---
title: "EITZEN SHIPPING AS (913869427): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EITZEN SHIPPING AS i Oslo hadde 132 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913869427-eitzen-shipping-as"
---

# EITZEN SHIPPING AS

Utleie og leasing av sjøtransportmateriell · Oslo

- Org.nr: 913 869 427
- Nettsted: [eitzengroup.com](https://eitzengroup.com)
- Styreleder: Axel Camillo Eitzen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 132 mill. kr (+299,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 38 mill. kr (Margin 28,8 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 69,2 % (meget god). Opp fra 59,8 % i 2024
- Likviditet: 32,41 (meget god). Opp fra 2,48 i 2024
- Soliditet: 68,2 % (meget god). Ned fra 79,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,0 % | 9,9 % | 59,8 % | 69,2 % |
| Driftsmargin | - | - | 74,9 % | 94,6 % | 28,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 37,9 % | 26,1 % | 173,6 % | 94,4 % |
| Likviditetsgrad | 290,39 | 1 972,40 | 0,27 | 2,48 | 32,41 |
| Soliditet | 48,0 % | 85,4 % | 3,8 % | 79,6 % | 68,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 0,2 | 25,3 | 0,3 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 6 415 | 33 133 | 132 238 |
| Driftsresultat | −160 | −103 | 4 805 | 31 357 | 38 043 |
| Årsresultat | 34 448 | 12 054 | 5 280 | 34 453 | 55 038 |
| Driftsmargin | - | - | 74,9 % | 94,6 % | 28,8 % |
| Sum gjeld | 27 973 | 6 462 | 66 615 | 9 518 | 36 987 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 610 | - | 94 196 |
| Finansresultat | - | - | 475 | - | 17 000 |
| Resultat før skatt | 34 457 | 12 061 | 5 280 | 34 463 | 55 043 |
| Anleggsmidler | 40 414 | 34 454 | 55 569 | 31 209 | 43 897 |
| Omløpsmidler | 13 358 | 9 862 | 13 676 | 15 393 | 72 585 |
| Sum eiendeler | 53 772 | 44 316 | 69 245 | 46 602 | 116 483 |
| Egenkapital | 25 799 | 37 853 | 2 631 | 37 084 | 79 495 |
| Kortsiktig gjeld | 46 | 5 | 50 447 | 6 218 | 2 240 |
| Langsiktig gjeld | 27 927 | 6 457 | 16 167 | 3 300 | 34 748 |

## Ledelse og styre

- Axel Camillo Eitzen: Styrets leder
- Nina Eitzen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160 Oslo
- Postadresse: c/o Eitzen AS, Hieronymus Heyerdahls gate 1, 0160 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 77.340 Utleie og leasing av sjøtransportmateriell
- Etablert: 25.06.2014
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Størrelse: Nr. 18 av 137 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Skipsfart og hertil relatert virksomhet, herunder erverv, forvaltning, belåning og salg av kapitalgjenstander, samt å delta og investere i selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 19.02.2026: Regnskapsfører endret
- 04.02.2026: Kontaktperson endret
- 04.12.2025: Ny forretningsadresse
- 04.12.2025: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000614950&sokeverdi=913869427&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000013211&sokeverdi=913869427&spraak=nb)
- 13.01.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000012703&sokeverdi=913869427&spraak=nb)
- 03.01.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000000059&sokeverdi=913869427&spraak=nb)
- 04.12.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000862720&sokeverdi=913869427&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PURUS ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/827431362-purus-energy-as) | Oslo | - | 161 mill. kr | +4,9 % |
| [KM NEW ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/925552577-km-new-energy-as) | Oslo | - | 96,4 mill. kr | +49,9 % |
| [KLAVENESS MARINE FINANCE AS](https://www.norscout.com/no/company/996864316-klaveness-marine-finance-as) | Oslo | - | 183 mill. kr | −41,3 % |
| [PIPEBARGE 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/913106431-pipebarge-1-as) | Oslo | - | 70,8 mill. kr | −16,9 % |
| [TGS SHIPOWNER AS](https://www.norscout.com/no/company/923821368-tgs-shipowner-as) | Oslo | - | 977 mill. kr | +17,7 % |
| [NORWEGIAN PSV II AS](https://www.norscout.com/no/company/929469313-norwegian-psv-ii-as) | Oslo | - | 61,4 mill. kr | −1,9 % |
| [NOVA KON AS](https://www.norscout.com/no/company/939144277-nova-kon-as) | Oslo | 8 | 2,67 mill. kr | −13,9 % |
| [ECONNECT ASSET MANAGEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/934817257-econnect-asset-management-as) | Oslo | - | 51,7 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.08.2026.
