---
title: "RELEX SOLUTIONS AS (914108640): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RELEX SOLUTIONS AS i Oslo hadde 40,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Johan-Eerik Haataja. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914108640-relex-solutions-as"
---

# RELEX SOLUTIONS AS

Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Oslo · Etablert 2014

- Org.nr: 914 108 640
- Telefon: +46730285707
- Nettsted: [relexsolutions.no](https://www.relexsolutions.no)
- Daglig leder: Johan-Eerik Haataja (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 40,9 mill. kr (+7,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,18 mill. kr (Margin 5,3 %)
- Ansatte: 19 (Ned fra 26 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 25
- november 2025: 26
- februar 2026: 27
- juli 2026: 26
- august 2026: 25
- september 2026: 22
- oktober 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,1 % (god). Opp fra 10,6 % i 2024
- Likviditet: 2,14 (meget god). Opp fra 1,70 i 2024
- Soliditet: 54,4 % (meget god). Opp fra 43,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 11,5 % | 10,6 % | 11,1 % |
| Driftsmargin | 5,4 % | 5,3 % | 5,3 % | 5,3 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 30,8 % | 29,0 % | 25,1 % | 22,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 1,57 | 1,60 | 1,70 | 2,14 |
| Soliditet | 40,6 % | 38,0 % | 40,8 % | 43,3 % | 54,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,6 | 1,5 | 1,3 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 085 | 29 930 | 35 533 | 37 974 | 40 855 |
| Driftsresultat | 1 133 | 1 595 | 1 872 | 2 013 | 2 181 |
| Årsresultat | 881 | 1 239 | 1 466 | 1 542 | 1 660 |
| Driftsmargin | 5,4 % | 5,3 % | 5,3 % | 5,3 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 6 682 | 9 438 | 10 521 | 11 524 | 8 751 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 35 961 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 1 | - |
| Resultat før skatt | 1 131 | 1 590 | 1 889 | 2 014 | 2 163 |
| Anleggsmidler | 287 | 443 | 929 | 722 | 492 |
| Omløpsmidler | 10 954 | 14 778 | 16 842 | 19 594 | 18 710 |
| Sum eiendeler | 11 241 | 15 222 | 17 771 | 20 316 | 19 202 |
| Egenkapital | 4 559 | 5 784 | 7 250 | 8 792 | 10 452 |
| Kortsiktig gjeld | 6 680 | 9 430 | 10 513 | 11 524 | 8 751 |
| Langsiktig gjeld | 2 | 8 | 7 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Johan-Eerik Haataja: Daglig leder og styrets leder
- Tuomo Juhani Sirkka: Styremedlem
- Tuomo Sakari Pesonen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rådhusgata 17, 0158 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.200 Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer
- Etablert: 25.07.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [KPMG AS](https://www.norscout.com/no/company/935174627-kpmg-as)
- Regnskapsfører: [STARIA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/925088285-staria-norway-as)
- Størrelse: Nr. 337 av 4 559 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Markedsføre og fremme programvare som er utviklet av selskapets morselskap, implementering av kundeprosjekter for å plassere it-løsninger utviklet av morselskaper og implementering av konsulentprosjekter for utvikling av prosesser for produktstyring og planlegging, slik som prognosering, etterfylling og innkjøp.

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000693091&sokeverdi=914108640&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000530362&sokeverdi=914108640&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/935447143-gture-as) | Oslo | 19 | 61,1 mill. kr | - |
| [APTO AS](https://www.norscout.com/no/company/979473141-apto-as) | Oslo | 19 | 30,9 mill. kr | +11,5 % |
| [AMIDAYS AS](https://www.norscout.com/no/company/918416846-amidays-as) | Oslo | 19 | 118 mill. kr | +45,5 % |
| [STACQ AS](https://www.norscout.com/no/company/932575442-stacq-as) | Oslo | 19 | 22,4 mill. kr | - |
| [KODIO AS](https://www.norscout.com/no/company/923674705-kodio-as) | Oslo | 20 | 21,2 mill. kr | +39,5 % |
| [VITEC AUTOSYSTEMER AS](https://www.norscout.com/no/company/817159362-vitec-autosystemer-as) | Oslo | 18 | 56,9 mill. kr | +2,7 % |
| [INEVO AS](https://www.norscout.com/no/company/912345793-inevo-as) | Oslo | 20 | 27,8 mill. kr | −4,6 % |
| [VALI AS](https://www.norscout.com/no/company/914754682-vali-as) | Oslo | 18 | 52 mill. kr | +9,5 % |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
