---
title: "HELSESERVICE AS (914526493): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HELSESERVICE AS i Steinkjer hadde 12,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Arnfinn Hellan. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914526493-helseservice-as"
---

# HELSESERVICE AS

Reparasjon og vedlikehold av elektronisk og optisk utstyr · Steinkjer · Etablert 2014

- Org.nr: 914 526 493
- Nettsted: [helseservice.as](https://helseservice.as)
- Daglig leder: Arnfinn Hellan (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 12,6 mill. kr (+3,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,02 mill. kr (Margin 24 %)
- Ansatte: 11 (Opp fra 9 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 9
- mars 2026: 8
- april 2026: 9
- august 2026: 10
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 38,5 % (meget god). Opp fra 24,9 % i 2024
- Likviditet: 1,44 (tilfredsstillende). Opp fra 1,39 i 2024
- Soliditet: 42,2 % (meget god). Opp fra 30,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,0 % | 30,6 % | 24,9 % | 38,5 % |
| Driftsmargin | 23,9 % | 17,9 % | 18,5 % | 16,4 % | 24,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 71,2 % | 69,1 % | 103,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,59 | 1,39 | 1,44 |
| Soliditet | 34,1 % | 46,0 % | 38,3 % | 30,5 % | 42,2 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,2 | 1,6 | 2,3 | 1,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 904 | 7 796 | 11 792 | 12 116 | 12 587 |
| Driftsresultat | 1 652 | 1 393 | 2 176 | 1 987 | 3 019 |
| Årsresultat | 1 288 | 1 078 | 1 651 | 1 478 | 2 297 |
| Driftsmargin | 23,9 % | 17,9 % | 18,5 % | 16,4 % | 24 % |
| Sum gjeld | 3 510 | 3 401 | 4 910 | 5 562 | 4 434 |
| Sum driftskostnader | 5 251 | 6 403 | - | 10 129 | 9 567 |
| Finansresultat | −1 | −10 | - | −92 | −74 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 117 | 1 895 | 2 946 |
| Anleggsmidler | 1 411 | 1 841 | 1 947 | 2 038 | 2 043 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 010 | 5 965 | 5 629 |
| Sum eiendeler | 5 328 | 6 298 | 7 958 | 8 002 | 7 672 |
| Egenkapital | 1 818 | 2 896 | 3 047 | 2 441 | 3 238 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 786 | 4 297 | 3 919 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 124 | 1 265 | - |

## Ledelse og styre

- Arnfinn Hellan: Daglig leder og styremedlem
- Randi Hellan: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Balders veg 1, 7725 Steinkjer
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 33.130 Reparasjon og vedlikehold av elektronisk og optisk utstyr
- Etablert: 20.11.2014
- Tidligere navn: BALDERS VEG 1 AS (2014 til 2016)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2015
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 33 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reparasjon av elektronisk og optisk utstyr. Servicetjenester innen medisinsk teknisk utstyr og hjelpemidler, samt kjøp og salg av produkter/tjenester til funksjonshemmede og det som naturlig hører inn under denne type virksomhet.

## Kunngjøringer

- 04.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000232290&sokeverdi=914526493&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOLLA TECH SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/929275438-folla-tech-solutions-as) | Steinkjer | - | 2,68 mill. kr | −51,5 % |
| [TRØNDELAG INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/928487660-trondelag-industriservice-as) | Steinkjer | - | 1,53 mill. kr | −8,3 % |
| [ALREK MEK & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/824477922-alrek-mek-service-as) | Steinkjer | - | 1,47 mill. kr | - |
| [GILBERG GÅRDSVERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/936195601-gilberg-gardsverksted-as) | Steinkjer | - | 417 578 kr | - |
| [METESA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/981925858-metesa-norway-as) | Lier | 29 | 37,7 mill. kr | −12,7 % |
| [SÅBRA AS](https://www.norscout.com/no/company/995146118-sabra-as) | Askøy | 10 | 20,1 mill. kr | +1,4 % |
| [METESA AS](https://www.norscout.com/no/company/929285468-metesa-as) | Oslo | 7 | 13,2 mill. kr | - |
| [ZORBA AS](https://www.norscout.com/no/company/959601100-zorba-as) | Bergen | 7 | 7 mill. kr | −4,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
