---
title: "Matre & Co AS (914223520): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Matre & Co AS i Bømlo hadde 3,27 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Torleiv Fylkesnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914223520-matre-co-as"
---

# Matre & Co AS

Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bømlo · Etablert 1978

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 914 223 520
- Telefon: 53 42 77 44
- Nettsted: [matre.no](https://www.matre.no)
- Daglig leder: Torleiv Fylkesnes (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,27 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 493 345 kr (Margin 15,1 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 80,1 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,8 % (svak). Ned fra 40,3 % i 2024
- Likviditet: 1,92 (god). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 43,5 % (meget god). Opp fra 29,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,3 % | 3,4 % | 40,3 % | 2,8 % |
| Driftsmargin | 33,9 % | 11,7 % | 1,2 % | −11,8 % | 15,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 97,7 % | 1,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 1,16 | 1,92 |
| Soliditet | 65,7 % | 71,2 % | 29,0 % | 29,0 % | 43,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,4 | 2,5 | 2,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 721 | 2 683 | 2 709 | 3 239 | 3 271 |
| Driftsresultat | 923 | 314 | 32 | −384 | 493 |
| Årsresultat | 3 819 | 5 530 | 1 244 | 12 394 | 191 |
| Driftsmargin | 33,9 % | 11,7 % | 1,2 % | −11,8 % | 15,1 % |
| Sum gjeld | 29 546 | 22 450 | 31 345 | 31 345 | 16 831 |
| Sum driftskostnader | 1 798 | 2 369 | 2 677 | 3 623 | 2 777 |
| Finansresultat | 3 172 | 5 188 | 1 105 | 12 880 | −317 |
| Resultat før skatt | - | - | - | 12 496 | 177 |
| Anleggsmidler | 66 452 | 52 638 | 24 618 | 24 618 | 24 649 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 19 516 | 5 162 |
| Sum eiendeler | 86 047 | 77 904 | 44 134 | 44 134 | 29 811 |
| Egenkapital | 56 501 | 55 455 | 12 789 | 12 789 | 12 980 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 16 837 | 2 684 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 14 507 | 14 147 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 80 051 |
| Driftsresultat | 12 571 |
| Årsresultat | 8 932 |
| Driftsmargin | 15,7 % |
| Sum gjeld | 64 655 |
| Sum driftskostnader | 67 479 |
| Finansresultat | −1 443 |
| Resultat før skatt | 11 128 |
| Anleggsmidler | 71 094 |
| Omløpsmidler | 59 900 |
| Sum eiendeler | 130 994 |
| Egenkapital | 66 339 |
| Kortsiktig gjeld | 23 307 |
| Langsiktig gjeld | 41 348 |

## Konsern

2 selskaper.

- Matre & Co AS (Denne bedriften)
  - [MATRE MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/936279198-matre-maskin-as) (43 ansatte)

## Ledelse og styre

- Torleiv Fylkesnes: Daglig leder og styremedlem
- Rolv Haldorsen: Styrets leder
- Arnfinn Matre: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Brubakken 52, 5420 Rubbestadneset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendom
- Etablert: 03.01.1978
- Aksjekapital: 8 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2002
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 11 528 av 46 427 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utleie av fast eiendom, produksjon, handel, agentur og gjennom aksjetegning eller på annen måte deltagelse i andre foretagender med økonomisk formål.

## Kunngjøringer

- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000493476&sokeverdi=914223520&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000506209&sokeverdi=914223520&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LOS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/995330490-los-eiendom-as) | Bømlo | - | 7,29 mill. kr | +2,4 % |
| [STEINSBØ EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/916235658-steinsbo-eigedom-as) | Bømlo | - | 2,59 mill. kr | +9,3 % |
| [ZR TERNETANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980109143-zr-ternetangen-as) | Bømlo | - | 8,09 mill. kr | +3,2 % |
| [NOVI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/820733762-novi-holding-as) | Bømlo | - | 2,56 mill. kr | −66,2 % |
| [SKIMMELAND EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/913531493-skimmeland-eiendom-as) | Bømlo | - | 8,11 mill. kr | +32,6 % |
| [ØSTENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/950986891-ostensen-as) | Bømlo | - | 2,46 mill. kr | +2,4 % |
| [HEIMLEG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/927370778-heimleg-eiendom-as) | Bømlo | - | 13,9 mill. kr | +66,9 % |
| [FYLKESNES EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/925580643-fylkesnes-eigedom-as) | Bømlo | - | 2,41 mill. kr | +111 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
