---
title: "BRI UTVIKLING AS (914841755): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRI UTVIKLING AS i Randaberg hadde 6,42 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Annelin Ersland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914841755-bri-utvikling-as"
---

# BRI UTVIKLING AS

Regnskapsføring og bokføring · Randaberg · Etablert 2015

- Org.nr: 914 841 755
- Nettsted: [br-industrier.no](https://br-industrier.no)
- Daglig leder: Annelin Ersland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,42 mill. kr (+28 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,26 mill. kr (Margin −19,7 %)
- Ansatte: 5

## Ansatte

- februar 2026: 10
- mars 2026: 6
- april 2026: 7
- august 2026: 6
- september 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −23,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −13,8 % i 2024
- Likviditet: 0,40 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,57 i 2024
- Soliditet: 16,2 % (tilfredsstillende). Ned fra 52,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −6,7 % | −13,8 % | −23,5 % |
| Driftsmargin | −40,6 % | −13,1 % | −9,4 % | −15,3 % | −19,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | −78,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,63 | 1,01 | 0,57 | 0,40 |
| Soliditet | - | - | - | 52,7 % | 16,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 0,9 | 5,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 427 | 6 712 | 5 049 | 5 016 | 6 419 |
| Driftsresultat | −2 608 | −876 | −475 | −769 | −1 264 |
| Årsresultat | −2 109 | −939 | −716 | −630 | −1 781 |
| Driftsmargin | −40,6 % | −13,1 % | −9,4 % | −15,3 % | −19,7 % |
| Sum gjeld | - | 8 085 | 2 714 | 2 412 | 4 707 |
| Sum driftskostnader | 9 035 | - | - | 5 785 | - |
| Finansresultat | −96 | - | - | −40 | - |
| Resultat før skatt | - | −1 202 | −918 | −808 | −1 417 |
| Anleggsmidler | - | 3 000 | 3 789 | 3 965 | 3 874 |
| Omløpsmidler | - | 5 121 | 2 245 | 1 137 | 1 741 |
| Sum eiendeler | - | 8 121 | 6 034 | 5 101 | 5 616 |
| Egenkapital | - | - | - | 2 690 | 909 |
| Kortsiktig gjeld | - | 8 085 | 2 222 | 2 001 | 4 384 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 492 | 411 | 323 |

## Ledelse og styre

- Annelin Ersland: Daglig leder
- Bjørn Rygg: Styrets leder
- Olav Østhus: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Tangen 7, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 69.202 Regnskapsføring og bokføring
- Etablert: 01.01.2015
- Tidligere navn: BRI MANAGEMENT AS (2015 til 2026)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [ADDVANT STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926956027-addvant-stavanger-as)
- Størrelse: Nr. 647 av 2 372 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Levering av rådgivningstjenester og utviklingsarbeid for selskapets kunder.

## Siste endringer

- 17.10.2026: Revisor endret
- 11.08.2026: Daglig leder endret
- 11.08.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 17.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000803433&sokeverdi=914841755&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000679147&sokeverdi=914841755&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000679146&sokeverdi=914841755&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000679144&sokeverdi=914841755&spraak=nb)
- 11.08.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000679145&sokeverdi=914841755&spraak=nb)
- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662694&sokeverdi=914841755&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 02.07.2025: Tilskudd fra ENOVA SF, 1,5 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RANDABERG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988980315-randaberg-regnskap-as) | Randaberg | 15 | 19,1 mill. kr | +120,3 % |
| [ROGALAND REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/987437693-rogaland-regnskap-as) | Randaberg | - | 3,76 mill. kr | +6,3 % |
| [REGNSKAPET AS](https://www.norscout.com/no/company/912074323-regnskapet-as) | Randaberg | - | 1,5 mill. kr | −15,8 % |
| [SKARTVEIT REGNSKAP OG RÅDGIVNING AS](https://www.norscout.com/no/company/927213753-skartveit-regnskap-og-radgivning-as) | Randaberg | - | 1,18 mill. kr | - |
| [VISTVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/989199315-vistvik-as) | Randaberg | - | - | - |
| [CAPAX AS](https://www.norscout.com/no/company/992121777-capax-as) | Randaberg | - | 2,41 mill. kr | +18,9 % |
| [ODNABERGET AS](https://www.norscout.com/no/company/929109813-odnaberget-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |
| [EIGANES VEKST AS](https://www.norscout.com/no/company/992852011-eiganes-vekst-as) | Randaberg | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Regnskapsbyråer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/oslo)
- [Regnskapsbyråer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/bergen)
- [Regnskapsbyråer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/baerum)
- [Regnskapsbyråer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/trondheim)
- [Regnskapsbyråer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/drammen)
- [Regnskapsbyråer i Asker](https://www.norscout.com/no/l/regnskapsbyraer/asker)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
