---
title: "RAUMA VENTURE AS (914835402): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RAUMA VENTURE AS i Rauma er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Lars Stenerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914835402-rauma-venture-as"
---

# RAUMA VENTURE AS

Produksjon av møbler · Rauma

- Org.nr: 914 835 402
- Daglig leder: Lars Stenerud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −95 370 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 390 mill. kr (+7,1 % fra 2024)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,0 % (svak). Opp fra 0,6 % i 2024
- Likviditet: 0,43 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,04 i 2024
- Soliditet: 75,5 % (meget god). Opp fra 50,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,3 % | 0,8 % | 0,6 % | 1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 0,8 % | −3,6 % | −4,4 % | −2,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,26 | 2,02 | 0,03 | 0,04 | 0,43 |
| Soliditet | 53,0 % | 55,6 % | 52,8 % | 50,2 % | 75,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −72 | −103 | −116 | −283 | −95 |
| Årsresultat | −366 | 163 | −773 | −949 | −707 |
| Sum gjeld | 23 437 | 21 187 | 24 876 | 26 720 | 13 342 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 283 | 95 |
| Finansresultat | - | - | - | −933 | −811 |
| Resultat før skatt | −469 | 209 | −990 | −1 217 | −906 |
| Anleggsmidler | 46 440 | 46 842 | 52 712 | 53 589 | 54 422 |
| Omløpsmidler | 3 384 | 894 | 21 | 40 | 101 |
| Sum eiendeler | 49 824 | 47 737 | 52 733 | 53 629 | 54 523 |
| Egenkapital | 26 387 | 26 550 | 27 857 | 26 908 | 41 181 |
| Kortsiktig gjeld | 2 692 | 442 | 631 | 1 031 | 233 |
| Langsiktig gjeld | 20 745 | 20 745 | 24 245 | 25 689 | 13 109 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 309 878 | 364 493 | 390 413 |
| Driftsresultat | −11 302 | −6 693 | 5 859 |
| Årsresultat | −18 105 | −18 509 | −9 210 |
| Driftsmargin | −3,6 % | −1,8 % | 1,5 % |
| Sum gjeld | 250 335 | 268 835 | 253 338 |
| Sum driftskostnader | 321 180 | 371 186 | 384 554 |
| Finansresultat | −10 341 | −14 017 | −13 845 |
| Resultat før skatt | −21 643 | −20 709 | −7 986 |
| Anleggsmidler | 126 225 | 118 084 | 108 947 |
| Omløpsmidler | 90 435 | 98 567 | 97 977 |
| Sum eiendeler | 216 660 | 216 650 | 206 924 |
| Egenkapital | −33 676 | −52 185 | −46 415 |
| Kortsiktig gjeld | 144 787 | 169 470 | 172 860 |
| Langsiktig gjeld | 105 548 | 99 365 | 80 479 |

## Ledelse og styre

- Lars Stenerud: Daglig leder og styrets leder
- Terje Berg: Styremedlem
- Knut Johan Stenerud: Styremedlem
- Arvid Gjerde: Styremedlem
- Nils Ivar Heggem: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Plasto AS, Øran Øst, 6300 Åndalsnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 31.000 Produksjon av møbler
- Etablert: 14.01.2015
- Tidligere navn: EXTRA 130 AS (2015)
- Aksjekapital: 1 200 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Formål: Selskapets virksomhet er direkte og indirekte investeringer og deltakelse i andre selskaper knyttet til industri, eiendom og annen virksomhet.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000636477&sokeverdi=914835402&spraak=nb)
- 19.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000020958&sokeverdi=914835402&spraak=nb)
- 19.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000020959&sokeverdi=914835402&spraak=nb)
- 06.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000821653&sokeverdi=914835402&spraak=nb)
- 05.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000676092&sokeverdi=914835402&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MÅNDALEN TREVARE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/932676230-mandalen-trevare-eiendom-as) | Rauma | - | 2,16 mill. kr | +22,7 % |
| [GRANDE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/916726619-grande-invest-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [GRANDE FABRIKKER AS](https://www.norscout.com/no/company/999188788-grande-fabrikker-as) | Rauma | 35 | 53,3 mill. kr | −6,8 % |
| [TEVAS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988965308-tevas-invest-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [MÅNDALEN TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/999600689-mandalen-trevare-as) | Rauma | 41 | 82,8 mill. kr | −18,9 % |
| [MÅNDALENGRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989005480-mandalengruppen-as) | Rauma | - | 0 kr | - |
| [WONDERLAND AS](https://www.norscout.com/no/company/987102160-wonderland-as) | Rauma | 88 | 390 mill. kr | +7,1 % |
| [WONDERLAND HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/999080979-wonderland-holding-as) | Rauma | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
