---
title: "GUDVANGEN UTVIKLING AS (914518652): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GUDVANGEN UTVIKLING AS i Aurland hadde 25,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 26 ansatte. Daglig leder er Frode Tufte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914518652-gudvangen-utvikling-as"
---

# GUDVANGEN UTVIKLING AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Aurland · Etablert 2014

- Org.nr: 914 518 652
- Nettsted: [gudvangenutvikling.no](https://gudvangenutvikling.no)
- Daglig leder: Frode Tufte (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 25,8 mill. kr (+27,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,78 mill. kr (Margin 26,2 %)
- Ansatte: 26 (Opp fra 23 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 31
- november 2025: 23
- februar 2026: 25
- juni 2026: 27
- juli 2026: 34
- september 2026: 29
- oktober 2026: 26

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,6 % (meget god). Ned fra 29,7 % i 2024
- Likviditet: 2,60 (meget god). Opp fra 2,18 i 2024
- Soliditet: −38,5 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −51,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,2 % | 17,4 % | 29,7 % | 24,6 % |
| Driftsmargin | −43,3 % | −0,4 % | 29,6 % | 39,7 % | 26,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,21 | 0,21 | 0,88 | 2,18 | 2,60 |
| Soliditet | −70,1 % | −82,9 % | −75,2 % | −51,8 % | −38,5 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 306 | 10 686 | 15 437 | 20 332 | 25 837 |
| Driftsresultat | −1 864 | −46 | 4 565 | 8 062 | 6 782 |
| Årsresultat | −3 066 | −1 593 | 2 229 | 4 981 | 4 207 |
| Driftsmargin | −43,3 % | −0,4 % | 29,6 % | 39,7 % | 26,2 % |
| Sum gjeld | 49 096 | 48 161 | 45 647 | 42 808 | 37 442 |
| Sum driftskostnader | - | - | 10 872 | - | 19 055 |
| Finansresultat | - | - | −2 336 | - | −2 575 |
| Resultat før skatt | −3 066 | −1 593 | 2 229 | 4 981 | 4 207 |
| Anleggsmidler | 27 546 | 25 106 | 22 671 | 21 249 | 18 115 |
| Omløpsmidler | 1 316 | 1 228 | 3 377 | 6 943 | 8 917 |
| Sum eiendeler | 28 862 | 26 334 | 26 049 | 28 192 | 27 032 |
| Egenkapital | −20 234 | −21 827 | −19 598 | −14 617 | −10 410 |
| Kortsiktig gjeld | 6 346 | 5 942 | 3 847 | 3 188 | 3 434 |
| Langsiktig gjeld | 42 750 | 42 219 | 41 800 | 39 620 | 34 008 |

## Ledelse og styre

- Frode Tufte: Daglig leder og styremedlem
- Torill Anne Hylland: Styrets leder
- Tor Eirik Stalheim: Styremedlem
- Fjallarr Stalheim: Styremedlem
- Lene Hagen: Styremedlem
- Olav Hylland: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: 5747 Gudvangen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 17.11.2014
- Aksjekapital: 1 723 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Revisor: [ICI REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/999079539-ici-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 33 av 778 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Gudvangen Utvikling AS har som formål å drive turistrettede aktiviteter i Nærøyområdet.

## Kunngjøringer

- 21.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000810657&sokeverdi=914518652&spraak=nb)
- 10.11.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000828907&sokeverdi=914518652&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 21.09.2021: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 4,6 mill. kr
- 21.09.2021: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 4,6 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [29-2 AURLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/999577547-29-2-aurland-as) | Aurland | 34 | 18,5 mill. kr | +29,7 % |
| [VETLESYSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/920055982-vetlesyster-as) | Aurland | - | 1,09 mill. kr | - |
| [FLÅM FJORD FARM AS](https://www.norscout.com/no/company/935285283-flam-fjord-farm-as) | Aurland | 18 | 147 000 kr | - |
| [FJORDSAFARI NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/922944849-fjordsafari-norway-as) | Aurland | 37 | 30,4 mill. kr | - |
| [EL-TOUR AS](https://www.norscout.com/no/company/920459048-el-tour-as) | Aurland | 5 | 3,77 mill. kr | +47,3 % |
| [OPPLEV UNDREDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/989851306-opplev-undredal-as) | Aurland | - | 2,18 mill. kr | −4,1 % |
| [EXPLORE UNDREDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/933442713-explore-undredal-as) | Aurland | - | 639 064 kr | - |
| [SKALDEGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/918026142-skaldegard-as) | Aurland | - | 26 455 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.10.2026.
