---
title: "STAVANGER INSTRUMENTERING AS (914209366): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVANGER INSTRUMENTERING AS i Randaberg hadde 6,74 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Terje Halvorsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914209366-stavanger-instrumentering-as"
---

# STAVANGER INSTRUMENTERING AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Randaberg · Etablert 2014

- Org.nr: 914 209 366
- Daglig leder: Terje Halvorsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,74 mill. kr (+3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 424 363 kr (Margin 6,3 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- april 2026: 5
- juni 2026: 6
- juli 2026: 5
- oktober 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,0 % (god). Ned fra 59,2 % i 2024
- Likviditet: 2,06 (meget god). Opp fra 1,99 i 2024
- Soliditet: 54,4 % (meget god). Opp fra 52,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 14,6 % | 59,2 % | 15,0 % |
| Driftsmargin | - | 5,4 % | 4,1 % | 18,0 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 78,4 % | 132,6 % | 26,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,16 | 1,99 | 2,06 |
| Soliditet | - | 9,2 % | 27,4 % | 52,7 % | 54,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 9,9 | 2,7 | 0,9 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 5 155 | 5 578 | 6 485 | 6 741 |
| Driftsresultat | 0 | 277 | 229 | 1 170 | 424 |
| Årsresultat | 0 | 245 | 210 | 992 | 307 |
| Driftsmargin | - | 5,4 % | 4,1 % | 18 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 606 | 990 | 1 224 | 1 399 |
| Sum driftskostnader | 0 | 4 878 | - | 5 315 | 6 317 |
| Finansresultat | 0 | −32 | - | −18 | −19 |
| Resultat før skatt | - | - | 210 | 1 152 | 405 |
| Anleggsmidler | 0 | 229 | 219 | 156 | 193 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 144 | 2 433 | 2 877 |
| Sum eiendeler | 0 | 1 768 | 1 363 | 2 589 | 3 070 |
| Egenkapital | 0 | 162 | 373 | 1 365 | 1 672 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 990 | 1 223 | 1 399 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 1 | 0 |

## Ledelse og styre

- Terje Halvorsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Terje Halvorsen, Nyvollsvingen 15, 4070 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 20.08.2014
- Tidligere navn: INSTRUMENTERING AS (2014)
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Størrelse: Nr. 1 066 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av personell og utstyr, samt produksjon og salg av utstyr.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000445891&sokeverdi=914209366&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 30.11.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 250 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LANDOR LARSEN ELEKTRONIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/922349002-landor-larsen-elektronikk-as) | Randaberg | 5 | 17,1 mill. kr | −33 % |
| [4C SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/916142765-4c-solutions-as) | Randaberg | - | 14,9 mill. kr | - |
| [UDECO UNDERWATER DESIGN & EQUIPMENT COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/980113493-udeco-underwater-design-equipment-company-as) | Randaberg | 5 | 19,3 mill. kr | +21,4 % |
| [BIO DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/915664466-bio-drift-as) | Randaberg | - | 5,82 mill. kr | +11,9 % |
| [ELEMENTAL ENERGIES CONSULTANCY AS](https://www.norscout.com/no/company/897336022-elemental-energies-consultancy-as) | Randaberg | 9 | 145 mill. kr | +31,6 % |
| [SANDERFORD ENTERPRISE AS](https://www.norscout.com/no/company/923771360-sanderford-enterprise-as) | Randaberg | - | 3,64 mill. kr | +6,0 % |
| [JUPA AS](https://www.norscout.com/no/company/999243533-jupa-as) | Randaberg | 12 | 29,8 mill. kr | +25,3 % |
| [FATTNES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/992677317-fattnes-holding-as) | Randaberg | - | 3,31 mill. kr | +82,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
