---
title: "EWJO AS (914253403): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EWJO AS i Nes hadde 482 741 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Eva Jensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914253403-ewjo-as"
---

# EWJO AS

Bearbeiding av metaller · Nes

- Org.nr: 914 253 403
- Daglig leder: Eva Jensen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 482 741 kr (−31,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −143 033 kr (Margin −29,6 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,6 % (svak). Opp fra −1,7 % i 2024
- Likviditet: 2,50 (meget god). Ned fra 3,10 i 2024
- Soliditet: 78,4 % (meget god). Opp fra 77,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,4 % | −6,5 % | −1,7 % | 4,6 % |
| Driftsmargin | −132,5 % | −59,7 % | −27,0 % | 22,7 % | −29,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,1 % | −7,3 % | −2,8 % | 4,1 % |
| Likviditetsgrad | 22,27 | 78,55 | 3,20 | 3,10 | 2,50 |
| Soliditet | 97,2 % | 98,4 % | 94,4 % | 77,8 % | 78,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,1 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 422 | 67 | 4 220 | 709 | 483 |
| Driftsresultat | −559 | −40 | −1 141 | 161 | −143 |
| Årsresultat | 6 953 | −122 | −846 | −172 | 198 |
| Driftsmargin | −132,5 % | −59,7 % | −27 % | 22,7 % | −29,6 % |
| Sum gjeld | 260 | 148 | 483 | 2 289 | 2 270 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 548 | 626 |
| Finansresultat | - | - | - | −387 | 475 |
| Resultat før skatt | 6 826 | 7 | −628 | −227 | 332 |
| Anleggsmidler | 3 634 | 5 500 | 7 833 | 9 731 | 10 034 |
| Omløpsmidler | 5 791 | 3 692 | 848 | 584 | 460 |
| Sum eiendeler | 9 426 | 9 192 | 8 681 | 10 315 | 10 494 |
| Egenkapital | 9 166 | 9 044 | 8 198 | 8 026 | 8 224 |
| Kortsiktig gjeld | 260 | 47 | 265 | 188 | 184 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 101 | 218 | 2 101 | 2 086 |

## Ledelse og styre

- Eva Jensen: Daglig leder
- Jørn Otto Wrangell: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Bil-Demontering Nes AS, Industrivegen 18, 2166 Oppaker
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 17.09.2014
- Tidligere navn: ULLENSAKER AUTO AS (2014 til 2021)
- Aksjekapital: 51 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2014
- Størrelse: Nr. 558 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringer, kjøp, salg og utleie av bygg og annen eiendom, både til private og næring, med salg av tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Selskapet kan også investere eller gi finansiering til andre. Videre skal selskapet levere tjenester som omfatter montering av alarmanlegg og videoovervåkning.

## Siste endringer

- 15.09.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000466382&sokeverdi=914253403&spraak=nb)
- 05.03.2026: [Rettelse av formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000098086&sokeverdi=914253403&spraak=nb)
- 23.02.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000074523&sokeverdi=914253403&spraak=nb)
- 23.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000074522&sokeverdi=914253403&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RODCO AS](https://www.norscout.com/no/company/913407032-rodco-as) | Nes | - | 4,15 mill. kr | +106 % |
| [ROMERIKE SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/836978102-romerike-sveis-as) | Nes | - | - | - |
| [POWERPUNCH AS](https://www.norscout.com/no/company/989837257-powerpunch-as) | Nes | - | 3,26 mill. kr | −19,4 % |
| [SOLBERG STÅL OG TRE AS](https://www.norscout.com/no/company/935520657-solberg-stal-og-tre-as) | Kragerø | - | 488 597 kr | - |
| [STÅLMANNEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919075864-stalmannen-as) | Trysil | - | 464 414 kr | - |
| [AMV INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/984023278-amv-invest-as) | Vennesla | - | 488 893 kr | - |
| [HAUGALAND INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/917563470-haugaland-industriservice-as) | Karmøy | - | 435 139 kr | −79,3 % |
| [MADNESS POWER AS](https://www.norscout.com/no/company/928684946-madness-power-as) | Eidsvoll | - | 529 029 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.09.2026.
