---
title: "MALMO SPORT AS (914152852): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALMO SPORT AS i Steinkjer hadde 20,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 21 ansatte. Daglig leder er Trond Sigurd Hjelmseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914152852-malmo-sport-as"
---

# MALMO SPORT AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Steinkjer · Etablert 1922

- Org.nr: 914 152 852
- Telefon: 74 16 17 36
- E-post: trondhjelmseth@hotmail.com
- Nettsted: [malmosport.no](https://malmosport.no)
- Daglig leder: Trond Sigurd Hjelmseth

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,8 mill. kr (+7,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −28 153 kr (Margin −0,1 %)
- Ansatte: 21 (Ned fra 24 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- oktober 2025: 23
- november 2025: 24
- mai 2026: 23
- juni 2026: 21
- juli 2026: 22
- oktober 2026: 21

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 3,6 % i 2024
- Likviditet: 2,30 (meget god). Ned fra 2,43 i 2024
- Soliditet: 43,1 % (meget god). Opp fra 42,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,1 % | 14,0 % | 3,6 % | −0,3 % |
| Driftsmargin | 11,5 % | 6,2 % | 7,9 % | 2,0 % | −0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 38,7 % | 37,2 % | 8,7 % | −2,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,73 | 2,05 | 2,09 | 2,43 | 2,30 |
| Soliditet | 25,1 % | 35,7 % | 37,1 % | 42,5 % | 43,1 % |
| Gjeldsgrad | 3,0 | 1,8 | 1,7 | 1,4 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 22 967 | 23 215 | 20 517 | 19 471 | 20 842 |
| Driftsresultat | 2 634 | 1 436 | 1 618 | 390 | −28 |
| Årsresultat | 2 037 | 1 087 | 1 218 | 290 | −75 |
| Driftsmargin | 11,5 % | 6,2 % | 7,9 % | 2,0 % | −0,1 % |
| Sum gjeld | 9 127 | 7 455 | 7 233 | 5 780 | 5 540 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 899 | 19 080 | 20 870 |
| Finansresultat | - | - | −56 | −19 | −69 |
| Resultat før skatt | 2 612 | 1 394 | 1 562 | 371 | −97 |
| Anleggsmidler | 1 272 | 1 445 | 1 351 | 1 235 | 1 535 |
| Omløpsmidler | 10 911 | 10 154 | 10 144 | 8 817 | 8 202 |
| Sum eiendeler | 12 183 | 11 599 | 11 496 | 10 052 | 9 737 |
| Egenkapital | 3 057 | 4 144 | 4 262 | 4 272 | 4 197 |
| Kortsiktig gjeld | 6 304 | 4 942 | 4 863 | 3 635 | 3 570 |
| Langsiktig gjeld | 2 822 | 2 512 | 2 370 | 2 145 | - |

## Ledelse og styre

- Trond Sigurd Hjelmseth: Daglig leder
- Bjørn Terje Smistad: Styrets leder
- Per Christian Thane: Styremedlem
- Laila Thane: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kongens gate 36, 7713 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 10.05.1922
- Tidligere navn: MALMO SPORT OG JERNVARE A/S (2001 til 2018); Arthur Malmo A/S (1995 til 2001)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 219 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel med sports- og fritidsutstyr samt jernvare og annet som står i naturlig tilknytning til dette. I tillegg kan selskapet drive med kjøp og salg av eiendom og aksjer.

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000342935&sokeverdi=914152852&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINKJER HAGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/944545298-steinkjer-hagesenter-as) | Steinkjer | 23 | 23,2 mill. kr | +25,8 % |
| [DAMPSAGA DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/915970990-dampsaga-dagligvare-as) | Steinkjer | 18 | 37 mill. kr | +5,5 % |
| [LANDBRUKSAUKSJON.NO AS](https://www.norscout.com/no/company/922710058-landbruksauksjon-no-as) | Steinkjer | 17 | 15 mill. kr | +13,6 % |
| [ANDERS JUBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/976842510-anders-juberg-as) | Steinkjer | 16 | 86,9 mill. kr | +3,1 % |
| [BUNNPRIS GULDBERGAUNET AS](https://www.norscout.com/no/company/971647477-bunnpris-guldbergaunet-as) | Steinkjer | 16 | 19,3 mill. kr | +1,3 % |
| [SVEINUNG GREEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986833471-sveinung-green-as) | Steinkjer | 15 | 79,6 mill. kr | +2,5 % |
| [BAKER'N STEINKJER AS](https://www.norscout.com/no/company/992890827-baker-n-steinkjer-as) | Steinkjer | 15 | 9,9 mill. kr | −3,4 % |
| [GALLERIET LEKER OG LÆRVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/980761428-galleriet-leker-og-laervare-as) | Steinkjer | 14 | 9,54 mill. kr | +9,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
