---
title: "IMPULSE TRENINGSSENTER AS (914633966): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "IMPULSE TRENINGSSENTER AS i Trondheim hadde 73,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 36 ansatte. Daglig leder er Øivind Gundersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914633966-impulse-treningssenter-as"
---

# IMPULSE TRENINGSSENTER AS

Treningssentervirksomhet · Trondheim · Etablert 2014

- Org.nr: 914 633 966
- Nettsted: [impulse.no](https://impulse.no)
- Daglig leder: Øivind Gundersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 73,4 mill. kr (+6,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,06 mill. kr (Margin 8,3 %)
- Ansatte: 36 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 36
- desember 2025: 35
- januar 2026: 36
- april 2026: 37
- mai 2026: 38
- juli 2026: 36
- august 2026: 37
- september 2026: 36

### Per sted

- Trondheim: 21 ansatte · 6 avdelinger
- Melhus: Ingen oppgitt
- Ranheim: Ingen oppgitt
- Stjørdal: Ingen oppgitt
- Tiller: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,5 % (meget god). Ned fra 22,0 % i 2024
- Likviditet: 0,48 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,55 i 2024
- Soliditet: 9,9 % (svak). Ned fra 11,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 45,8 % | 35,2 % | 22,0 % | 17,5 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | 16,1 % | 14,2 % | 9,6 % | 8,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 221,8 % | 200,1 % | 150,1 % | 143,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,83 | 0,91 | 0,81 | 0,55 | 0,48 |
| Soliditet | 23,3 % | 18,3 % | 16,1 % | 11,0 % | 9,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,3 | 4,5 | 5,2 | 8,1 | 9,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 45 401 | 55 161 | 59 710 | 68 831 | 73 411 |
| Driftsresultat | 1 035 | 8 875 | 8 483 | 6 613 | 6 059 |
| Årsresultat | 771 | 7 063 | 6 880 | 4 985 | 4 254 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 16,1 % | 14,2 % | 9,6 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 13 046 | 18 757 | 24 066 | 31 645 | 33 574 |
| Sum driftskostnader | - | - | 51 227 | 62 218 | 67 352 |
| Finansresultat | - | - | 337 | −221 | −606 |
| Resultat før skatt | 990 | 9 055 | 8 820 | 6 392 | 5 454 |
| Anleggsmidler | 6 299 | 6 052 | 11 067 | 23 766 | 25 973 |
| Omløpsmidler | 10 702 | 16 913 | 17 606 | 11 788 | 11 276 |
| Sum eiendeler | 17 001 | 22 965 | 28 673 | 35 554 | 37 249 |
| Egenkapital | 3 955 | 4 208 | 4 607 | 3 908 | 3 675 |
| Kortsiktig gjeld | 12 835 | 18 599 | 21 709 | 21 344 | 23 673 |
| Langsiktig gjeld | 211 | 158 | 2 357 | 10 301 | 9 900 |

## Ledelse og styre

- Øivind Gundersen: Daglig leder
- Odd Arne Steffensen: Styrets leder
- Steffen Thoresen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Nardobakken 2, 7032 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 17.10.2014
- Aksjekapital: 1 089 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2014
- Revisor: [E.K. REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990455376-e-k-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ICONOMY AS](https://www.norscout.com/no/company/919563753-iconomy-as)
- Størrelse: Nr. 12 av 853 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av treningssenter og levere tjenester i denne forbindelse.

## Siste endringer

- 21.07.2026: Styret endret
- 04.02.2026: Regnskapsfører endret
- 14.01.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000592528&sokeverdi=914633966&spraak=nb)
- 21.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000574270&sokeverdi=914633966&spraak=nb)
- 28.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000718321&sokeverdi=914633966&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000562006&sokeverdi=914633966&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [3T FOSSEGRENDA AS](https://www.norscout.com/no/company/912187691-3t-fossegrenda-as) | Trondheim | 40 | 9,53 mill. kr | +7,3 % |
| [3T RANHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/915503705-3t-ranheim-as) | Trondheim | 34 | 11,8 mill. kr | +0,5 % |
| [3T MELHUS AS](https://www.norscout.com/no/company/915503667-3t-melhus-as) | Trondheim | 45 | 10,2 mill. kr | +17,7 % |
| [3 T LEVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/980888657-3-t-levanger-as) | Trondheim | 31 | 8,96 mill. kr | +7,0 % |
| [3T PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/917867119-3t-produkter-as) | Trondheim | 49 | 57,7 mill. kr | +0,5 % |
| [TRENHER AS](https://www.norscout.com/no/company/931663585-trenher-as) | Trondheim | 17 | 29,2 mill. kr | +8,6 % |
| [3T SOLSIDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/994203002-3t-solsiden-as) | Trondheim | 52 | 22,7 mill. kr | −1,9 % |
| [FEMME AS](https://www.norscout.com/no/company/996515184-femme-as) | Trondheim | 16 | 20,3 mill. kr | −8,3 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/trondheim)
- [Helsebedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/trondheim)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
