---
title: "Lillerønning Snekkerifabrikk AS (913918487): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Lillerønning Snekkerifabrikk AS i Midtre Gauldal hadde 115 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 64 ansatte. Daglig leder er Ola Rygg. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913918487-lilleronning-snekkerifabrikk-as"
---

# Lillerønning Snekkerifabrikk AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Midtre Gauldal · Etablert 1976

- Org.nr: 913 918 487
- E-post: toralf@lillerønning.no
- Nettsted: [lilleronning.no](https://lilleronning.no)
- Daglig leder: Ola Rygg

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 115 mill. kr (+17,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,63 mill. kr (Margin 5,8 %)
- Ansatte: 64 (Opp fra 61 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 60
- desember 2025: 61
- januar 2026: 59
- februar 2026: 62
- april 2026: 61
- juni 2026: 64
- juli 2026: 66
- august 2026: 61
- september 2026: 62
- oktober 2026: 64

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,2 % (god). Opp fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 3,61 (meget god). Opp fra 2,76 i 2024
- Soliditet: 74,7 % (meget god). Opp fra 72,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,6 % | 1,1 % | 3,2 % | 10,2 % |
| Driftsmargin | 10,3 % | 9,4 % | −0,6 % | 1,3 % | 5,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 3,8 % | 13,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,41 | 2,91 | 3,89 | 2,76 | 3,61 |
| Soliditet | - | - | 80,5 % | 72,4 % | 74,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,2 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 114 472 | 121 651 | 107 498 | 98 319 | 115 331 |
| Driftsresultat | 11 800 | 11 394 | −693 | 1 258 | 6 635 |
| Årsresultat | 9 265 | 9 185 | 191 | 1 622 | 5 806 |
| Driftsmargin | 10,3 % | 9,4 % | −0,6 % | 1,3 % | 5,8 % |
| Sum gjeld | 26 342 | 30 687 | 13 934 | 21 233 | 19 899 |
| Sum driftskostnader | - | - | 108 190 | 97 061 | 108 697 |
| Finansresultat | - | - | 935 | 885 | 903 |
| Resultat før skatt | 11 968 | 11 824 | 242 | 2 143 | 7 537 |
| Anleggsmidler | 26 607 | 23 090 | 24 476 | 23 761 | 21 414 |
| Omløpsmidler | 53 051 | 65 099 | 47 151 | 53 286 | 57 106 |
| Sum eiendeler | 79 658 | 88 189 | 71 627 | 77 047 | 78 520 |
| Egenkapital | - | - | 57 693 | 55 815 | 58 621 |
| Kortsiktig gjeld | 21 985 | 22 373 | 12 131 | 19 339 | 15 834 |
| Langsiktig gjeld | 4 357 | 8 314 | 1 803 | 1 893 | 4 064 |

## Ledelse og styre

- Ola Rygg: Daglig leder
- Knut Peder Eriksen: Styrets leder
- Dordi Singsaas: Styremedlem
- Ann Astrid Rokseth: Styremedlem
- Trond Lillerønning: Styremedlem
- Anne Sundli: Styremedlem
- Turid Fissum: Styremedlem
- Trond Engen: Styremedlem
- Toralf Lillerønning: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kotsøy, 7387 Singsås
- Postadresse: 7387 Singsås
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 10.06.1976
- Aksjekapital: 8 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1976
- Revisor: [NORDENFJELDSKE REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921321252-nordenfjeldske-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 16 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive snekkeribedrift og beslektede aktiveteter, herunder deltagelse med kapital i andre selskaper.

## Siste endringer

- 29.04.2026: Regnskapsfører endret
- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232255&sokeverdi=913918487&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STØREN TREINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/963434472-storen-treindustri-as) | Midtre Gauldal | 95 | 146 mill. kr | +0,8 % |
| [NORSK EMBALLASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/913015487-norsk-emballasje-as) | Midtre Gauldal | 12 | 32 mill. kr | +45,5 % |
| [CAPRO CASES AS](https://www.norscout.com/no/company/912665801-capro-cases-as) | Midtre Gauldal | 11 | 24,2 mill. kr | +19,9 % |
| [SVARDAL TRAPP AS](https://www.norscout.com/no/company/988368725-svardal-trapp-as) | Midtre Gauldal | 6 | 7,74 mill. kr | +2,8 % |
| [ØIEN SAG AS](https://www.norscout.com/no/company/983175783-oien-sag-as) | Midtre Gauldal | - | 88 605 kr | - |
| [JORO INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921072856-joro-invest-as) | Midtre Gauldal | - | - | - |
| [SCANFLEX AS](https://www.norscout.com/no/company/940410614-scanflex-as) | Birkenes | 68 | 159 mill. kr | +7,4 % |
| [GILJE DOOR AS](https://www.norscout.com/no/company/964747008-gilje-door-as) | Lund | 62 | 119 mill. kr | +6,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
