 238 | 53 |
| Resultat før skatt | 2 783 | −135 | 202 | 127 | −82 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 6 768 | 6 248 | 6 245 | 5 688 | 5 279 |
| Sum eiendeler | 6 768 | 6 248 | 6 245 | 5 688 | 5 279 |
| Egenkapital | 5 428 | 5 283 | 4 831 | 4 968 | 4 909 |
| Kortsiktig gjeld | 318 | 631 | 1 147 | 511 | 203 |
| Langsiktig gjeld | 1 022 | 334 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Stein Ivar Lien: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Steinvegen 14, 2615 Lillehammer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.390 Utleie og leasing av andre maskiner og annet utstyr og materiell ikke nevnt annet sted
- Etablert: 23.06.2014
- Aksjekapital: 70 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 610 av 613 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i verdipapir og utleie av maskiner og utstyr.

## Kunngjøringer

- 21.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000131556&sokeverdi=913857437&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKKAR & BERG AS](https://www.norscout.com/no/company/928923908-bakkar-berg-as) | Lillehammer | - | 21 600 kr | - |
| [SHADY BUSINESS AS](https://www.norscout.com/no/company/929636007-shady-business-as) | Lillehammer | - | 124 858 kr | - |
| [BASE CAMP LILLEHAMMER AS](https://www.norscout.com/no/company/890204562-base-camp-lillehammer-as) | Lillehammer | - | 290 208 kr | - |
| [WOOFER AS](https://www.norscout.com/no/company/989558943-woofer-as) | Lillehammer | - | 4,29 mill. kr | +29,9 % |
| [LILLEHAMMER LIFTUTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/912556786-lillehammer-liftutleie-as) | Lillehammer | 7 | 27,2 mill. kr | −14,3 % |
| [JARLES PUMPEBIL SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/837733642-jarles-pumpebil-service-as) | Lillehammer | - | - | - |
| [ON AIR AS](https://www.norscout.com/no/company/981973259-on-air-as) | Lillehammer | - | 88 393 kr | - |
| [AMINA TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/996026353-amina-transport-as) | Lillehammer | - | 197 000 kr | −93,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
