---
title: "STRYNEFJELLET SOMMERSKI AS (914827361): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRYNEFJELLET SOMMERSKI AS i Skjåk hadde 2,54 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Nina Lensebakken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914827361-strynefjellet-sommerski-as"
---

# STRYNEFJELLET SOMMERSKI AS

Drift av idrettsanlegg · Skjåk

- Org.nr: 914 827 361
- Daglig leder: Nina Lensebakken

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,54 mill. kr (+78,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 463 224 kr (Margin 18,2 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 194,0 % (meget god). Opp fra −233,2 % i 2024
- Likviditet: 0,97 (svak). Opp fra 0,05 i 2024
- Soliditet: −45,9 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −2 944,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,0 % | −132,1 % | −233,2 % | 194,0 % |
| Driftsmargin | −12,6 % | 1,5 % | −13,3 % | −16,9 % | 18,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,63 | 3,61 | 0,25 | 0,05 | 0,97 |
| Soliditet | −388,3 % | −98,5 % | −294,6 % | −2 944,4 % | −45,9 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 667 | 2 593 | 1 781 | 1 421 | 2 540 |
| Driftsresultat | −210 | 38 | −236 | −240 | 463 |
| Årsresultat | −208 | 34 | −237 | −219 | 443 |
| Driftsmargin | −12,6 % | 1,5 % | −13,3 % | −16,9 % | 18,2 % |
| Sum gjeld | 293 | 401 | 584 | 678 | 673 |
| Sum driftskostnader | - | - | 2 017 | 1 662 | 2 077 |
| Finansresultat | - | - | −1 | 21 | −20 |
| Resultat før skatt | −208 | 34 | −237 | −219 | 443 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 60 | 202 | 148 | 22 | 462 |
| Sum eiendeler | 60 | 202 | 148 | 22 | 462 |
| Egenkapital | −233 | −199 | −436 | −655 | −212 |
| Kortsiktig gjeld | 95 | 56 | 584 | 432 | 476 |
| Langsiktig gjeld | 198 | 346 | 0 | 245 | - |

## Ledelse og styre

- Nina Lensebakken: Daglig leder
- Idar Elling Aaboen: Styrets leder
- Frode Aaboen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Skjåkvegen 1935, 2693 Nordberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 01.01.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 269 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av alpinanlegg, herunder utleie av utstyr etc. Enkel servering/bevertning i tilknytning til alpinanlegg.

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000623221&sokeverdi=914827361&spraak=nb)
- 19.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000601022&sokeverdi=914827361&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKJÅK ADVENTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/920902294-skjak-adventure-as) | Skjåk | 8 | 646 536 kr | - |
| [EXPLORE SKJÅK AS](https://www.norscout.com/no/company/922830053-explore-skjak-as) | Skjåk | - | 237 200 kr | - |
| [WLP AS](https://www.norscout.com/no/company/928832465-wlp-as) | Oslo | - | 2,55 mill. kr | +43,9 % |
| [READY ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/928683869-ready-anlegg-as) | Oslo | - | 2,48 mill. kr | - |
| [HAUGER GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/966226714-hauger-golfbane-as) | Nittedal | - | 2,62 mill. kr | +6,0 % |
| [FORUS SPORTSSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/913149440-forus-sportssenter-as) | Sola | - | 2,46 mill. kr | +2,3 % |
| [BIRI FLERBRUKSHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/816512042-biri-flerbrukshall-as) | Gjøvik | - | 2,64 mill. kr | +68,7 % |
| [TORSBUSTADEN SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/925539651-torsbustaden-skisenter-as) | Levanger | - | 2,44 mill. kr | +33 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.07.2026.
