---
title: "VIGS LINEFISK AS (914053013): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VIGS LINEFISK AS i Hvaler hadde 16,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914053013-vigs-linefisk-as"
---

# VIGS LINEFISK AS

Fiske og fangst i sjø · Hvaler

- Org.nr: 914 053 013
- Styreleder: Henning Olaf Iversen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,8 mill. kr (−1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,33 mill. kr (Margin 49,5 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,4 % i 2024
- Likviditet: 6,54 (meget god). Opp fra 0,62 i 2024
- Soliditet: 5,4 % (svak). Opp fra 3,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 14,4 % | 6,2 % |
| Driftsmargin | −86,9 % | −287,9 % | 50,9 % | 58,8 % | 49,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 244,4 % | 42,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 0,62 | 6,54 |
| Soliditet | - | - | 52,0 % | 3,9 % | 5,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,9 | 24,9 | 17,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 357 | 923 | 2 141 | 17 103 | 16 813 |
| Driftsresultat | −310 | −2 657 | 1 090 | 10 056 | 8 326 |
| Årsresultat | −328 | −1 950 | 851 | 7 631 | 2 060 |
| Driftsmargin | −86,9 % | −287,9 % | 50,9 % | 58,8 % | 49,5 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 593 | 129 255 | 125 999 |
| Sum driftskostnader | 668 | 3 580 | 1 052 | 7 047 | 8 487 |
| Finansresultat | −106 | −50 | 1 | −273 | −5 685 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 9 783 | 2 641 |
| Anleggsmidler | - | - | 3 115 | 123 257 | 120 698 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 11 197 | 12 560 |
| Sum eiendeler | - | - | 5 400 | 134 454 | 133 257 |
| Egenkapital | - | - | 2 807 | 5 198 | 7 258 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 18 103 | 1 921 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 111 152 | - |

## Ledelse og styre

- Henning Olaf Iversen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Dypedalsveien 73, 1684 Vesterøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 08.08.2014
- Aksjekapital: 1 020 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2014
- Revisor: [ALMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/924973544-alma-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [GL SKIPSREGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/982249023-gl-skipsregnskap-as)
- Størrelse: Nr. 312 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive fiske og annen næringsvirksomhet med selskapets fiskefartøy.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000493462&sokeverdi=914053013&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPJÆRINGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/991014896-spjaeringen-as) | Hvaler | - | 44,9 mill. kr | +6,1 % |
| [SG REKETRÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/913364988-sg-reketral-as) | Hvaler | - | 9,86 mill. kr | +28,8 % |
| [MS SAGA AS](https://www.norscout.com/no/company/831200952-ms-saga-as) | Hvaler | - | 3,52 mill. kr | −2,8 % |
| [KARELLA AS](https://www.norscout.com/no/company/997191595-karella-as) | Hvaler | - | 1,47 mill. kr | - |
| [M/S MAJA AS](https://www.norscout.com/no/company/876966832-m-s-maja-as) | Hvaler | - | 266 938 kr | - |
| [SPJÆRINGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/990916624-spjaeringen-holding-as) | Hvaler | - | 0 kr | - |
| [SPJÆRINGEN II AS](https://www.norscout.com/no/company/991014977-spjaeringen-ii-as) | Hvaler | - | - | - |
| [STORM ØSTERS AS](https://www.norscout.com/no/company/921039522-storm-osters-as) | Hvaler | - | 680 155 kr | −44,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
