---
title: "NORDOX AS (914720958): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORDOX AS i Oslo hadde 2,22 mrd. kr i driftsinntekter i 2025 og 90 ansatte. Daglig leder er Lars Tomasgaard. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914720958-nordox-as"
---

# NORDOX AS

Produksjon av fargestoffer og pigmenter · Oslo · Etablert 1962

- Org.nr: 914 720 958
- Telefon: 22 97 50 00
- E-post: marketing@nordox.no
- Nettsted: [nordox.no](https://nordox.no)
- Daglig leder: Lars Tomasgaard (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,22 mrd. kr (−1,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 181 mill. kr (Margin 8,1 %)
- Ansatte: 90 (Opp fra 89 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 87
- oktober 2025: 86
- november 2025: 89
- januar 2026: 81
- februar 2026: 84
- mars 2026: 87
- april 2026: 86
- juni 2026: 88
- juli 2026: 89
- oktober 2026: 90

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,1 % (meget god). Ned fra 20,6 % i 2024
- Likviditet: 18,19 (meget god). Opp fra 4,71 i 2024
- Soliditet: 94,8 % (meget god). Opp fra 80,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,5 % | 12,7 % | 20,6 % | 18,1 % |
| Driftsmargin | 7,4 % | 6,0 % | 7,1 % | 7,9 % | 8,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,9 % | 14,5 % | 19,4 % | 11,5 % |
| Likviditetsgrad | 7,47 | 6,29 | 7,75 | 4,71 | 18,19 |
| Soliditet | 88,0 % | 86,3 % | 88,1 % | 80,0 % | 94,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,2 | 0,1 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 390,2 | 1 778,7 | 1 721,1 | 2 245,7 | 2 219,8 |
| Driftsresultat | 103,1 | 107,4 | 121,9 | 176,9 | 180,7 |
| Årsresultat | 150,3 | 117,9 | 156,0 | 234,8 | 159,5 |
| Driftsmargin | 7,4 % | 6,0 % | 7,1 % | 7,9 % | 8,1 % |
| Sum gjeld | 155,4 | 199,6 | 190,5 | 404,3 | 96,2 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 599,2 | 2 068,8 | 2 039,0 |
| Finansresultat | - | - | 70,8 | 116,9 | 13,8 |
| Resultat før skatt | 175,5 | 154,3 | 192,8 | 293,8 | 194,6 |
| Anleggsmidler | 134,7 | 196,9 | 124,2 | 118,4 | 117,2 |
| Omløpsmidler | 1 160,9 | 1 255,8 | 1 475,4 | 1 903,8 | 1 749,3 |
| Sum eiendeler | 1 295,6 | 1 452,7 | 1 599,5 | 2 022,2 | 1 866,5 |
| Egenkapital | 1 140,2 | 1 253,1 | 1 409,1 | 1 617,9 | 1 770,3 |
| Kortsiktig gjeld | 155,4 | 199,6 | 190,5 | 404,3 | 96,2 |
| Langsiktig gjeld | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Tomasgaard: Daglig leder og styremedlem
- Wenche Ravlo: Styrets leder
- Nils Klippenberg: Styremedlem
- Gard Molvig: Styremedlem
- Jostein Bøyum: Styremedlem
- Kay Arild Eide: Varamedlem
- Magnus Ruben Dahl: Varamedlem
- Truls Aage Larsen: Varamedlem
- Ola Uglum: Varamedlem
- Rijad Agic: Varamedlem
- Audrey Merete Syversen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Østensjøveien 13, 0661 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 20.120 Produksjon av fargestoffer og pigmenter
- Etablert: 08.02.1962
- Tidligere navn: NORDOX INDUSTRIER AS (1995 til 2004)
- Aksjekapital: 15 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 2 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av kjemiske produkter, eventuell start av eller deltagelse i annen industri-, handels-, agentur- eller skipsfartsvirksomhet, samt kjøp, salg og drift av fast eiendom og dermed forbundet virksomhet.

## Siste endringer

- 17.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 17.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000561827&sokeverdi=914720958&spraak=nb)
- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000423818&sokeverdi=914720958&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 14.05.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ITERIA AS](https://www.norscout.com/no/company/917005087-iteria-as) | Oslo | - | - | - |
| [BASF AS](https://www.norscout.com/no/company/914183987-basf-as) | Oslo | 159 | 1,88 mrd. kr | +8,0 % |
| [YARA CLEAN AMMONIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/928352498-yara-clean-ammonia-norge-as) | Oslo | 18 | - | - |
| [LINDE GAS AS](https://www.norscout.com/no/company/934863909-linde-gas-as) | Oslo | 209 | 2,33 mrd. kr | +9,1 % |
| [NORSK E-FUEL AS](https://www.norscout.com/no/company/923118926-norsk-e-fuel-as) | Oslo | 14 | 823 637 kr | −44,1 % |
| [NIPPON SANSO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/945772042-nippon-sanso-norge-as) | Oslo | 214 | 1,33 mrd. kr | +4,6 % |
| [MENSTAD INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/921444427-menstad-industri-as) | Oslo | 12 | 19,9 mill. kr | +7,9 % |
| [ORKLA HOME & PERSONAL CARE AS](https://www.norscout.com/no/company/911161230-orkla-home-personal-care-as) | Oslo | 218 | 1,73 mrd. kr | +2,9 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
