---
title: "NORVA24 HOLDING AS (914881447): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORVA24 HOLDING AS i Stryn hadde 75,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Tuomo Juhana Saramaa. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914881447-norva24-holding-as"
---

# NORVA24 HOLDING AS

Oppsamling og behandling av avløpsvann · Stryn · Etablert 2015

- Org.nr: 914 881 447
- Nettsted: [norva24.com](https://norva24.com)
- Daglig leder: Tuomo Juhana Saramaa (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 75,8 mill. kr (+60,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −4,13 mill. kr (Margin −5,5 %)
- Ansatte: 15 (Opp fra 13 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 13
- april 2026: 14
- juni 2026: 13
- oktober 2026: 15

### Per sted

- Oslo: 11 ansatte
- Stryn: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 13,9 % i 2024
- Likviditet: 1,31 (tilfredsstillende). Ned fra 2,57 i 2024
- Soliditet: 33,3 % (god). Ned fra 40,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 17,1 % | 13,9 % | 9,0 % |
| Driftsmargin | - | - | −17,4 % | −3,1 % | −5,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 9,5 % | −4,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 11,65 | 1,70 | 2,57 | 1,31 |
| Soliditet | - | - | 42,7 % | 40,4 % | 33,3 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 1,3 | 1,5 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| mill. kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 49,9 | 47,2 | 75,8 |
| Driftsresultat | −1,3 | −6,8 | −8,7 | −1,5 | −4,1 |
| Årsresultat | 1,5 | 568,5 | 69,5 | 94,8 | −40,3 |
| Driftsmargin | - | - | −17,4 % | −3,1 % | −5,5 % |
| Sum gjeld | - | 1 365,7 | 1 651,9 | 1 954,3 | 2 579,4 |
| Sum driftskostnader | 1,3 | - | 58,5 | 48,6 | 79,9 |
| Finansresultat | 3,2 | - | 97,8 | 123,0 | −47,5 |
| Resultat før skatt | - | 597,0 | 89,2 | 121,5 | −51,6 |
| Anleggsmidler | - | 1 956,3 | 2 671,8 | 3 038,7 | 3 365,7 |
| Omløpsmidler | - | 571,0 | 211,1 | 241,4 | 499,2 |
| Sum eiendeler | - | 2 527,3 | 2 882,9 | 3 280,1 | 3 864,9 |
| Egenkapital | - | - | 1 231,0 | 1 325,8 | 1 285,5 |
| Kortsiktig gjeld | - | 49,0 | 124,5 | 94,1 | 380,6 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 316,7 | 1 527,4 | 1 860,2 | 2 198,8 |

## Ledelse og styre

- Tuomo Juhana Saramaa: Daglig leder og styrets leder
- Stein Yndestad: Styremedlem
- Stian Aaserud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Grandevegen 13, 6783 Stryn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 37.000 Oppsamling og behandling av avløpsvann
- Etablert: 09.01.2015
- Tidligere navn: START UP 316 AS (2015)
- Aksjekapital: 10 417 573 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2023
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 FORRETNINGSPARTNER](https://www.norscout.com/no/company/967661643-sparebank-1-forretningspartner)
- Størrelse: Nr. 13 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industri, handel og investering i aksjer og andre eiendeler i andre selskaper og foretak samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 24.10.2026: Revisor endret
- 08.06.2026: Daglig leder endret
- 11.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000816404&sokeverdi=914881447&spraak=nb)
- 31.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000720988&sokeverdi=914881447&spraak=nb)
- 08.06.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000354318&sokeverdi=914881447&spraak=nb)
- 11.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000169320&sokeverdi=914881447&spraak=nb)
- 20.08.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000705469&sokeverdi=914881447&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NORVA24 NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/914881463-norva24-norge-as) | Stryn | 16 | 65,5 mill. kr | +22,6 % |
| [RINGERIKE SEPTIKSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/945559705-ringerike-septikservice-as) | Ringerike | 15 | 78,5 mill. kr | −7,8 % |
| [NORRENS AS](https://www.norscout.com/no/company/912196321-norrens-as) | Halden | 14 | 30,2 mill. kr | −11,9 % |
| [AKERSHUS MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/914094399-akershus-miljo-as) | Frogn | 14 | 28,6 mill. kr | −14,9 % |
| [SLETTÅS VANN- OG AVLØPSTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/913726529-slettas-vann-og-avlopsteknikk-as) | Orkland | 17 | 42,8 mill. kr | +0,2 % |
| [FLAGSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/998326648-flagstad-as) | Løten | 13 | 24,5 mill. kr | −32,6 % |
| [OSLO FOLLO INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/918753265-oslo-follo-industri-as) | Nesodden | 18 | 48,9 mill. kr | +76,5 % |
| [SLAM OG SPYLESERVICE INDRE ØSTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/981891341-slam-og-spyleservice-indre-ostfold-as) | Indre Østfold | 12 | 27,4 mill. kr | −9,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
