---
title: "VALDRES HAGESENTER AS (913925564): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALDRES HAGESENTER AS i Nord-Aurdal hadde 14,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Arnt Erik Andreassen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913925564-valdres-hagesenter-as"
---

# VALDRES HAGESENTER AS

Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler · Nord-Aurdal · Etablert 2014

- Org.nr: 913 925 564
- Telefon: 98 25 19 40
- Nettsted: [valdres.com](https://valdres.com)
- Daglig leder: Arnt Erik Andreassen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,5 mill. kr (+6,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −104 992 kr (Margin −0,7 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- januar 2026: 9
- juni 2026: 10
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −2,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −5,2 % i 2024
- Likviditet: 1,93 (god). Opp fra 1,90 i 2024
- Soliditet: 50,4 % (meget god). Ned fra 52,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,8 % | −2,8 % | −5,2 % | −2,3 % |
| Driftsmargin | 7,6 % | 5,8 % | −1,1 % | −1,6 % | −0,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −7,1 % | −10,1 % | −5,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,97 | 1,90 | 1,93 |
| Soliditet | 38,6 % | 33,5 % | 56,2 % | 52,1 % | 50,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,0 | 0,8 | 0,9 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 16 264 | 15 541 | 14 055 | 13 621 | 14 515 |
| Driftsresultat | 1 234 | 896 | −154 | −224 | −105 |
| Årsresultat | 996 | 639 | −125 | −167 | −79 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 5,8 % | −1,1 % | −1,6 % | −0,7 % |
| Sum gjeld | 3 742 | 4 614 | 1 718 | 1 870 | 1 925 |
| Sum driftskostnader | 15 030 | 14 645 | 14 209 | 13 845 | 14 620 |
| Finansresultat | 42 | −77 | −6 | 11 | 4 |
| Resultat før skatt | - | - | −160 | −213 | −101 |
| Anleggsmidler | 895 | 684 | 532 | 364 | 173 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 390 | 3 544 | 3 711 |
| Sum eiendeler | 6 093 | 6 942 | 3 922 | 3 907 | 3 884 |
| Egenkapital | 2 351 | 2 329 | 2 204 | 2 038 | 1 959 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 718 | 1 870 | 1 925 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Arnt Erik Andreassen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Markavegen 7, 2920 Leira i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.761 Detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler
- Etablert: 20.06.2014
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 63 av 565 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive blomsterforretning og hagesenter med innkjøp og slag av varer og tjenester som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 26.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000237520&sokeverdi=913925564&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000538074&sokeverdi=913925564&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALDRES BLOMSTER FAGERNES AS](https://www.norscout.com/no/company/947454471-valdres-blomster-fagernes-as) | Nord-Aurdal | 13 | 5,22 mill. kr | +7,9 % |
| [LANGESTØLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928660427-langestolen-as) | Nord-Aurdal | 11 | 2,7 mill. kr | +14 % |
| [VALDRES SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988691267-valdres-sport-as) | Nord-Aurdal | 8 | 8,93 mill. kr | +2,3 % |
| [SEIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988487090-seima-holding-as) | Nord-Aurdal | 11 | 8,63 mill. kr | −4,2 % |
| [LEKESENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/925178551-lekesenteret-as) | Nord-Aurdal | 8 | 4,63 mill. kr | −5,1 % |
| [INTERIØRSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/914883350-interiorsenteret-as) | Nord-Aurdal | 11 | 28,8 mill. kr | −17,6 % |
| [KJØKKENDRIFT NO 1 FAGERNES AS](https://www.norscout.com/no/company/917380635-kjokkendrift-no-1-fagernes-as) | Nord-Aurdal | 7 | 5,43 mill. kr | +7,2 % |
| [EOPAS AS](https://www.norscout.com/no/company/937352913-eopas-as) | Nord-Aurdal | 12 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
