---
title: "BAKKEN ØVRE GÅRDSMAT AS (914386748): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BAKKEN ØVRE GÅRDSMAT AS i Løten hadde 20,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 69 ansatte. Daglig leder er Ole Martin Kildahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914386748-bakken-ovre-gardsmat-as"
---

# BAKKEN ØVRE GÅRDSMAT AS

Produksjon av meierivarer · Løten · Etablert 2014

- Org.nr: 914 386 748
- Telefon: 62 59 48 05
- E-post: olemki@online.no
- Nettsted: [bakkenovre.no](https://bakkenovre.no)
- Daglig leder: Ole Martin Kildahl (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,5 mill. kr (+7,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 846 014 kr (Margin 4,1 %)
- Ansatte: 69 (Opp fra 61 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 54
- oktober 2025: 56
- november 2025: 58
- desember 2025: 61
- januar 2026: 62
- februar 2026: 51
- juni 2026: 52
- juli 2026: 55
- august 2026: 61
- september 2026: 65
- oktober 2026: 69

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,2 % (god). Ned fra 17,2 % i 2024
- Likviditet: 0,90 (svak). Opp fra 0,79 i 2024
- Soliditet: 9,4 % (svak). Opp fra 2,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,9 % | 20,0 % | 17,2 % | 14,2 % |
| Driftsmargin | 18,1 % | 1,4 % | 4,3 % | 4,5 % | 4,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 1 143,4 % | 152,3 % |
| Likviditetsgrad | 0,84 | 0,74 | 0,73 | 0,79 | 0,90 |
| Soliditet | −17,5 % | −13,6 % | −0,5 % | 2,5 % | 9,4 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 38,5 | 9,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 247 | 15 065 | 17 463 | 18 979 | 20 469 |
| Driftsresultat | 2 219 | 213 | 754 | 853 | 846 |
| Årsresultat | 2 055 | 68 | 421 | 564 | 449 |
| Driftsmargin | 18,1 % | 1,4 % | 4,3 % | 4,5 % | 4,1 % |
| Sum gjeld | 3 435 | 3 709 | 4 317 | 5 511 | 5 674 |
| Sum driftskostnader | - | - | 16 709 | 18 126 | 19 623 |
| Finansresultat | - | - | −172 | −157 | −286 |
| Resultat før skatt | 2 108 | 99 | 582 | 696 | 560 |
| Anleggsmidler | 969 | 1 192 | 1 716 | 1 883 | 2 671 |
| Omløpsmidler | 1 956 | 2 074 | 2 580 | 3 771 | 3 595 |
| Sum eiendeler | 2 925 | 3 266 | 4 295 | 5 654 | 6 266 |
| Egenkapital | −511 | −443 | −21 | 143 | 592 |
| Kortsiktig gjeld | 2 335 | 2 819 | 3 549 | 4 747 | 3 972 |
| Langsiktig gjeld | 1 100 | 890 | 767 | 764 | - |

## Ledelse og styre

- Ole Martin Kildahl: Daglig leder og styrets leder
- Anita Kildahl: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bakken Øvre, Østre Skogbygdveg, 2340 Løten
- Postadresse: Postboks 99, 2340 Løten
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.510 Produksjon av meierivarer
- Etablert: 18.09.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [ES REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/997820266-es-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LØTEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988288438-loten-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Videreforedling og salg av råvarer og matvarer til forbruker og grossist. Og annen dermed forbunden virksomhet.

## Kunngjøringer

- 18.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000122595&sokeverdi=914386748&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FISKÅ MØLLE LØTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/938639604-fiska-molle-loten-as) | Løten | 16 | 240 mill. kr | +23,6 % |
| [BRENNHOLEN GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/916079664-brennholen-gard-as) | Løten | 13 | 4,39 mill. kr | +7,6 % |
| [LØTEN BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/925876879-loten-bakeri-as) | Løten | - | 544 601 kr | - |
| [RØROSMEIERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/983973736-rorosmeieriet-as) | Røros | 73 | 461 mill. kr | +36,7 % |
| [SCANDZA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/892683042-scandza-norge-as) | Oslo | 56 | 106 mill. kr | −10,3 % |
| [O KAVLI AS](https://www.norscout.com/no/company/971142138-o-kavli-as) | Bergen | 161 | 426 mill. kr | −11,1 % |
| [LEGA OST OG BAKST AS](https://www.norscout.com/no/company/924894822-lega-ost-og-bakst-as) | Vinje | 34 | 8,64 mill. kr | −8,3 % |
| [SYNNØVE FINDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/875778722-synnove-finden-as) | Oslo | 225 | 2,02 mrd. kr | +4,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
