---
title: "LUNDETANGEN PUB DRIFT AS (913953959): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNDETANGEN PUB DRIFT AS i Skien hadde 10,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Randi Baksaas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913953959-lundetangen-pub-drift-as"
---

# LUNDETANGEN PUB DRIFT AS

Drift av barer · Skien · Etablert 2014

- Org.nr: 913 953 959
- Nettsted: [lundetangenpub.no](https://lundetangenpub.no)
- Daglig leder: Randi Baksaas

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,1 mill. kr (−5,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 490 787 kr (Margin 4,8 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 19 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 17
- november 2025: 19
- desember 2025: 18
- januar 2026: 15
- februar 2026: 16
- mars 2026: 17
- april 2026: 18
- mai 2026: 15
- juni 2026: 14
- juli 2026: 13
- august 2026: 14
- september 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,9 % (god). Ned fra 13,7 % i 2024
- Likviditet: 3,23 (meget god). Ned fra 3,29 i 2024
- Soliditet: 69,3 % (meget god). Ned fra 70,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,0 % | −7,1 % | 13,7 % | 12,9 % |
| Driftsmargin | 1,9 % | 7,2 % | −2,3 % | 4,8 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −11,2 % | 20,5 % | 18,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,63 | 3,29 | 3,23 |
| Soliditet | 78,8 % | 64,3 % | 63,4 % | 70,1 % | 69,3 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,6 | 0,6 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 356 | 13 503 | 14 005 | 10 671 | 10 140 |
| Driftsresultat | 83 | 971 | −318 | 508 | 491 |
| Årsresultat | 66 | 757 | −230 | 422 | 431 |
| Driftsmargin | 1,9 % | 7,2 % | −2,3 % | 4,8 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 530 | 1 517 | 1 446 | 1 190 | 1 423 |
| Sum driftskostnader | 4 273 | 12 532 | 14 322 | 10 164 | 9 649 |
| Finansresultat | 2 | 7 | 24 | 33 | 62 |
| Resultat før skatt | - | - | −294 | 541 | 553 |
| Anleggsmidler | 156 | 107 | 141 | 64 | 48 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 805 | 3 910 | 4 590 |
| Sum eiendeler | 2 502 | 4 247 | 3 946 | 3 974 | 4 638 |
| Egenkapital | 1 973 | 2 730 | 2 500 | 2 784 | 3 216 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 446 | 1 190 | 1 423 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Randi Baksaas: Daglig leder
- Steffen Steffensen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Telemarksgata 22, 3724 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.300 Drift av barer
- Etablert: 25.06.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [SOLVANG REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/888048472-solvang-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ONE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/820585402-one-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 117 av 518 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Pubdrift og virksomhet i naturlig tilknytning til dette, samt å helt eller delvis delta i eller eie andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000277412&sokeverdi=913953959&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545430&sokeverdi=913953959&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BARKADEN SKIEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920769926-barkaden-skien-as) | Skien | 26 | 7,53 mill. kr | −10,9 % |
| [EUROPAKAFFE AS](https://www.norscout.com/no/company/921198256-europakaffe-as) | Skien | 17 | 4,27 mill. kr | +8,4 % |
| [UNION BAR AS](https://www.norscout.com/no/company/934094336-union-bar-as) | Skien | 13 | 5,59 mill. kr | - |
| [SYKKELBRYGGERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/933775402-sykkelbryggeriet-as) | Skien | 11 | 5,15 mill. kr | - |
| [NEDENOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931698591-nedenom-as) | Skien | 11 | 1,81 mill. kr | - |
| [VIKINGHJØRNE AS](https://www.norscout.com/no/company/936249507-vikinghjorne-as) | Skien | 10 | - | - |
| [KAFFEHJØRNET AS](https://www.norscout.com/no/company/915626521-kaffehjornet-as) | Skien | 5 | 4,43 mill. kr | +22,3 % |
| [TEMEL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936495567-temel-holding-as) | Skien | - | 600 000 kr | - |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
