---
title: "MALLING & CO VÅGEN AS (914352657): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MALLING & CO VÅGEN AS i Stavanger hadde 10,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Kenneth Habbestad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914352657-malling-co-vagen-as"
---

# MALLING & CO VÅGEN AS

Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom · Stavanger · Etablert 2014

- Org.nr: 914 352 657
- Telefon: 51 52 51 00
- E-post: post@malling.no
- Nettsted: [malling.no](https://www.malling.no)
- Daglig leder: Kenneth Habbestad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,5 mill. kr (+0,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 962 660 kr (Margin 9,2 %)
- Ansatte: 9 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- februar 2026: 10
- april 2026: 9
- mai 2026: 10
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,0 % (god). Ned fra 23,6 % i 2024
- Likviditet: 1,51 (god). Opp fra 1,46 i 2024
- Soliditet: 34,7 % (god). Opp fra 32,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,2 % | 13,8 % | 23,6 % | 15,0 % |
| Driftsmargin | 10,3 % | 15,1 % | 9,1 % | 14,7 % | 9,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 36,6 % | 68,5 % | 44,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,56 | 1,46 | 1,51 |
| Soliditet | 43,7 % | 38,3 % | 36,9 % | 32,3 % | 34,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,6 | 1,7 | 2,1 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 193 | 8 162 | 8 392 | 10 420 | 10 452 |
| Driftsresultat | 741 | 1 230 | 766 | 1 535 | 963 |
| Årsresultat | 585 | 1 013 | 719 | 1 386 | 923 |
| Driftsmargin | 10,3 % | 15,1 % | 9,1 % | 14,7 % | 9,2 % |
| Sum gjeld | 3 215 | 4 030 | 4 322 | 5 567 | 5 046 |
| Sum driftskostnader | 6 452 | 6 932 | 7 626 | 8 884 | 9 489 |
| Finansresultat | 9 | 68 | 155 | 242 | 222 |
| Resultat før skatt | - | - | 921 | 1 777 | 1 185 |
| Anleggsmidler | 475 | 208 | 125 | 73 | 89 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 722 | 8 155 | 7 641 |
| Sum eiendeler | 5 708 | 6 537 | 6 847 | 8 228 | 7 730 |
| Egenkapital | 2 494 | 2 506 | 2 525 | 2 661 | 2 684 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 322 | 5 567 | 5 046 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Kenneth Habbestad: Daglig leder
- Anders Berggren: Styrets leder
- Cathrine Kildalsen: Styremedlem
- Tor Arne Utgård: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øvre Holmegate 1, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 68.310 Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom
- Etablert: 19.09.2014
- Aksjekapital: 1 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 296 av 513 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eiendomsmegling, eiendomsforvaltning og eiendomsdrift samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000242366&sokeverdi=914352657&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GALLERI EIENDOMSMEGLING AS](https://www.norscout.com/no/company/927103796-galleri-eiendomsmegling-as) | Stavanger | 9 | 25,3 mill. kr | +4,6 % |
| [VERDI EIENDOMSMEGLING STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/990691304-verdi-eiendomsmegling-stavanger-as) | Stavanger | 6 | 15,5 mill. kr | +31,3 % |
| [STAVANGER EIENDOMSFORMIDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/989418475-stavanger-eiendomsformidling-as) | Stavanger | 10 | 18,7 mill. kr | +25,2 % |
| [STAVANGER EIENDOMSMEGLING AS](https://www.norscout.com/no/company/813285312-stavanger-eiendomsmegling-as) | Stavanger | 6 | 13,1 mill. kr | −22,6 % |
| [UTLEIEMEGLEREN STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/988915076-utleiemegleren-stavanger-as) | Stavanger | 11 | 21 mill. kr | +4,9 % |
| [BOLIGSPESIALISTEN STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926647849-boligspesialisten-stavanger-as) | Stavanger | 6 | 13 mill. kr | +60,5 % |
| [HAFERKAMP & PARTNERE AS](https://www.norscout.com/no/company/917705631-haferkamp-partnere-as) | Stavanger | 13 | 35 mill. kr | +30,3 % |
| [NAS NÆRINGSMEGLING AS](https://www.norscout.com/no/company/922183155-nas-naeringsmegling-as) | Stavanger | 6 | 11,8 mill. kr | +35,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Eiendomsselskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/bergen)
- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Eiendomsselskaper i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/kristiansand)
- [Eiendomsselskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
