---
title: "PURE FOOD NORWAY AS (914419026): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PURE FOOD NORWAY AS i Ås hadde 15,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Øystein Langerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914419026-pure-food-norway-as"
---

# PURE FOOD NORWAY AS

Engroshandel med andre næringsmidler · Ås

- Org.nr: 914 419 026
- Nettsted: [purefoodnorway.no](https://purefoodnorway.no)
- Daglig leder: Øystein Langerud (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,2 mill. kr (+43 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,8 mill. kr (Margin 11,8 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 84,1 % (meget god). Opp fra −47,4 % i 2024
- Likviditet: 3,61 (meget god). Opp fra 0,87 i 2024
- Soliditet: 72,3 % (meget god). Opp fra 20,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −26,0 % | −68,5 % | −47,4 % | 84,1 % |
| Driftsmargin | −4,5 % | −13,2 % | −27,9 % | −12,8 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −1 199,0 % | - | 127,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,42 | 0,87 | 3,61 |
| Soliditet | 3,4 % | 25,5 % | −12,8 % | 20,8 % | 72,3 % |
| Gjeldsgrad | 28,4 | 2,9 | - | 3,8 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 647 | 7 862 | 9 087 | 10 635 | 15 206 |
| Driftsresultat | −386 | −1 034 | −2 536 | −1 357 | 1 798 |
| Årsresultat | −404 | −1 101 | −2 697 | −3 047 | 1 372 |
| Driftsmargin | −4,5 % | −13,2 % | −27,9 % | −12,8 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 3 838 | 2 677 | 4 101 | 1 554 | 673 |
| Sum driftskostnader | 9 033 | 8 896 | 11 623 | 11 992 | 13 408 |
| Finansresultat | −18 | −67 | −160 | −1 690 | −426 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 697 | −3 047 | 1 372 |
| Anleggsmidler | 1 930 | 1 895 | 1 895 | 607 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 1 740 | 1 354 | 2 426 |
| Sum eiendeler | 3 973 | 3 592 | 3 635 | 1 961 | 2 426 |
| Egenkapital | 135 | 915 | −466 | 408 | 1 753 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 101 | 1 554 | 673 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Øystein Langerud: Daglig leder og styremedlem
- Ivar Jørgen Bjoner: Styrets leder
- Even Guttormsen: Styremedlem
- Ladislav Jilek: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Haugenveien 5, 1426 Solberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.380 Engroshandel med andre næringsmidler
- Etablert: 20.10.2014
- Aksjekapital: 3 001 317 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2015
- Revisor: [LST REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921087101-lst-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [PEDERSEN & SKOGHOLT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/996414353-pedersen-skogholt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 83 av 308 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon, kjøp, salg og markedsføring av næringsmidler både for import, eksport og salg i Norge, samt alt som står i forbindelse hertil.

## Siste endringer

- 30.09.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 30.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000768423&sokeverdi=914419026&spraak=nb)
- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000287700&sokeverdi=914419026&spraak=nb)
- 01.11.2025: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000815184&sokeverdi=914419026&spraak=nb)
- 16.09.2025: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000744582&sokeverdi=914419026&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WAFFLE FACTORY AS](https://www.norscout.com/no/company/992836350-waffle-factory-as) | Ås | 17 | 9,21 mill. kr | −4,5 % |
| [GRØNNET AS](https://www.norscout.com/no/company/981135970-gronnet-as) | Ås | - | - | - |
| [FENCONOR AS](https://www.norscout.com/no/company/988247405-fenconor-as) | Ås | - | 27,2 mill. kr | +51,4 % |
| [ALT I GRUNN AS](https://www.norscout.com/no/company/992484292-alt-i-grunn-as) | Ås | - | 14,8 mill. kr | +26,4 % |
| [DRIVEX AS](https://www.norscout.com/no/company/930347302-drivex-as) | Ås | - | 28,2 mill. kr | +35,1 % |
| [VINMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/989941240-vinmas-as) | Ås | - | 11 mill. kr | +5,9 % |
| [HYDRAMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/995114194-hydramek-as) | Ås | - | 29 mill. kr | +3,4 % |
| [LIVINGSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/915334776-livingsport-as) | Ås | - | 11 mill. kr | +16,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.10.2026.
