---
title: "SABRURA LADE AS (914218322): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SABRURA LADE AS i Trondheim hadde 14,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Diana Nielsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914218322-sabrura-lade-as"
---

# SABRURA LADE AS

Drift av restauranter · Trondheim · Etablert 2014

- Org.nr: 914 218 322
- Nettsted: [sabrurasushi.no](https://sabrurasushi.no)
- Daglig leder: Diana Nielsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,7 mill. kr (+6,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 822 598 kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 26 (Opp fra 24 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- november 2025: 19
- desember 2025: 24
- januar 2026: 23
- februar 2026: 22
- mars 2026: 20
- april 2026: 22
- mai 2026: 21
- juni 2026: 22
- juli 2026: 23
- august 2026: 25
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,9 % (meget god). Opp fra 0,0 % i 2024
- Likviditet: 0,46 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,43 i 2024
- Soliditet: 0,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 32,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,7 % | 13,0 % | 0,0 % | 18,9 % |
| Driftsmargin | 8,2 % | 2,2 % | 5,0 % | 0,0 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 39,9 % | −1,5 % | 117,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,53 | 0,43 | 0,46 |
| Soliditet | 27,7 % | 27,3 % | 27,5 % | 32,6 % | 0,7 % |
| Gjeldsgrad | 2,6 | 2,7 | 2,6 | 2,1 | 150,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 259 | 13 722 | 13 989 | 13 730 | 14 676 |
| Driftsresultat | 1 006 | 304 | 696 | 1 | 823 |
| Årsresultat | 724 | 159 | 459 | −17 | 640 |
| Driftsmargin | 8,2 % | 2,2 % | 5,0 % | 0,0 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | 3 604 | 4 107 | 3 694 | 2 819 | 4 542 |
| Sum driftskostnader | 11 253 | 13 417 | 13 293 | 13 729 | 13 853 |
| Finansresultat | −77 | −100 | −108 | −21 | −3 |
| Resultat før skatt | - | - | 588 | −20 | 819 |
| Anleggsmidler | 3 195 | 3 866 | 3 391 | 2 973 | 2 492 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 704 | 1 210 | 2 080 |
| Sum eiendeler | 4 988 | 5 650 | 5 096 | 4 182 | 4 572 |
| Egenkapital | 1 384 | 1 543 | 1 402 | 1 363 | 30 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 190 | 2 819 | 4 542 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 504 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Diana Nielsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: City Lade Kjøpesenter, Haakon VII's gate 9, 7041 Trondheim
- Postadresse: c/o Ast Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 15.09.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AST REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977498651-ast-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 972 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av restaurant samt alt som hermed hører med.

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000667786&sokeverdi=914218322&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BBD AS](https://www.norscout.com/no/company/993809128-bbd-as) | Trondheim | 26 | 15,3 mill. kr | −16,1 % |
| [SAPERI 2 AS](https://www.norscout.com/no/company/933792994-saperi-2-as) | Trondheim | 26 | 11,4 mill. kr | - |
| [LADENOR AS](https://www.norscout.com/no/company/925776610-ladenor-as) | Trondheim | 26 | 25,8 mill. kr | +1,7 % |
| [GUFA AS](https://www.norscout.com/no/company/911882876-gufa-as) | Trondheim | 25 | 8,6 mill. kr | +1,5 % |
| [CRUISE TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/974345498-cruise-trondheim-as) | Trondheim | 26 | 27 mill. kr | +15,5 % |
| [ROBATA AS](https://www.norscout.com/no/company/974984865-robata-as) | Trondheim | 24 | 24,4 mill. kr | +6,0 % |
| [EGON A/S](https://www.norscout.com/no/company/940383307-egon-a-s) | Trondheim | 26 | 31 mill. kr | +12,8 % |
| [TRONDHJEM MIKROBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/979740360-trondhjem-mikrobryggeri-as) | Trondheim | 24 | 16 mill. kr | +21 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
