---
title: "INTERIØRSENTERET AS (914883350): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "INTERIØRSENTERET AS i Nord-Aurdal hadde 28,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Torje Rosendal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914883350-interiorsenteret-as"
---

# INTERIØRSENTERET AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Nord-Aurdal · Etablert 2015

- Org.nr: 914 883 350
- Telefon: 61 36 06 11
- E-post: torje@interiorvaldres.no
- Nettsted: [interiorvaldres.no](https://interiorvaldres.no)
- Daglig leder: Torje Rosendal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,8 mill. kr (−17,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 780 813 kr (Margin 2,7 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- september 2025: 13
- november 2025: 12
- juni 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,6 % (svak). Ned fra 16,7 % i 2024
- Likviditet: 3,57 (meget god). Opp fra 2,41 i 2024
- Soliditet: 51,6 % (meget god). Opp fra 44,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,0 % | 12,4 % | 16,7 % | 4,6 % |
| Driftsmargin | 14,0 % | 11,7 % | 6,0 % | 8,8 % | 2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 75,5 % | 29,8 % | 41,3 % | 13,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,65 | 2,46 | 2,41 | 3,57 |
| Soliditet | 26,5 % | 44,2 % | 45,1 % | 44,3 % | 51,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 36 325 | 39 189 | 36 904 | 34 974 | 28 821 |
| Driftsresultat | 5 072 | 4 601 | 2 207 | 3 064 | 781 |
| Årsresultat | 3 954 | 3 582 | 1 832 | 2 629 | 825 |
| Driftsmargin | 14 % | 11,7 % | 6,0 % | 8,8 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 12 190 | 9 842 | 9 890 | 10 347 | 7 275 |
| Sum driftskostnader | 31 253 | - | 34 697 | 31 909 | 28 041 |
| Finansresultat | −3 | - | 161 | 316 | 278 |
| Resultat før skatt | - | 4 598 | 2 369 | 3 380 | 1 059 |
| Anleggsmidler | 1 783 | 1 659 | 3 111 | 2 856 | 2 551 |
| Omløpsmidler | - | 15 965 | 14 893 | 15 734 | 12 491 |
| Sum eiendeler | 16 591 | 17 625 | 18 004 | 18 590 | 15 043 |
| Egenkapital | 4 401 | 7 783 | 8 115 | 8 243 | 7 768 |
| Kortsiktig gjeld | - | 6 015 | 6 045 | 6 526 | 3 495 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 827 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Torje Rosendal: Daglig leder og styremedlem
- Karin Slette: Styrets leder
- Trond Slette: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Markavegen 13, 2920 Leira i Valdres
- Postadresse: Markavegen 11, 2920 Leira i Valdres
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 25.01.2015
- Tidligere navn: FARGE OG INTERIØR FAGERNES AS (2015)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2015
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 143 av 989 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å omsette varer og tjenester innenfor segmentene: maling, bygningsartikler, interiør og varmekilder.

## Siste endringer

- 22.09.2026: Ny forretningsadresse
- 22.09.2026: Ny postadresse

## Kunngjøringer

- 22.09.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000754063&sokeverdi=914883350&spraak=nb)
- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000531606&sokeverdi=914883350&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TORJE ROSENDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/917443106-torje-rosendal-invest-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [EOPAS AS](https://www.norscout.com/no/company/937352913-eopas-as) | Nord-Aurdal | 12 | - | - |
| [SEIMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988487090-seima-holding-as) | Nord-Aurdal | 11 | 8,63 mill. kr | −4,2 % |
| [INTERSPORT LEIRA VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/915985165-intersport-leira-valdres-as) | Nord-Aurdal | 12 | 16,7 mill. kr | +27,3 % |
| [LANGESTØLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/928660427-langestolen-as) | Nord-Aurdal | 11 | 2,7 mill. kr | +14 % |
| [DATA & TV SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/965723498-data-tv-service-as) | Nord-Aurdal | 12 | 38,6 mill. kr | −0,6 % |
| [VALDRES HAGESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/913925564-valdres-hagesenter-as) | Nord-Aurdal | 9 | 14,5 mill. kr | +6,6 % |
| [VALDRES BLOMSTER FAGERNES AS](https://www.norscout.com/no/company/947454471-valdres-blomster-fagernes-as) | Nord-Aurdal | 13 | 5,22 mill. kr | +7,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 23.09.2026.
