---
title: "BI SERVICE AS (914599911): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BI SERVICE AS i Vestre Toten hadde 71,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 28 ansatte. Daglig leder er Marius Ulvesveen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914599911-bi-service-as"
---

# BI SERVICE AS

Rørleggerarbeid · Vestre Toten · Etablert 2014

- Org.nr: 914 599 911
- Nettsted: [bi-service.no](https://bi-service.no)
- Daglig leder: Marius Ulvesveen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 71,7 mill. kr (+34 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,68 mill. kr (Margin −3,7 %)
- Ansatte: 28 (Ned fra 29 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- oktober 2025: 30
- november 2025: 28
- desember 2025: 29
- januar 2026: 28
- februar 2026: 29
- mars 2026: 28
- september 2026: 29
- oktober 2026: 28

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −14,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 8,6 % i 2024
- Likviditet: 1,49 (tilfredsstillende). Ned fra 1,53 i 2024
- Soliditet: 27,5 % (god). Ned fra 38,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,4 % | 12,6 % | 8,6 % | −14,0 % |
| Driftsmargin | 3,7 % | 0,4 % | 4,6 % | 2,9 % | −3,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 2,2 % | 23,8 % | 20,0 % | −43,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,72 | 2,66 | 1,82 | 1,53 | 1,49 |
| Soliditet | 63,4 % | 62,6 % | 46,8 % | 38,5 % | 27,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 1,1 | 1,6 | 2,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 24 847 | 26 161 | 40 396 | 53 517 | 71 695 |
| Driftsresultat | 923 | 114 | 1 850 | 1 531 | −2 680 |
| Årsresultat | 738 | 120 | 1 500 | 1 238 | −2 066 |
| Driftsmargin | 3,7 % | 0,4 % | 4,6 % | 2,9 % | −3,7 % |
| Sum gjeld | 4 193 | 4 404 | 10 093 | 11 374 | 13 309 |
| Sum driftskostnader | - | - | 38 546 | 51 986 | 74 375 |
| Finansresultat | - | - | 85 | 66 | 31 |
| Resultat før skatt | 954 | 158 | 1 935 | 1 597 | −2 649 |
| Anleggsmidler | 32 | 65 | 548 | 1 087 | 1 534 |
| Omløpsmidler | 11 411 | 11 709 | 18 416 | 17 396 | 16 817 |
| Sum eiendeler | 11 443 | 11 774 | 18 964 | 18 483 | 18 351 |
| Egenkapital | 7 250 | 7 370 | 8 871 | 7 108 | 5 042 |
| Kortsiktig gjeld | 4 193 | 4 404 | 10 093 | 11 360 | 11 309 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 14 | 2 000 |

## Ledelse og styre

- Marius Ulvesveen: Daglig leder
- Lars Espelien: Styrets leder
- Bjørn Olav Bakke: Styremedlem
- Bård Ronny Bakke: Styremedlem
- Marianne Glommen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Raufoss Industripark, Bygning 7, 2830 Raufoss
- Postadresse: Postboks 173, 2831 Raufoss
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 04.12.2014
- Aksjekapital: 550 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TALLENT AS](https://www.norscout.com/no/company/987612479-tallent-as)
- Størrelse: Nr. 88 av 2 657 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Serviceoppdrag innen industriell produksjon, herav blikkenslager- og sveisearbeid, rørleggervirksomhet, verkstedproduksjon, kjøl og kompressorservice, samt kjøp og salg av komponenter tilknyttet virksomheten. Selskapet kan også delta og investere i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret
- 28.10.2025: Næringskode endret
- 12.09.2025: Formål endret

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000524642&sokeverdi=914599911&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839159&sokeverdi=914599911&spraak=nb)
- 11.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000735945&sokeverdi=914599911&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RØRLEGGERFIRMA LIEN & CO AS](https://www.norscout.com/no/company/977054664-rorleggerfirma-lien-co-as) | Vestre Toten | 12 | 30,1 mill. kr | −0,5 % |
| [JAN OLAV HUUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/919279117-jan-olav-huuse-as) | Vestre Toten | 5 | 6,03 mill. kr | −13,6 % |
| [RØRLEGGER'N INNLANDET AS](https://www.norscout.com/no/company/914908108-rorlegger-n-innlandet-as) | Vestre Toten | - | 155 195 kr | - |
| [MAGNE SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/860318822-magne-sveen-as) | Vestre Toten | 34 | 109 mill. kr | +17,8 % |
| [ENTREPRENØR ODD STEINAR HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/982155959-entreprenor-odd-steinar-hansen-as) | Vestre Toten | 24 | 52,5 mill. kr | −2,7 % |
| [RAUFOSS ELEKTRO AS](https://www.norscout.com/no/company/911950707-raufoss-elektro-as) | Vestre Toten | 23 | 39 mill. kr | +9,9 % |
| [INNLANDET ELEKTROTAVLER AS](https://www.norscout.com/no/company/924367385-innlandet-elektrotavler-as) | Vestre Toten | 14 | 15,6 mill. kr | +20,2 % |
| [TGA AS](https://www.norscout.com/no/company/990691991-tga-as) | Vestre Toten | 11 | 6,78 mill. kr | +8,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
