---
title: "NORDLYS SPORT AS (914285313): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDLYS SPORT AS i Vågan hadde 7,32 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Remi Andre Mjelde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914285313-nordlys-sport-as"
---

# NORDLYS SPORT AS

Engroshandel med klær og skotøy · Vågan · Etablert 2014

- Org.nr: 914 285 313
- Telefon: 96645245
- E-post: dag@nordlyssport.no
- Daglig leder: Remi Andre Mjelde (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,32 mill. kr (−20,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 745 065 kr (Margin 10,2 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,4 % i 2024
- Likviditet: 0,69 (svak). Ned fra 0,72 i 2024
- Soliditet: 0,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −0,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 10,9 % | −8,0 % | 11,4 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | 9,3 % | 12,7 % | −24,4 % | 15,1 % | 10,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −645,4 % | - | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,64 | 0,72 | 0,69 |
| Soliditet | 14,3 % | 5,3 % | −5,1 % | −0,9 % | 0,3 % |
| Gjeldsgrad | 6,0 | 18,0 | - | - | 321,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 19 237 | 12 426 | 7 521 | 9 171 | 7 323 |
| Driftsresultat | 1 783 | 1 581 | −1 834 | 1 386 | 745 |
| Årsresultat | 1 191 | 1 006 | −2 365 | 238 | −208 |
| Driftsmargin | 9,3 % | 12,7 % | −24,4 % | 15,1 % | 10,2 % |
| Sum gjeld | 9 519 | 29 680 | 14 769 | 14 193 | 9 842 |
| Sum driftskostnader | 17 454 | 10 845 | 9 354 | 7 786 | 6 578 |
| Finansresultat | −220 | −310 | −1 176 | −1 077 | −1 004 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 010 | 309 | −259 |
| Anleggsmidler | 4 125 | 22 952 | 8 242 | 7 603 | 3 798 |
| Omløpsmidler | - | - | 5 810 | 6 468 | 6 075 |
| Sum eiendeler | 11 114 | 31 329 | 14 052 | 14 072 | 9 873 |
| Egenkapital | 1 595 | 1 649 | −716 | −122 | 31 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 9 061 | 8 941 | 8 832 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 5 708 | 5 252 | - |

## Ledelse og styre

- Remi Andre Mjelde: Daglig leder og styremedlem
- Dag Sverre Espejord: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Misværveien 10, 8312 Henningsvær
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.420 Engroshandel med klær og skotøy
- Etablert: 30.09.2014
- Tidligere navn: NYE NORDLYS SPORT AS (2014)
- Aksjekapital: 45 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [PROXO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/924923180-proxo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 211 av 551 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Agenturvirksomhet for varemerker innen mote-, barn-, og sportsbransjen samt nettsalg til sluttbruker.

## Siste endringer

- 13.12.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000381053&sokeverdi=914285313&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HADDOCK AS](https://www.norscout.com/no/company/984360746-haddock-as) | Vågan | 14 | 9,37 mill. kr | +7,9 % |
| [MANUFACTURING NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/913705408-manufacturing-norway-as) | Vågan | - | - | - |
| [FLÅTENS SAFETY AS](https://www.norscout.com/no/company/924298456-flatens-safety-as) | Vågan | 5 | 12,8 mill. kr | +0,9 % |
| [MIN TROMSØ AS](https://www.norscout.com/no/company/830758372-min-tromso-as) | Vågan | 5 | 2,88 mill. kr | +4,2 % |
| [K PAULSEN & SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/974531925-k-paulsen-sonner-as) | Vågan | 5 | 48 mill. kr | −16,7 % |
| [SN SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/990831386-sn-seafood-as) | Vågan | - | 810 mill. kr | +27,2 % |
| [SVOLVÆR SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/913054733-svolvaer-seafood-as) | Vågan | 5 | 243 mill. kr | +10,1 % |
| [DNG NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/890422012-dng-norge-as) | Vågan | - | 10,5 mill. kr | −1,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
