---
title: "HYDRA PIPE AS (913946073): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HYDRA PIPE AS i Sula hadde 118 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 37 ansatte. Daglig leder er Morten Hatledal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913946073-hydra-pipe-as"
---

# HYDRA PIPE AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Sula · Etablert 2014

- Org.nr: 913 946 073
- Telefon: 70 17 72 00
- E-post: morten@hydrapipe.no
- Nettsted: [hydrapipe.no](https://hydrapipe.no)
- Daglig leder: Morten Hatledal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 118 mill. kr (+21,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 14 mill. kr (Margin 11,9 %)
- Ansatte: 37 (Opp fra 32 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- oktober 2025: 31
- desember 2025: 32
- januar 2026: 33
- mars 2026: 34
- april 2026: 33
- mai 2026: 34
- juni 2026: 35
- juli 2026: 37
- august 2026: 36
- oktober 2026: 37

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 23,1 % (meget god). Opp fra 2,7 % i 2024
- Likviditet: 1,31 (tilfredsstillende). Opp fra 1,30 i 2024
- Soliditet: 22,9 % (god). Opp fra 22,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 11,0 % | 8,7 % | 2,7 % | 23,1 % |
| Driftsmargin | 6,6 % | 6,7 % | 5,2 % | 1,1 % | 11,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 22,8 % | 2,9 % | −18,3 % | 69,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,27 | 1,32 | 1,30 | 1,31 |
| Soliditet | 22,1 % | 20,9 % | 26,5 % | 22,1 % | 22,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 3,8 | 2,8 | 3,5 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 95 825 | 96 562 | 92 421 | 97 570 | 118 126 |
| Driftsresultat | 6 343 | 6 513 | 4 791 | 1 087 | 14 025 |
| Årsresultat | 3 481 | 2 328 | 294 | −2 002 | 7 537 |
| Driftsmargin | 6,6 % | 6,7 % | 5,2 % | 1,1 % | 11,9 % |
| Sum gjeld | 42 862 | 54 951 | 40 952 | 44 990 | 51 732 |
| Sum driftskostnader | - | - | 87 630 | 96 483 | 104 100 |
| Finansresultat | - | - | −4 372 | −3 608 | −4 297 |
| Resultat før skatt | 4 502 | 3 045 | 419 | −2 521 | 9 728 |
| Anleggsmidler | 4 239 | 3 849 | 3 307 | 3 375 | 2 507 |
| Omløpsmidler | 50 792 | 65 599 | 52 436 | 54 404 | 64 551 |
| Sum eiendeler | 55 031 | 69 448 | 55 744 | 57 779 | 67 057 |
| Egenkapital | 12 169 | 14 497 | 14 791 | 12 789 | 15 326 |
| Kortsiktig gjeld | 36 927 | 51 502 | 39 857 | 41 831 | 49 431 |
| Langsiktig gjeld | 5 935 | 3 449 | 1 096 | 3 159 | 2 301 |

## Ledelse og styre

- Morten Hatledal: Daglig leder
- Åge Bøe: Styrets leder
- Reidar Andresen: Styremedlem
- Ida Maria Øye: Styremedlem
- Elisabeth Midtgård: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sjukenesstranda 41B, 6037 Eidsnes
- Postadresse: Postboks 9152, 6023 Ålesund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 31.05.2014
- Tidligere navn: HYDRA PIPE I AS (2014)
- Aksjekapital: 7 245 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [SICO AS](https://www.norscout.com/no/company/937639139-sico-as)
- Størrelse: Nr. 73 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive salg og prefabrikkering av rør og hydraulikk for høytrykk- og lavtrykksystemer, og ellers hva som ellers måtte stå i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 25.08.2026: Styret endret
- 30.01.2026: Ida Maria Øye ny som styremedlem
- 30.01.2026: Morten Qvigstad fratrådt som styremedlem
- 30.01.2026: Ingolf Michal Røren fratrådt som styremedlem
- 30.01.2026: Styret endret
- 30.01.2026: Morten Hatledal fratrådt som styremedlem
- 30.01.2026: Elisabeth Midtgård ny som styremedlem

## Kunngjøringer

- 25.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000713788&sokeverdi=913946073&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662651&sokeverdi=913946073&spraak=nb)
- 30.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000036813&sokeverdi=913946073&spraak=nb)
- 30.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000036814&sokeverdi=913946073&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000591572&sokeverdi=913946073&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 01.05.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 4 mill. kr
- 29.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 4 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MACHINE-GEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/934968891-machine-gear-as) | Sula | - | - | - |
| [H.I. GIØRTZ SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/936710379-h-i-giortz-sonner-as) | Sula | 242 | 4,85 mrd. kr | +5,5 % |
| [SJØMATKOMPANIET AS](https://www.norscout.com/no/company/913110277-sjomatkompaniet-as) | Sula | 18 | 618 mill. kr | −16,7 % |
| [NEVOTEX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/976765621-nevotex-norge-as) | Sula | 9 | 61,1 mill. kr | +25,3 % |
| [Termo Storkjøkken AS](https://www.norscout.com/no/company/943296588-termo-storkjokken-as) | Sula | 6 | 30,7 mill. kr | +19,2 % |
| [TOVA AS](https://www.norscout.com/no/company/913801857-tova-as) | Sula | 6 | 12,8 mill. kr | +13,5 % |
| [JØRGEN HEGGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912547043-jorgen-heggen-as) | Sula | - | 42,1 mill. kr | +27,6 % |
| [DELTRIAN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/920599214-deltrian-norge-as) | Sula | - | 27,9 mill. kr | −0,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
