---
title: "MANDAL RENS & VASKERI AS (914244706): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MANDAL RENS & VASKERI AS i Lindesnes hadde 2,34 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Thomas Magnussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914244706-mandal-rens-vaskeri-as"
---

# MANDAL RENS & VASKERI AS

Vaskeri- og renserivirksomhet · Lindesnes · Etablert 2014

- Org.nr: 914 244 706
- Daglig leder: Thomas Magnussen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,34 mill. kr (+18,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 390 033 kr (Margin 16,6 %)
- Ansatte: 7

## Ansatte

- februar 2026: 6
- august 2026: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,3 % (meget god). Opp fra −12,3 % i 2024
- Likviditet: 1,62 (god). Opp fra 1,44 i 2024
- Soliditet: 21,4 % (god). Opp fra 2,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −12,3 % | 29,3 % |
| Driftsmargin | 37,8 % | 49,6 % | −0,8 % | −8,5 % | 16,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | −188,5 % | 204,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 6,66 | 1,44 | 1,62 |
| Soliditet | - | - | 15,9 % | 2,6 % | 21,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 5,3 | 38,0 | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 916 | 900 | 1 109 | 1 983 | 2 343 |
| Driftsresultat | 346 | 446 | −8 | −168 | 390 |
| Årsresultat | 267 | 348 | −15 | −187 | 255 |
| Driftsmargin | 37,8 % | 49,6 % | −0,8 % | −8,5 % | 16,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 165 | 1 280 | 1 061 |
| Sum driftskostnader | 570 | 453 | 1 117 | 2 150 | 1 953 |
| Finansresultat | −3 | - | −10 | −72 | −61 |
| Resultat før skatt | - | - | −19 | −240 | 329 |
| Anleggsmidler | - | - | 287 | 707 | 787 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 099 | 607 | 563 |
| Sum eiendeler | - | - | 1 386 | 1 314 | 1 350 |
| Egenkapital | - | - | 221 | 34 | 289 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 165 | 423 | 347 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 000 | 857 | 714 |

## Ledelse og styre

- Thomas Magnussen: Daglig leder og styrets leder
- Mona Magnussen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sandskargata 6, 4515 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.100 Vaskeri- og renserivirksomhet
- Etablert: 16.09.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Regnskapsfører: [AJOUR REGNSKAP MANDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987209704-ajour-regnskap-mandal-as)
- Størrelse: Nr. 72 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av renseri. Rens og vask av klær, tekstiler, o.l. og annet som naturlig kan knyttes til dette, herunder å delta i andre selskap og foretak.

## Kunngjøringer

- 13.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000375224&sokeverdi=914244706&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CARINAS-SALONG AS](https://www.norscout.com/no/company/997869265-carinas-salong-as) | Lindesnes | 7 | 3,36 mill. kr | +14,2 % |
| [SALONG MR & MRS AS](https://www.norscout.com/no/company/975966429-salong-mr-mrs-as) | Lindesnes | 6 | 4,81 mill. kr | +17,1 % |
| [VELVÆRESENTERET HUDPLEIE OG FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/911552027-velvaeresenteret-hudpleie-og-frisor-as) | Lindesnes | 5 | 3,24 mill. kr | +4,5 % |
| [HÅRGLEDE! AS](https://www.norscout.com/no/company/989734075-harglede-as) | Lindesnes | - | 4,6 mill. kr | +6,9 % |
| [SØLVIS HUD & MAKEUP STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/929668979-solvis-hud-makeup-studio-as) | Lindesnes | - | 2,8 mill. kr | −21,5 % |
| [SKRIK AS](https://www.norscout.com/no/company/998764890-skrik-as) | Lindesnes | - | 2,73 mill. kr | +2,6 % |
| [HÅRMAKERIET VIGELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/992494972-harmakeriet-vigeland-as) | Lindesnes | - | 2,56 mill. kr | −8,8 % |
| [CONCORD FRISØR AS](https://www.norscout.com/no/company/914154634-concord-frisor-as) | Lindesnes | - | 2,03 mill. kr | −12 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
