---
title: "STRØMMEN STAAL RESTAURANT & BAR AS (914863791): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STRØMMEN STAAL RESTAURANT & BAR AS i Lillestrøm hadde 16,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Stian Østland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914863791-strommen-staal-restaurant-bar-as"
---

# STRØMMEN STAAL RESTAURANT & BAR AS

Drift av restauranter · Lillestrøm · Etablert 2015

- Org.nr: 914 863 791
- Telefon: 928 87 922
- E-post: stig@sandumregnskap.no
- Nettsted: [staals.no](https://staals.no)
- Daglig leder: Stian Østland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 16,7 mill. kr (+2,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,4 mill. kr (Margin 8,4 %)
- Ansatte: 25

## Ansatte

- november 2025: 25
- desember 2025: 27
- januar 2026: 26
- februar 2026: 24
- mars 2026: 22
- april 2026: 20
- mai 2026: 22
- august 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 107,3 % (meget god). Opp fra −69,4 % i 2024
- Likviditet: 0,44 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,15 i 2024
- Soliditet: −386,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −725,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −14,9 % | −69,4 % | 107,3 % |
| Driftsmargin | 2,3 % | −1,9 % | −1,6 % | −5,3 % | 8,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,08 | 0,15 | 0,44 |
| Soliditet | −518,2 % | −288,8 % | −632,1 % | −725,9 % | −386,3 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 797 | 17 191 | 17 779 | 16 340 | 16 684 |
| Driftsresultat | 337 | −332 | −287 | −863 | 1 399 |
| Årsresultat | 109 | −630 | −506 | −1 112 | 1 207 |
| Driftsmargin | 2,3 % | −1,9 % | −1,6 % | −5,3 % | 8,4 % |
| Sum gjeld | 15 342 | 9 882 | 9 087 | 10 192 | 6 736 |
| Sum driftskostnader | 14 461 | 17 523 | 18 066 | 17 203 | 15 285 |
| Finansresultat | −228 | −298 | −219 | −248 | −192 |
| Resultat før skatt | - | - | −506 | −1 112 | 1 207 |
| Anleggsmidler | 1 300 | 1 171 | 672 | 295 | - |
| Omløpsmidler | - | - | 570 | 939 | 1 385 |
| Sum eiendeler | 2 482 | 2 542 | 1 241 | 1 234 | 1 385 |
| Egenkapital | −12 861 | −7 340 | −7 846 | −8 958 | −5 351 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 7 395 | 6 459 | 3 166 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 692 | 3 733 | 3 570 |

## Ledelse og styre

- Stian Østland: Daglig leder
- Tommy Jensen: Styrets leder
- Sondre Sandum: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Støperiveien 5, 2010 Strømmen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 02.01.2015
- Tidligere navn: SVENNEBYVEIEN 5 AS (2015)
- Aksjekapital: 2 606 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Revisor: [INSIGNIS AS](https://www.norscout.com/no/company/917835810-insignis-as)
- Regnskapsfører: [SANDUM INVEST & REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/994511076-sandum-invest-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 796 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive med salg av mat og drikke i bar- og restaurantvirksomhet, samt investeringer i andre verdipapirer og selskaper og virksomhet som for øvrig faller under dette.

## Kunngjøringer

- 15.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000693135&sokeverdi=914863791&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886340&sokeverdi=914863791&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000886341&sokeverdi=914863791&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755169&sokeverdi=914863791&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755170&sokeverdi=914863791&spraak=nb)
- 07.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000682271&sokeverdi=914863791&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MEIERIGAARDEN KRO OG SELSKAPSLOKALER AS](https://www.norscout.com/no/company/880648152-meierigaarden-kro-og-selskapslokaler-as) | Lillestrøm | 28 | 9,8 mill. kr | +12,5 % |
| [NORSTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/952667882-norstrom-as) | Lillestrøm | 24 | 21,5 mill. kr | +6,1 % |
| [LILLESTRØM BARDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/936146562-lillestrom-bardrift-as) | Lillestrøm | 30 | 1,23 mill. kr | - |
| [SABRURA LILLESTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/929404041-sabrura-lillestrom-as) | Lillestrøm | 24 | 13 mill. kr | +5,1 % |
| [ROVEN PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/919787902-roven-pizza-as) | Lillestrøm | 30 | 5,89 mill. kr | +7,0 % |
| [MALIKSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/918765492-maliksen-as) | Lillestrøm | 23 | 14,1 mill. kr | −1,1 % |
| [SVITEL AS](https://www.norscout.com/no/company/935524601-svitel-as) | Lillestrøm | 33 | 7,26 mill. kr | - |
| [FRATELLI SKEDSMOKORSET AS](https://www.norscout.com/no/company/923052143-fratelli-skedsmokorset-as) | Lillestrøm | 23 | 14 mill. kr | +3,0 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
