---
title: "EIDSVOLL RØR AS (913953819): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIDSVOLL RØR AS i Eidsvoll hadde 11,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Morten Monsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913953819-eidsvoll-ror-as"
---

# EIDSVOLL RØR AS

Rørleggerarbeid · Eidsvoll · Etablert 2014

- Org.nr: 913 953 819
- E-post: morten.s.monsen@gmail.com
- Daglig leder: Morten Monsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,8 mill. kr (+23,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,42 mill. kr (Margin 12 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 34,8 % (meget god). Opp fra 10,7 % i 2024
- Likviditet: 1,55 (god). Ned fra 1,94 i 2024
- Soliditet: 33,9 % (god). Ned fra 43,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,7 % | 33,1 % | 10,7 % | 34,8 % |
| Driftsmargin | 14,9 % | 13,6 % | 12,8 % | 3,4 % | 12,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 68,9 % | 22,3 % | 89,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,73 | 1,94 | 1,55 |
| Soliditet | 31,4 % | 50,4 % | 44,5 % | 43,1 % | 33,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 1,0 | 1,2 | 1,3 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 516 | 9 904 | 10 010 | 9 576 | 11 832 |
| Driftsresultat | 1 265 | 1 349 | 1 281 | 321 | 1 416 |
| Årsresultat | 994 | 1 062 | 1 014 | 268 | 1 096 |
| Driftsmargin | 14,9 % | 13,6 % | 12,8 % | 3,4 % | 12 % |
| Sum gjeld | 2 536 | 2 191 | 1 919 | 1 985 | 3 163 |
| Sum driftskostnader | 7 251 | 8 555 | 8 729 | 9 254 | 10 416 |
| Finansresultat | 6 | 11 | 15 | 18 | −12 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 295 | 339 | 1 404 |
| Anleggsmidler | 129 | 124 | 130 | 758 | 603 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 327 | 2 733 | 4 183 |
| Sum eiendeler | 3 698 | 4 415 | 3 457 | 3 491 | 4 786 |
| Egenkapital | 1 162 | 2 224 | 1 538 | 1 506 | 1 623 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 919 | 1 406 | 2 692 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 579 | 471 |

## Ledelse og styre

- Morten Monsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 34A, 2072 Dal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 14.07.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [NORDIC REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/933146766-nordic-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 669 av 2 657 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Alt innen salg og utførelse innen rørleggerarbeid og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Revisor endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000767479&sokeverdi=913953819&spraak=nb)
- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000375202&sokeverdi=913953819&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [E & H RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/917738963-e-h-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 7 | 12,5 mill. kr | −16,6 % |
| [LARSEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/925233056-larsen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 6 | 6,65 mill. kr | +11,3 % |
| [STENBERG & EMILSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/976782720-stenberg-emilsen-as) | Eidsvoll | 9 | 11,8 mill. kr | +7,8 % |
| [BORGEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993753998-borgen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 5 | 11,3 mill. kr | −2,9 % |
| [EKA RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/927470616-eka-ror-as) | Eidsvoll | 9 | 13,4 mill. kr | +74,9 % |
| [ADAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/931569201-adaq-as) | Eidsvoll | - | 1,85 mill. kr | −4,9 % |
| [B & O FORBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/911754215-b-o-forberg-as) | Eidsvoll | 27 | 32,7 mill. kr | +16,4 % |
| [RØRLEGGERMESTER KAI G ALMELI AS](https://www.norscout.com/no/company/979569289-rorleggermester-kai-g-almeli-as) | Eidsvoll | - | 1,46 mill. kr | −12,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.06.2026.
