---
title: "LOPACK AS (914225779): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LOPACK AS i Vågan hadde 25 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Line Ellingsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914225779-lopack-as"
---

# LOPACK AS

Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Vågan · Etablert 2014

- Org.nr: 914 225 779
- Telefon: 76 06 67 10
- E-post: post@lopack.no
- Daglig leder: Line Ellingsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25 mill. kr (−12,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 713 046 kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,6 % (svak). Ned fra 3,0 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak). Ned fra 2,38 i 2024
- Soliditet: 62,5 % (meget god). Ned fra 76,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,6 % | 14,1 % | 3,0 % | 2,6 % |
| Driftsmargin | −1,3 % | 9,3 % | 17,1 % | 2,7 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 9,2 % | 20,8 % | 3,2 % | 1,4 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,58 | 2,63 | 2,38 | 0,88 |
| Soliditet | 59,0 % | 54,9 % | 69,1 % | 76,3 % | 62,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,8 | 0,4 | 0,3 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 20 059 | 24 243 | 30 083 | 28 700 | 25 013 |
| Driftsresultat | −258 | 2 258 | 5 137 | 788 | 713 |
| Årsresultat | −261 | 1 508 | 3 835 | 632 | 305 |
| Driftsmargin | −1,3 % | 9,3 % | 17,1 % | 2,7 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 14 061 | 17 822 | 11 444 | 8 149 | 16 215 |
| Sum driftskostnader | 20 318 | - | 24 946 | 27 912 | 24 300 |
| Finansresultat | −72 | - | −215 | 31 | −328 |
| Resultat før skatt | - | 1 937 | 4 923 | 819 | 385 |
| Anleggsmidler | 25 016 | 25 350 | 23 898 | 25 136 | 32 108 |
| Omløpsmidler | - | 14 175 | 13 084 | 9 183 | 11 188 |
| Sum eiendeler | 34 256 | 39 524 | 36 982 | 34 319 | 43 296 |
| Egenkapital | 20 194 | 21 702 | 25 537 | 26 170 | 27 081 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 946 | 4 965 | 3 860 | 12 785 |
| Langsiktig gjeld | - | 8 876 | 6 479 | 4 289 | 3 430 |

## Ledelse og styre

- Line Ellingsen: Daglig leder og styremedlem
- Ulf Ellingsen: Styrets leder
- Andreas Ellingsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Ellingsen Seafood AS, 8320 Skrova
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.990 Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted
- Etablert: 30.08.2014
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 21 av 142 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å produsere EPS-kasser samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000403832&sokeverdi=914225779&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000621413&sokeverdi=914225779&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HENNINGSVÆR LYSSTØPERI AS](https://www.norscout.com/no/company/918329900-henningsvaer-lysstoperi-as) | Vågan | 13 | 10 mill. kr | +2,1 % |
| [BONTOM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928645541-bontom-holding-as) | Vågan | - | 0 kr | - |
| [LOFOTEN LORE AS](https://www.norscout.com/no/company/837674212-lofoten-lore-as) | Vågan | - | - | - |
| [ROFI AS](https://www.norscout.com/no/company/965454411-rofi-as) | Molde | 5 | 30,1 mill. kr | −10,6 % |
| [SPEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/989467247-spektro-as) | Steinkjer | 5 | 13,1 mill. kr | +60 % |
| [CIRCMET AS](https://www.norscout.com/no/company/919893133-circmet-as) | Oslo | 6 | 0 kr | - |
| [IMECH AS](https://www.norscout.com/no/company/930419680-imech-as) | Drammen | 5 | 7,79 mill. kr | +14,1 % |
| [NORSK BRANN & ISOLERING AS](https://www.norscout.com/no/company/934965329-norsk-brann-isolering-as) | Drammen | 6 | 3,61 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
