---
title: "EVOLV INDUSTRI AS (913987446): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EVOLV INDUSTRI AS i Nordreisa hadde 10,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Simon Christian Vangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/913987446-evolv-industri-as"
---

# EVOLV INDUSTRI AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Nordreisa · Etablert 2014

- Org.nr: 913 987 446
- Telefon: 77 72 91 00
- E-post: post@vangensolutions.no
- Nettsted: [vangensolutions.no](https://www.vangensolutions.no)
- Daglig leder: Simon Christian Vangen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,6 mill. kr (+9,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 65 319 kr (Margin 0,6 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- desember 2025: 10
- juni 2026: 8
- juli 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,6 % (svak). Opp fra 0,9 % i 2024
- Likviditet: 2,88 (meget god). Opp fra 1,90 i 2024
- Soliditet: 68,8 % (meget god). Opp fra 64,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 0,9 % | 1,6 % |
| Driftsmargin | 6,3 % | 6,5 % | 12,4 % | 0,4 % | 0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 0,4 % | 1,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,44 | 1,90 | 2,88 |
| Soliditet | - | - | 59,5 % | 64,9 % | 68,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 754 | 8 456 | 12 056 | 9 657 | 10 557 |
| Driftsresultat | 555 | 553 | 1 494 | 37 | 65 |
| Årsresultat | 418 | 456 | 1 011 | 10 | 49 |
| Driftsmargin | 6,3 % | 6,5 % | 12,4 % | 0,4 % | 0,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 902 | 1 511 | 1 294 |
| Sum driftskostnader | 8 199 | 7 903 | - | 9 620 | 10 491 |
| Finansresultat | 3 | −2 | - | −27 | −16 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 444 | 10 | 49 |
| Anleggsmidler | - | - | 611 | 1 780 | 777 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 080 | 2 531 | 3 365 |
| Sum eiendeler | - | - | 4 691 | 4 311 | 4 142 |
| Egenkapital | - | - | 2 789 | 2 800 | 2 849 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 675 | 1 334 | 1 170 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 227 | 177 | - |

## Ledelse og styre

- Simon Christian Vangen: Daglig leder og styremedlem
- Johnny Mikkelsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Industrivegen 26, 9152 Sørkjosen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 29.07.2014
- Tidligere navn: VANGEN SOLUTIONS AS (2014 til 2024)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ARVO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/937837771-arvo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 019 av 2 968 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vedlikehold og reparasjon av kjøretøy og salg av andre tjenester/produkter som naturlig faller sammen med dette. Selskapet kan også delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte delta i andre virksomheter med økonomiske erverv som formål.

## Siste endringer

- 16.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000584969&sokeverdi=913987446&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STORSLETT AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/914283698-storslett-auto-as) | Nordreisa | 21 | 34,3 mill. kr | +6,8 % |
| [BILSKADEREPARATØRENE AS](https://www.norscout.com/no/company/927454998-bilskadereparatorene-as) | Nordreisa | - | 3,3 mill. kr | −50,9 % |
| [M & M RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/918441557-m-m-racing-as) | Nordreisa | - | 3,08 mill. kr | +12,2 % |
| [VEISLETT AS](https://www.norscout.com/no/company/918539948-veislett-as) | Nordreisa | - | 2,46 mill. kr | +0,2 % |
| [REISA AUTOMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/986561706-reisa-automek-as) | Nordreisa | - | 1,76 mill. kr | +35,1 % |
| [STORSLETT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914216648-storslett-holding-as) | Nordreisa | - | 0 kr | - |
| [JKM RISTO AS](https://www.norscout.com/no/company/931837729-jkm-risto-as) | Nordreisa | - | 0 kr | - |
| [NORDREISA EL-SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/976557611-nordreisa-el-service-as) | Nordreisa | - | 191 884 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.07.2026.
