---
title: "BI SVEISETEKNIKK OG MASKINERING AS (914573114): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BI SVEISETEKNIKK OG MASKINERING AS i Vestre Toten hadde 58,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 34 ansatte. Daglig leder er Bård Ronny Bakke. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914573114-bi-sveiseteknikk-og-maskinering-as"
---

# BI SVEISETEKNIKK OG MASKINERING AS

Bearbeiding av metaller · Vestre Toten · Etablert 2014

- Org.nr: 914 573 114
- Nettsted: [bism.no](https://bism.no)
- Daglig leder: Bård Ronny Bakke (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 58,5 mill. kr (+1,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,19 mill. kr (Margin 2,0 %)
- Ansatte: 34 (Opp fra 32 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- februar 2026: 31
- april 2026: 30
- juni 2026: 33
- september 2026: 34

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,5 % (svak). Ned fra 10,7 % i 2024
- Likviditet: 3,06 (meget god). Opp fra 1,98 i 2024
- Soliditet: 47,8 % (meget god). Ned fra 50,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,6 % | 14,1 % | 10,7 % | 3,5 % |
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,1 % | 8,6 % | 6,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 7,8 % | 21,7 % | 18,6 % | 2,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,52 | 2,57 | 2,19 | 1,98 | 3,06 |
| Soliditet | 69,3 % | 69,1 % | 57,7 % | 50,1 % | 47,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,4 | 0,4 | 0,7 | 1,0 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 963 | 39 182 | 44 352 | 57 881 | 58 536 |
| Driftsresultat | 1 158 | 1 202 | 3 834 | 3 611 | 1 191 |
| Årsresultat | 605 | 931 | 2 925 | 2 698 | 373 |
| Driftsmargin | 3,7 % | 3,1 % | 8,6 % | 6,2 % | 2,0 % |
| Sum gjeld | 6 598 | 7 082 | 13 767 | 18 374 | 20 547 |
| Sum driftskostnader | - | - | 40 518 | 54 270 | 57 345 |
| Finansresultat | - | - | −79 | −138 | −727 |
| Resultat før skatt | 952 | 1 199 | 3 755 | 3 472 | 464 |
| Anleggsmidler | 6 962 | 5 808 | 9 810 | 6 641 | 8 658 |
| Omløpsmidler | 14 559 | 17 129 | 22 736 | 30 211 | 30 739 |
| Sum eiendeler | 21 522 | 22 936 | 32 547 | 36 852 | 39 397 |
| Egenkapital | 14 924 | 15 854 | 18 779 | 18 478 | 18 850 |
| Kortsiktig gjeld | 5 770 | 6 676 | 10 394 | 15 258 | 10 060 |
| Langsiktig gjeld | 828 | 406 | 3 373 | 3 116 | 10 488 |

## Ledelse og styre

- Bård Ronny Bakke: Daglig leder og styremedlem
- Lars Espelien: Styrets leder
- Marianne Glommen: Styremedlem
- Bjørn Olav Bakke: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sagvollvegen 422, 2833 Raufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 01.12.2014
- Tidligere navn: BI SVEISETEKNIKK AS (2014 til 2015)
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Størrelse: Nr. 65 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sveise- og mekaniske oppdrag, herunder serviceoppdrag, produksjon, konstruksjon og maskinering. Selskapet kan også delta og investere i andre virksomheter.

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000524640&sokeverdi=914573114&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839157&sokeverdi=914573114&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,04 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAUFOSS TAK OG BLIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/983569919-raufoss-tak-og-blikk-as) | Vestre Toten | 29 | 54,8 mill. kr | +17,5 % |
| [PEDERSEN SVEIS & MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/987838272-pedersen-sveis-maskinering-as) | Vestre Toten | 22 | 22,9 mill. kr | −7,0 % |
| [VP METALL AS](https://www.norscout.com/no/company/982082048-vp-metall-as) | Vestre Toten | 20 | 46,4 mill. kr | +11,8 % |
| [NORDIC ADDITIVE MANUFACTURING AS](https://www.norscout.com/no/company/915948170-nordic-additive-manufacturing-as) | Vestre Toten | 5 | 8,11 mill. kr | +2,7 % |
| [NORSK HERDESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/926353039-norsk-herdesenter-as) | Vestre Toten | - | 1,91 mill. kr | +34,1 % |
| [NAMMO AS](https://www.norscout.com/no/company/979984731-nammo-as) | Vestre Toten | 57 | 238 mill. kr | +12,1 % |
| [ISIFLO AS](https://www.norscout.com/no/company/982236177-isiflo-as) | Vestre Toten | 104 | 454 mill. kr | +6,6 % |
| [NAMMO RAUFOSS AS](https://www.norscout.com/no/company/980038300-nammo-raufoss-as) | Vestre Toten | 1 913 | 5,43 mrd. kr | +33,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
