---
title: "HELDERS MALERFORRETNING AS (913883330): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HELDERS MALERFORRETNING AS i Skien hadde 24,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Kees Arie Helders. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913883330-helders-malerforretning-as"
---

# HELDERS MALERFORRETNING AS

Maler- og glassarbeid · Skien · Etablert 2014

- Org.nr: 913 883 330
- Telefon: 35 52 04 50
- E-post: handverk@helders.no
- Nettsted: [helders.no](https://www.helders.no)
- Daglig leder: Kees Arie Helders (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,9 mill. kr (−5,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 928 633 kr (Margin 3,7 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 19 i desember 2025)

## Ansatte

- desember 2025: 19
- mai 2026: 21
- juli 2026: 24
- september 2026: 23
- oktober 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,7 % (god). Ned fra 13,9 % i 2024
- Likviditet: 1,71 (god). Opp fra 1,42 i 2024
- Soliditet: 47,0 % (meget god). Opp fra 36,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 25,3 % | 5,7 % | 13,9 % | 13,7 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 6,4 % | 1,5 % | 3,5 % | 3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 123,3 % | 20,3 % | 42,9 % | 32,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 1,21 | 1,25 | 1,42 | 1,71 |
| Soliditet | 15,1 % | 26,1 % | 27,4 % | 36,4 % | 47,0 % |
| Gjeldsgrad | 5,6 | 2,8 | 2,6 | 1,7 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 446 | 22 752 | 22 680 | 26 287 | 24 870 |
| Driftsresultat | 1 037 | 1 463 | 341 | 910 | 929 |
| Årsresultat | 792 | 1 080 | 315 | 700 | 705 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 6,4 % | 1,5 % | 3,5 % | 3,7 % |
| Sum gjeld | 5 033 | 4 177 | 4 728 | 4 340 | 3 600 |
| Sum driftskostnader | - | - | 22 338 | 25 378 | 23 941 |
| Finansresultat | - | - | −10 | 7 | −9 |
| Resultat før skatt | 1 032 | 1 458 | 331 | 917 | 920 |
| Anleggsmidler | 295 | 581 | 618 | 683 | 632 |
| Omløpsmidler | 5 630 | 5 069 | 5 897 | 6 144 | 6 159 |
| Sum eiendeler | 5 925 | 5 649 | 6 515 | 6 827 | 6 792 |
| Egenkapital | 892 | 1 472 | 1 787 | 2 487 | 3 192 |
| Kortsiktig gjeld | 3 195 | 4 177 | 4 728 | 4 340 | 3 600 |
| Langsiktig gjeld | 1 838 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kees Arie Helders: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Amtmand Aalls gate 91, 3716 Skien
- Postadresse: Postboks 105 Sentrum, 3701 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 01.06.2014
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2014
- Revisor: [REVISJONSSELSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/974481596-revisjonsselskapet-as)
- Størrelse: Nr. 118 av 1 370 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handelsvirksomhet, malerforretning og malervirksomhet, samt å engasjere seg i andre virksomheter samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409690&sokeverdi=913883330&spraak=nb)
- 25.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000802240&sokeverdi=913883330&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MALERMESTER KJELLSEN & TUFTE AS](https://www.norscout.com/no/company/982744504-malermester-kjellsen-tufte-as) | Skien | 44 | 58,4 mill. kr | +10,6 % |
| [ZURARIS E MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/981501225-zuraris-e-malerservice-as) | Skien | 20 | 21,2 mill. kr | −39 % |
| [MALERBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/881596822-malerbua-as) | Skien | 15 | 19,8 mill. kr | −9,6 % |
| [MALERMESTER F.A.G AS](https://www.norscout.com/no/company/997874544-malermester-f-a-g-as) | Skien | 10 | 7,6 mill. kr | −3,9 % |
| [SLETHOLTS AS](https://www.norscout.com/no/company/941475809-sletholts-as) | Skien | 8 | 6,39 mill. kr | +16,4 % |
| [ADY BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/921493800-ady-bygg-as) | Skien | 7 | 6,11 mill. kr | +116,9 % |
| [TAHER FLIS OG MALING AS](https://www.norscout.com/no/company/935878888-taher-flis-og-maling-as) | Skien | 7 | 268 900 kr | - |
| [JC JENSEN MALERFIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/988441848-jc-jensen-malerfirma-as) | Skien | 6 | 4,59 mill. kr | −25,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
