---
title: "FJELLBU HANDEL AS (914524318): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLBU HANDEL AS i Nord-Aurdal hadde 19,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Pia Kracht. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914524318-fjellbu-handel-as"
---

# FJELLBU HANDEL AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Nord-Aurdal · Etablert 2014

- Org.nr: 914 524 318
- Daglig leder: Pia Kracht (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 19,4 mill. kr (+2,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −310 047 kr (Margin −1,6 %)
- Ansatte: 13

## Ansatte

- juni 2026: 16
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,7 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 1,5 % i 2024
- Likviditet: 1,30 (tilfredsstillende). Ned fra 1,48 i 2024
- Soliditet: 19,1 % (god). Ned fra 34,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,8 % | - | 1,5 % | −7,7 % |
| Driftsmargin | 3,8 % | 0,4 % | 1,9 % | 0,3 % | −1,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,6 % | 15,8 % | −6,7 % | −37,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,38 | 1,54 | 1,32 | 1,48 | 1,30 |
| Soliditet | 37,3 % | 38,9 % | 32,0 % | 34,2 % | 19,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,7 | 1,6 | 2,1 | 1,9 | 4,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 21 695 | 20 688 | 18 421 | 18 957 | 19 398 |
| Driftsresultat | 824 | 83 | 352 | 63 | −310 |
| Årsresultat | 603 | −5 | 207 | −84 | −374 |
| Driftsmargin | 3,8 % | 0,4 % | 1,9 % | 0,3 % | −1,6 % |
| Sum gjeld | 3 003 | 2 796 | 3 026 | 2 578 | 3 255 |
| Sum driftskostnader | - | - | 18 069 | 18 895 | 19 708 |
| Finansresultat | - | - | −98 | −156 | −83 |
| Resultat før skatt | 761 | −11 | 254 | −93 | −394 |
| Anleggsmidler | 1 423 | 1 376 | 1 238 | 965 | 871 |
| Omløpsmidler | 3 370 | 3 204 | 3 214 | 2 954 | 3 152 |
| Sum eiendeler | 4 792 | 4 580 | 4 451 | 3 919 | 4 023 |
| Egenkapital | 1 789 | 1 784 | 1 426 | 1 341 | 767 |
| Kortsiktig gjeld | 2 434 | 2 087 | 2 431 | 1 993 | 2 418 |
| Langsiktig gjeld | 570 | 709 | 594 | 585 | 838 |

## Ledelse og styre

- Pia Kracht: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Golsvegen 1573, 2923 Tisleidalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 20.11.2014
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [NORGESGRUPPEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/883743512-norgesgruppen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 396 av 2 784 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikkhandel med dagligvarer samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 23.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000416623&sokeverdi=914524318&spraak=nb)
- 25.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000759207&sokeverdi=914524318&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FRETHEA AS](https://www.norscout.com/no/company/936952526-frethea-as) | Nord-Aurdal | 25 | - | - |
| [LANGESTØLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928660427-langestolen-as) | Nord-Aurdal | 11 | 2,7 mill. kr | +14 % |
| [FAGERNES LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/920887449-fagernes-landhandel-as) | Nord-Aurdal | 5 | 2,19 mill. kr | +16,5 % |
| [STUVENES FRUKT & GRØNT AS](https://www.norscout.com/no/company/935624177-stuvenes-frukt-gront-as) | Nord-Aurdal | - | 2,43 mill. kr | - |
| [FAGERNES FOODZILLA AS](https://www.norscout.com/no/company/929200519-fagernes-foodzilla-as) | Nord-Aurdal | - | 2,22 mill. kr | −2,8 % |
| [VEIBUA AS](https://www.norscout.com/no/company/937751192-veibua-as) | Nord-Aurdal | - | - | - |
| [RABBEN MAT AS](https://www.norscout.com/no/company/937989555-rabben-mat-as) | Nord-Aurdal | - | - | - |
| [FAGERNES SPORTSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/915985076-fagernes-sportsforretning-as) | Nord-Aurdal | 14 | 23 mill. kr | −4,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
