---
title: "SNARUM PUKKVERK AS (914913438): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SNARUM PUKKVERK AS i Modum hadde 14,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Per Olafsbye. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914913438-snarum-pukkverk-as"
---

# SNARUM PUKKVERK AS

Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · Modum

- Org.nr: 914 913 438
- Telefon: 90767610
- Nettsted: [snarumpukkverk.com](https://snarumpukkverk.com)
- Daglig leder: Per Olafsbye (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,3 mill. kr (+28,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −361 000 kr (Margin −2,5 %)
- Etablert: 2014

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 12,7 % i 2024
- Likviditet: 1,22 (tilfredsstillende). Ned fra 1,78 i 2024
- Soliditet: 33,0 % (god). Ned fra 48,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,7 % | 39,5 % | 12,7 % | −5,6 % |
| Driftsmargin | 8,4 % | 4,5 % | 14,1 % | 6,7 % | −2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 124,2 % | 22,9 % | −19,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,59 | 1,78 | 1,22 |
| Soliditet | −25,8 % | 11,6 % | 38,9 % | 48,1 % | 33,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 7,7 | 1,6 | 1,1 | 2,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 573 | 8 988 | 15 119 | 11 195 | 14 341 |
| Driftsresultat | 717 | 407 | 2 135 | 754 | −361 |
| Årsresultat | 581 | 246 | 1 805 | 901 | −516 |
| Driftsmargin | 8,4 % | 4,5 % | 14,1 % | 6,7 % | −2,5 % |
| Sum gjeld | 5 784 | 4 214 | 3 694 | 3 059 | 4 713 |
| Sum driftskostnader | 7 856 | 8 581 | - | 10 442 | - |
| Finansresultat | −136 | −161 | - | −159 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 1 805 | 595 | −490 |
| Anleggsmidler | 2 374 | 2 195 | 1 972 | 1 862 | 1 751 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 078 | 4 031 | 5 280 |
| Sum eiendeler | 4 597 | 4 764 | 6 050 | 5 893 | 7 031 |
| Egenkapital | −1 187 | 550 | 2 356 | 2 834 | 2 318 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 569 | 2 266 | 4 328 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 125 | 793 | 385 |

## Ledelse og styre

- Per Olafsbye: Daglig leder og styremedlem
- Thyge Steinsholt: Styrets leder
- Ola Olafsbye: Styremedlem
- Ronny Steinsholt: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Krøderveien 1060, 3370 Vikersund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 08.120 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
- Etablert: 16.12.2014
- Aksjekapital: 1 332 944 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2016
- Revisor: [PS REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/936263968-ps-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ACCOUNT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/997696565-account-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 87 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Pukkverksdrift og hva som naturlig hører til.

## Kunngjøringer

- 20.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000705081&sokeverdi=914913438&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000005955&sokeverdi=914913438&spraak=nb)
- 04.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000818349&sokeverdi=914913438&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000667601&sokeverdi=914913438&spraak=nb)
- 21.07.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000603481&sokeverdi=914913438&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [DEKAR TOMTEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/921843895-dekar-tomteutvikling-as) | Modum | - | 12,2 mill. kr | +30,3 % |
| [PUKKPRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/957882986-pukkproduksjon-as) | Modum | - | 3,32 mill. kr | +202,1 % |
| [FEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/827062472-fen-holding-as) | Modum | - | 340 000 kr | - |
| [ROBUSTO AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/988550213-robusto-agder-as) | Birkenes | - | 14,5 mill. kr | +11,3 % |
| [EIDE SANDTAK AS](https://www.norscout.com/no/company/970956131-eide-sandtak-as) | Gloppen | - | 14,2 mill. kr | −1,3 % |
| [SKØIEN PUKKVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/914755654-skoien-pukkverk-as) | Søndre Land | - | 15,4 mill. kr | +4,1 % |
| [NOTODDEN PUKK AS](https://www.norscout.com/no/company/921903294-notodden-pukk-as) | Notodden | - | 14 mill. kr | −22,2 % |
| [HEMBRE GRUS AS](https://www.norscout.com/no/company/979974434-hembre-grus-as) | Stjørdal | - | 16,3 mill. kr | +21,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.08.2026.
