---
title: "N. MUNKHAUGEN AS (914310881): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "N. MUNKHAUGEN AS i Melhus er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Roar Munkhaugen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914310881-n-munkhaugen-as"
---

# N. MUNKHAUGEN AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Melhus

- Org.nr: 914 310 881
- Daglig leder: Roar Munkhaugen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −165 566 kr
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,3 % (meget god)
- Likviditet: 0,90 (svak). Ned fra 0,96 i 2024
- Soliditet: 0,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 63,2 % | - | - | 29,3 % |
| Driftsmargin | −113,8 % | −67,3 % | - | −2 207,4 % | - |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 187,4 % | - | - | 4 970,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,63 | 1,08 | - | 0,96 | 0,90 |
| Soliditet | 68,5 % | 16,2 % | - | 0,5 % | 0,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 5,2 | - | 188,0 | 138,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 556 | 1 326 | - | 13 | - |
| Driftsresultat | −5 185 | −892 | −8 000 | −282 | −166 |
| Årsresultat | 70 476 | 91 968 | 47 632 | 24 801 | 14 870 |
| Driftsmargin | −113,8 % | −67,3 % | - | −2 207,4 % | - |
| Sum gjeld | 32 830 | 177 605 | - | 68 803 | 32 591 |
| Sum driftskostnader | - | - | 8 143 | 295 | 166 |
| Finansresultat | - | - | 55 886 | 25 238 | 15 127 |
| Resultat før skatt | 70 142 | 99 131 | - | 24 956 | 14 961 |
| Anleggsmidler | 17 852 | 20 593 | - | 3 429 | 3 364 |
| Omløpsmidler | 86 443 | 191 344 | - | 65 740 | 29 463 |
| Sum eiendeler | 104 295 | 211 937 | - | 69 169 | 32 827 |
| Egenkapital | 71 465 | 34 333 | - | 366 | 236 |
| Kortsiktig gjeld | 32 830 | 176 483 | - | 68 803 | 32 591 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 1 122 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Roar Munkhaugen: Daglig leder og styrets leder
- Nils Johan Munkhaugen: Styremedlem
- Heidi Selvaag: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Høyeggen Gård, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 30.09.2014
- Aksjekapital: 30 140 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 392 av 403 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved å samarbeide med andre selskaper, å forestå investeringsvirksomhet, herunder investering i aksjer, obligasjoner, selskapsandeler, utlånsvirksomhet, fast eiendom og annen virksomhet beslektet med dette.

## Siste endringer

- 06.08.2026: Revisor endret
- 26.05.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000666974&sokeverdi=914310881&spraak=nb)
- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000636394&sokeverdi=914310881&spraak=nb)
- 24.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000621428&sokeverdi=914310881&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RINGEN MOTORSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/931698230-ringen-motorsport-as) | Melhus | - | 32 000 kr | - |
| [VMM AS](https://www.norscout.com/no/company/934564472-vmm-as) | Melhus | - | 324 000 kr | - |
| [VLW RACING AS](https://www.norscout.com/no/company/922257833-vlw-racing-as) | Melhus | - | 2,34 mill. kr | +42 % |
| [STALL ØYSAND AS](https://www.norscout.com/no/company/971193867-stall-oysand-as) | Melhus | - | 2,59 mill. kr | −8,6 % |
| [N. MUNKHAUGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/815783352-n-munkhaugen-holding-as) | Melhus | - | 7,08 mill. kr | +18,9 % |
| [GAULDAL ARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/998656923-gauldal-arena-as) | Melhus | - | 837 000 kr | −17,8 % |
| [FORTEM GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925719331-fortem-gruppen-as) | Melhus | - | 1,12 mill. kr | - |
| [MAXFORM AS](https://www.norscout.com/no/company/997993462-maxform-as) | Melhus | - | 2,31 mill. kr | +19,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
