---
title: "GEIRANGER BRYGGERI AS (914497264): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GEIRANGER BRYGGERI AS i Stranda hadde 2,83 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Frank Maråk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914497264-geiranger-bryggeri-as"
---

# GEIRANGER BRYGGERI AS

Produksjon av øl · Stranda

- Org.nr: 914 497 264
- Daglig leder: Frank Maråk (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,83 mill. kr (+8,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 100 659 kr (Margin 3,6 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,5 % (svak)
- Likviditet: 1,74 (god). Opp fra 1,00 i 2024
- Soliditet: 36,5 % (god). Ned fra 37,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,9 % | - | - | 1,5 % |
| Driftsmargin | 19,7 % | 17,1 % | −8,3 % | 3,4 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 2,5 % |
| Likviditetsgrad | 6,90 | 7,79 | - | 1,00 | 1,74 |
| Soliditet | - | - | - | 37,1 % | 36,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 1,7 | 1,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 176 | 2 219 | 2 152 | 2 598 | 2 830 |
| Driftsresultat | 429 | 379 | −180 | 88 | 101 |
| Årsresultat | 324 | 292 | −186 | 34 | 50 |
| Driftsmargin | 19,7 % | 17,1 % | −8,3 % | 3,4 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 304 | 2 341 | 3 550 | 4 265 | 4 477 |
| Sum driftskostnader | - | - | 2 332 | 2 511 | 2 729 |
| Finansresultat | - | - | −59 | −44 | −37 |
| Resultat før skatt | 415 | 374 | −239 | 44 | 64 |
| Anleggsmidler | 586 | 2 353 | - | 6 117 | 6 214 |
| Omløpsmidler | 2 098 | 2 661 | - | 668 | 832 |
| Sum eiendeler | 2 684 | 5 013 | - | 6 785 | 7 046 |
| Egenkapital | - | - | - | 2 520 | 2 570 |
| Kortsiktig gjeld | 304 | 341 | - | 665 | 477 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 2 000 | - | 3 600 | - |

## Ledelse og styre

- Frank Maråk: Daglig leder og styremedlem
- Ingar Grande: Styrets leder
- Jakob Årset: Styremedlem
- Kenneth Løken: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 6216 Geiranger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.050 Produksjon av øl
- Etablert: 30.09.2014
- Aksjekapital: 1 450 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 58 av 121 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av mikrobryggeri for øl og andre produkt/tjenester som naturleg høyrer saman med dette, under dette å ta del i andre selskap med liknande verksemd, og kjøp og sal av aksjar eller på annan måte gjere seg interessert i andre føretak.

## Kunngjøringer

- 31.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000152377&sokeverdi=914497264&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TROLLBRYGGERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/997009843-trollbryggeriet-as) | Stranda | 11 | 4,59 mill. kr | +20,7 % |
| [SKARBØ GARD AS](https://www.norscout.com/no/company/931424629-skarbo-gard-as) | Stranda | 5 | 3,94 mill. kr | +30,8 % |
| [FJORDGARDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931084623-fjordgarden-as) | Stranda | - | 100 000 kr | - |
| [GEIRANGER BRENNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/929225236-geiranger-brenneri-as) | Stranda | 17 | 13,4 mill. kr | +34,8 % |
| [NUA BRYGGHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/912001334-nua-brygghus-as) | Lindesnes | - | 2,87 mill. kr | +26,8 % |
| [BRYGGERIHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/916762054-bryggerihuset-as) | Øystre Slidre | - | 2,69 mill. kr | +47,7 % |
| [EN LITEN ØL AS](https://www.norscout.com/no/company/916298412-en-liten-ol-as) | Fitjar | - | 3,33 mill. kr | −13,9 % |
| [BRYGGERIET PÅ HVALER AS](https://www.norscout.com/no/company/925851183-bryggeriet-pa-hvaler-as) | Hvaler | - | 2,54 mill. kr | +26,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
