---
title: "GRUVELAGERET AS (914752973): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GRUVELAGERET AS i Svalbard hadde 10,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Steve Torgersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914752973-gruvelageret-as"
---

# GRUVELAGERET AS

Drift av restauranter · Svalbard · Etablert 2014

- Org.nr: 914 752 973
- Nettsted: [gruvelageret.no](https://gruvelageret.no)
- Daglig leder: Steve Torgersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,6 mill. kr (+5,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,73 mill. kr (Margin 25,7 %)
- Ansatte: 18 (Ned fra 23 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- oktober 2025: 20
- november 2025: 23
- januar 2026: 21
- februar 2026: 20
- mars 2026: 23
- mai 2026: 24
- juni 2026: 22
- juli 2026: 19
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 77,7 % (meget god). Opp fra 42,0 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Ned fra 1,90 i 2024
- Soliditet: 33,8 % (god). Ned fra 53,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 54,5 % | 41,8 % | 42,0 % | 77,7 % |
| Driftsmargin | 7,9 % | 15,5 % | 13,5 % | 8,9 % | 25,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 406,1 % | 99,9 % | 192,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,19 | 1,90 | 1,45 |
| Soliditet | 65,2 % | 1,2 % | 27,7 % | 53,2 % | 33,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 79,8 | 2,6 | 0,9 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 768 | 9 767 | 8 559 | 10 084 | 10 605 |
| Driftsresultat | 297 | 1 519 | 1 157 | 898 | 2 728 |
| Årsresultat | 244 | 1 278 | 978 | 753 | 2 315 |
| Driftsmargin | 7,9 % | 15,5 % | 13,5 % | 8,9 % | 25,7 % |
| Sum gjeld | 676 | 3 608 | 1 364 | 1 121 | 3 113 |
| Sum driftskostnader | 3 471 | 8 248 | 7 402 | 9 186 | 7 876 |
| Finansresultat | −2 | 3 | −2 | 1 | 26 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 155 | 899 | 2 755 |
| Anleggsmidler | 21 | 32 | 262 | 265 | 203 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 626 | 2 134 | 4 501 |
| Sum eiendeler | 1 943 | 3 654 | 1 888 | 2 398 | 4 704 |
| Egenkapital | 1 267 | 45 | 524 | 1 277 | 1 591 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 364 | 1 121 | 3 113 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steve Torgersen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sverdrupbyen, 9171 Longyearbyen
- Postadresse: Postboks 900, 9171 Longyearbyen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 01.11.2014
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Regnskapsfører: [LONGYEARBYEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/912839206-longyearbyen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 510 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Restaurantdrift, formidling av kultur, reiselivsaktiviteter, serveringsvirksomhet, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette, herunder deltakelse i andre selskap.

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000342964&sokeverdi=914752973&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVALBARD GROUP CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/937279361-svalbard-group-consulting-as) | Svalbard | 24 | - | - |
| [CHIRMA AS](https://www.norscout.com/no/company/929656563-chirma-as) | Svalbard | 15 | 8,29 mill. kr | +45,9 % |
| [STEAKERS SVALBARD AS](https://www.norscout.com/no/company/980244245-steakers-svalbard-as) | Svalbard | 29 | 34,2 mill. kr | −35 % |
| [78 DEGREES NORTH AS](https://www.norscout.com/no/company/928528251-78-degrees-north-as) | Svalbard | 14 | 6,69 mill. kr | +47,3 % |
| [STATIONEN AS](https://www.norscout.com/no/company/919111151-stationen-as) | Svalbard | 34 | 26,3 mill. kr | +20 % |
| [ROCKHOUSE AS](https://www.norscout.com/no/company/916363346-rockhouse-as) | Svalbard | 9 | 6,97 mill. kr | +16 % |
| [NUGA SUSHI & NOODLES AS](https://www.norscout.com/no/company/921684460-nuga-sushi-noodles-as) | Svalbard | 9 | 5,87 mill. kr | +13 % |
| [SVALBAR PUB AS](https://www.norscout.com/no/company/925996947-svalbar-pub-as) | Svalbard | 22 | 15,4 mill. kr | −0,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
