---
title: "M V-S HOLDING AS (913934431): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "M V-S HOLDING AS i Nes hadde 846 515 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Magnus Valen-Sendstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913934431-m-v-s-holding-as"
---

# M V-S HOLDING AS

Dyrking av ettårige vekster ellers · Nes

- Org.nr: 913 934 431
- Daglig leder: Magnus Valen-Sendstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 846 515 kr (+33,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 498 717 kr (Margin 58,9 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,3 % (svak). Opp fra 2,3 % i 2024
- Likviditet: 2 997,95 (meget god). Ned fra 3 064,40 i 2024
- Soliditet: 42,4 % (meget god). Opp fra 42,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,8 % | 5,4 % | 2,3 % | 4,3 % |
| Driftsmargin | −117,4 % | 12,3 % | 48,3 % | 48,3 % | 58,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,2 % | 3,7 % | −4,1 % | −0,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,69 | 35,40 | 25,27 | 3 064,40 | 2 997,95 |
| Soliditet | 48,7 % | 40,8 % | 42,2 % | 42,0 % | 42,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,5 | 1,4 | 1,4 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 86 | 537 | 619 | 635 | 847 |
| Driftsresultat | −101 | 66 | 299 | 307 | 499 |
| Årsresultat | 894 | 990 | 216 | −238 | −46 |
| Driftsmargin | −117,4 % | 12,3 % | 48,3 % | 48,3 % | 58,9 % |
| Sum gjeld | 4 910 | 8 215 | 8 051 | 7 792 | 7 604 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 329 | 348 |
| Finansresultat | - | - | - | −544 | −545 |
| Resultat før skatt | 895 | 990 | 216 | −238 | −46 |
| Anleggsmidler | 6 691 | 11 813 | 11 749 | 11 544 | 11 294 |
| Omløpsmidler | 2 881 | 2 053 | 2 173 | 1 882 | 1 898 |
| Sum eiendeler | 9 572 | 13 867 | 13 922 | 13 426 | 13 192 |
| Egenkapital | 4 662 | 5 652 | 5 871 | 5 633 | 5 587 |
| Kortsiktig gjeld | 1 071 | 58 | 86 | 1 | 1 |
| Langsiktig gjeld | 3 838 | 8 157 | 7 966 | 7 792 | 7 604 |

## Ledelse og styre

- Magnus Valen-Sendstad: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Herremyr Gård, 2150 Årnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.190 Dyrking av ettårige vekster ellers
- Etablert: 13.06.2014
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [ÅRNES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/850249652-arnes-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 137 av 195 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer i aksjer og andeler i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000636339&sokeverdi=913934431&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000538075&sokeverdi=913934431&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HERREMYR GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/992624574-herremyr-gard-as) | Nes | 11 | 21,1 mill. kr | −5,2 % |
| [KATINKA ØDEGAARD AS](https://www.norscout.com/no/company/934635639-katinka-odegaard-as) | Nes | - | 1,67 mill. kr | - |
| [SANDMO BINÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/919111372-sandmo-binaering-as) | Nes | - | 401 933 kr | - |
| [HONNINGFARMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928293521-honningfarmen-as) | Nes | - | 2,08 mill. kr | - |
| [SØNDRE LØKEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/915691749-sondre-loken-gard-as) | Nes | - | 114 040 kr | - |
| [HEST- OG FORSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/951225673-hest-og-forservice-as) | Nes | - | 5,77 mill. kr | −8,4 % |
| [MIDTBØ BRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/930159107-midtbo-bruk-as) | Nes | - | 46 921 kr | - |
| [NES HOVSLAGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/922821992-nes-hovslageri-as) | Nes | - | 12,2 mill. kr | +18,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
