---
title: "LYNGDAL KAROSSERI & AUTO AS (914060370): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LYNGDAL KAROSSERI & AUTO AS i Lyngdal hadde 222 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 58 ansatte. Daglig leder er Lars Magne Støle. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914060370-lyngdal-karosseri-auto-as"
---

# LYNGDAL KAROSSERI & AUTO AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Lyngdal · Etablert 1968

- Org.nr: 914 060 370
- Telefon: 38 33 08 00
- E-post: post@lka.no
- Nettsted: [lka.no](https://www.lka.no)
- Daglig leder: Lars Magne Støle (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 222 mill. kr (+6,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,41 mill. kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 58 (Opp fra 53 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 52
- november 2025: 54
- desember 2025: 53
- januar 2026: 54
- april 2026: 53
- juli 2026: 54
- august 2026: 57
- oktober 2026: 58

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,4 % (tilfredsstillende). Ned fra 14,4 % i 2024
- Likviditet: 1,16 (tilfredsstillende). Opp fra 1,08 i 2024
- Soliditet: 22,8 % (god). Opp fra 22,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,9 % | 9,9 % | 14,4 % | 8,4 % |
| Driftsmargin | 2,8 % | 1,5 % | 2,7 % | 3,6 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,7 % | 36,5 % | 53,3 % | 28,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,55 | 1,52 | 1,21 | 1,08 | 1,16 |
| Soliditet | 31,8 % | 20,2 % | 24,6 % | 22,5 % | 22,8 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 3,9 | 3,1 | 3,4 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 239 084 | 223 008 | 226 685 | 208 793 | 221 963 |
| Driftsresultat | 6 650 | 3 399 | 6 057 | 7 465 | 4 413 |
| Årsresultat | 5 043 | 2 400 | 4 057 | 5 329 | 2 813 |
| Driftsmargin | 2,8 % | 1,5 % | 2,7 % | 3,6 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 36 251 | 56 411 | 43 666 | 39 415 | 47 933 |
| Sum driftskostnader | - | - | 220 628 | 201 328 | 217 551 |
| Finansresultat | - | - | −855 | −628 | −806 |
| Resultat før skatt | 6 465 | 3 078 | 5 201 | 6 838 | 3 607 |
| Anleggsmidler | 7 695 | 8 896 | 10 952 | 12 487 | 10 334 |
| Omløpsmidler | 45 462 | 61 822 | 46 931 | 38 387 | 51 793 |
| Sum eiendeler | 53 157 | 70 718 | 57 882 | 50 873 | 62 127 |
| Egenkapital | 16 907 | 14 307 | 14 216 | 11 458 | 14 195 |
| Kortsiktig gjeld | 29 405 | 40 686 | 38 865 | 35 519 | 44 773 |
| Langsiktig gjeld | 6 846 | 15 725 | 4 801 | 3 896 | 3 160 |

## Ledelse og styre

- Lars Magne Støle: Daglig leder og styremedlem
- Ådne Egil Berge: Styrets leder
- Arnt Ole Brekne: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grøndokkmoen 22, 4580 Lyngdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 02.05.1968
- Aksjekapital: 2 421 270 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Avdelinger: 2 i Lyngdal
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Størrelse: Nr. 106 av 2 972 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, verksted, forsikringsagentur, drift av eiendommer, samt alt som hører naturlig sammen med dette, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.

## Siste endringer

- 04.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000509846&sokeverdi=914060370&spraak=nb)
- 14.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000836350&sokeverdi=914060370&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000717947&sokeverdi=914060370&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 2 mill. kr
- 22.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GUMPENS AUTO LYNGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/952123424-gumpens-auto-lyngdal-as) | Lyngdal | 67 | 446 mill. kr | +70,4 % |
| [KVAVIK DEKK & REP AS](https://www.norscout.com/no/company/818673582-kvavik-dekk-rep-as) | Lyngdal | 5 | 6,3 mill. kr | +1,7 % |
| [APK MOTOR OG DPF REGENERERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920047890-apk-motor-og-dpf-regenerering-as) | Lyngdal | - | 8,07 mill. kr | +21,4 % |
| [AMENTO SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/927643782-amento-service-as) | Lyngdal | - | 2,32 mill. kr | −32,7 % |
| [JM TUNING AS](https://www.norscout.com/no/company/917583099-jm-tuning-as) | Lyngdal | - | 671 166 kr | - |
| [HOVELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/920239013-hoveland-as) | Lyngdal | - | 566 991 kr | - |
| [BILGRUPPEN SØR AS](https://www.norscout.com/no/company/929555082-bilgruppen-sor-as) | Lyngdal | - | - | - |
| [LYNGDAL VASK&SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/937459955-lyngdal-vask-service-as) | Lyngdal | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
