---
title: "PERSE AS (914548683): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PERSE AS i Rana hadde 13,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914548683-perse-as"
---

# PERSE AS

Drift av restauranter · Rana · Etablert 2014

- Org.nr: 914 548 683
- Telefon: 75 14 00 00
- E-post: anders@matmons.net
- Styreleder: Anders Edvardsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,5 mill. kr (+20,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,59 mill. kr (Margin 11,8 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 19 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 25
- oktober 2025: 19
- november 2025: 20
- desember 2025: 22
- februar 2026: 23
- mars 2026: 24
- mai 2026: 25
- juni 2026: 26
- juli 2026: 28
- august 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 39,9 % (meget god). Opp fra 18,2 % i 2024
- Likviditet: 1,05 (tilfredsstillende). Opp fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 15,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 20,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 34,0 % | 14,0 % | 18,2 % | 39,9 % |
| Driftsmargin | 12,8 % | 8,8 % | 4,3 % | 5,7 % | 11,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 76,2 % | 146,4 % | 224,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,87 | 1,03 | 1,05 |
| Soliditet | 10,6 % | 32,0 % | 5,1 % | 20,5 % | 15,7 % |
| Gjeldsgrad | 8,4 | 2,1 | 18,6 | 3,9 | 5,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 649 | 12 709 | 11 810 | 11 158 | 13 452 |
| Driftsresultat | 1 489 | 1 117 | 510 | 635 | 1 593 |
| Årsresultat | 1 141 | 862 | 404 | 520 | 1 264 |
| Driftsmargin | 12,8 % | 8,8 % | 4,3 % | 5,7 % | 11,8 % |
| Sum gjeld | 2 610 | 2 489 | 3 658 | 2 784 | 3 917 |
| Sum driftskostnader | 10 160 | 11 593 | 11 299 | 10 523 | 11 859 |
| Finansresultat | −26 | 2 | 11 | 33 | 30 |
| Resultat før skatt | - | - | 521 | 668 | 1 623 |
| Anleggsmidler | 601 | 511 | 680 | 622 | 540 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 174 | 2 878 | 4 108 |
| Sum eiendeler | 2 921 | 3 662 | 3 854 | 3 500 | 4 647 |
| Egenkapital | 311 | 1 173 | 196 | 716 | 731 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 658 | 2 784 | 3 917 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anders Edvardsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Fridtjof Nansens gate 28, 8622 Mo i Rana
- Postadresse: Stennesveien 1, 8616 Mo i Rana
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 30.10.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [MERKANTIL CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/993772151-merkantil-consult-as)
- Størrelse: Nr. 1 091 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive restaurantsvirksomhet samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 14.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000545723&sokeverdi=914548683&spraak=nb)
- 04.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000817305&sokeverdi=914548683&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545515&sokeverdi=914548683&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SUMM AS](https://www.norscout.com/no/company/995221829-summ-as) | Rana | 22 | 14 mill. kr | +2,5 % |
| [EILERTSEN RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/917088152-eilertsen-restaurantdrift-as) | Rana | 17 | 17,5 mill. kr | −3,7 % |
| [RESTAURANT STENNESET AS](https://www.norscout.com/no/company/933079767-restaurant-stenneset-as) | Rana | 23 | 9,81 mill. kr | - |
| [SJYEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933079724-sjyen-as) | Rana | 17 | 8,21 mill. kr | +146,8 % |
| [TANJA'S KJØKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/920057128-tanja-s-kjokken-as) | Rana | 23 | 11,1 mill. kr | +43,8 % |
| [NORD MAT OG CATERING AS](https://www.norscout.com/no/company/825639942-nord-mat-og-catering-as) | Rana | 17 | 7,6 mill. kr | +16,6 % |
| [MO RESTAURANTDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930381683-mo-restaurantdrift-as) | Rana | 31 | 11,6 mill. kr | −24,8 % |
| [MEYER SERVERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985007594-meyer-servering-as) | Rana | 14 | 7,76 mill. kr | −1,0 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
