---
title: "SMP HOLDING AS (914132096): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SMP HOLDING AS i Randaberg hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Terje Halvorsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914132096-smp-holding-as"
---

# SMP HOLDING AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Randaberg

- Org.nr: 914 132 096
- Daglig leder: Terje Halvorsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −19 349 kr
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 178,1 % i 2024
- Likviditet: 842,16 (meget god). Ned fra 1 130,54 i 2024
- Soliditet: 99,8 % (meget god). Ned fra 99,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 68,4 % | 178,1 % | −0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −16,8 % | 69,4 % | 178,6 % | −48,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,38 | - | 112,00 | 1 130,54 | 842,16 |
| Soliditet | 52,8 % | 100,0 % | 97,8 % | 99,9 % | 99,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −27 | −16 | −13 | −27 | −19 |
| Årsresultat | −27 | −16 | 93 | 3 013 | −1 250 |
| Sum gjeld | 93 | 0 | 4 | 4 | 4 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 27 | 19 |
| Finansresultat | - | - | - | 3 039 | −1 231 |
| Resultat før skatt | −27 | −16 | 93 | 3 013 | −1 250 |
| Anleggsmidler | 194 | 84 | −263 | −1 463 | −1 483 |
| Omløpsmidler | 3 | 3 | 448 | 4 660 | 3 430 |
| Sum eiendeler | 197 | 87 | 185 | 3 197 | 1 947 |
| Egenkapital | 104 | 87 | 181 | 3 193 | 1 943 |
| Kortsiktig gjeld | 8 | - | 4 | 4 | 4 |
| Langsiktig gjeld | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Terje Halvorsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Terje Halvorsen, Nyvollsvingen 15, 4070 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 19.08.2014
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Formål: Investering i og drift av fast eiendom, investering i andre foretak og verdipapirer, samt annen forretningsvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445887&sokeverdi=914132096&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INTEL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/881438402-intel-invest-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [THORAM AS](https://www.norscout.com/no/company/917549915-thoram-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [STORAGE2POWER AS](https://www.norscout.com/no/company/830213902-storage2power-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [RLP HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920868533-rlp-holding-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [SQMIT AS](https://www.norscout.com/no/company/824299552-sqmit-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [PRESTEGÅRD CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/920933610-prestegard-consulting-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [HL-INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/945045310-hl-industrier-as) | Randaberg | - | 27 943 kr | −98,5 % |
| [SLAGG AS](https://www.norscout.com/no/company/930038881-slagg-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
