---
title: "FAUSKES MALERFIRMA AS (914467624): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FAUSKES MALERFIRMA AS i Lillesand hadde 20,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Jan-Ivar Fauske. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914467624-fauskes-malerfirma-as"
---

# FAUSKES MALERFIRMA AS

Maler- og glassarbeid · Lillesand · Etablert 2014

- Org.nr: 914 467 624
- Telefon: 908 44 410
- Daglig leder: Jan-Ivar Fauske (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 20,4 mill. kr (+15,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,03 mill. kr (Margin 14,8 %)
- Ansatte: 20 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- desember 2025: 20
- mars 2026: 21
- mai 2026: 22
- juni 2026: 23
- juli 2026: 24
- september 2026: 19
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 38,8 % (meget god). Opp fra 32,5 % i 2024
- Likviditet: 1,35 (tilfredsstillende). Opp fra 1,34 i 2024
- Soliditet: 33,4 % (god). Opp fra 26,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,9 % | 31,2 % | 32,5 % | 38,8 % |
| Driftsmargin | 10,8 % | 7,3 % | 9,2 % | 11,5 % | 14,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 54,8 % | 76,6 % | 100,3 % | 125,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,49 | 1,61 | 1,42 | 1,34 | 1,35 |
| Soliditet | 39,0 % | 44,6 % | 37,7 % | 26,6 % | 33,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,2 | 1,7 | 2,8 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 605 | 12 701 | 15 662 | 17 725 | 20 429 |
| Driftsresultat | 1 583 | 931 | 1 440 | 2 030 | 3 032 |
| Årsresultat | 1 234 | 728 | 1 122 | 1 517 | 2 315 |
| Driftsmargin | 10,8 % | 7,3 % | 9,2 % | 11,5 % | 14,8 % |
| Sum gjeld | 2 481 | 2 261 | 3 206 | 5 405 | 5 515 |
| Sum driftskostnader | - | - | 14 222 | 15 695 | 17 397 |
| Finansresultat | - | - | −1 | −76 | −62 |
| Resultat før skatt | 1 583 | 934 | 1 439 | 1 954 | 2 969 |
| Anleggsmidler | 418 | 638 | 695 | 1 874 | 2 043 |
| Omløpsmidler | 3 652 | 3 441 | 4 450 | 5 486 | 6 242 |
| Sum eiendeler | 4 070 | 4 078 | 5 146 | 7 361 | 8 286 |
| Egenkapital | 1 589 | 1 817 | 1 939 | 1 956 | 2 771 |
| Kortsiktig gjeld | 2 450 | 2 134 | 3 130 | 4 106 | 4 612 |
| Langsiktig gjeld | 31 | 128 | 77 | 1 299 | - |

## Ledelse og styre

- Jan-Ivar Fauske: Daglig leder og styrets leder
- Camilla Hansine Hansen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Reise 21, 4790 Lillesand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.340 Maler- og glassarbeid
- Etablert: 12.11.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [TEAM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/921403585-team-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 145 av 1 370 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Malerarbeid, flislegging og tapetsering, samt vedlikehold av privatboliger og næringsbygg og alt hva her naturlig står i forbindelse, herunder delta i andre selskaper med lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 21.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000287703&sokeverdi=914467624&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JARO MALERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/935961637-jaro-malerservice-as) | Lillesand | 6 | 1,21 mill. kr | - |
| [MALERMESTER GRARUP & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/886363192-malermester-grarup-co-as) | Lillesand | 5 | 1,15 mill. kr | −27,5 % |
| [MALING OG TILSYNSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/918776796-maling-og-tilsynsservice-as) | Lillesand | - | 1,84 mill. kr | −3,4 % |
| [FAUSKES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914912857-fauskes-holding-as) | Lillesand | - | 0 kr | - |
| [REIDAR TØNNESSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/988399973-reidar-tonnessen-as) | Lillesand | 21 | 26 mill. kr | −3,3 % |
| [FOLDVIK RØRLEGGERFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/883361792-foldvik-rorleggerforretning-as) | Lillesand | 19 | 29 mill. kr | +13,2 % |
| [NEWCONNECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/997332814-newconnection-as) | Lillesand | 29 | 23,7 mill. kr | −52,4 % |
| [RIBE ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/932332817-ribe-entreprenor-as) | Lillesand | 19 | 28,5 mill. kr | −9,7 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
