---
title: "VDL PARTS NORWAY AS (914921716): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VDL PARTS NORWAY AS i Nordre Follo hadde 254 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 58 ansatte. Daglig leder er Bjørn Øyvind Stenersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914921716-vdl-parts-norway-as"
---

# VDL PARTS NORWAY AS

Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · Nordre Follo · Etablert 1963

- Org.nr: 914 921 716
- Telefon: 23 03 96 00
- E-post: post@tti.no
- Nettsted: [tti.no](https://tti.no)
- Daglig leder: Bjørn Øyvind Stenersen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 254 mill. kr (−6,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,04 mill. kr (Margin −1,2 %)
- Ansatte: 58 (Ned fra 59 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 57
- desember 2025: 59
- januar 2026: 60
- mars 2026: 58
- april 2026: 60
- juli 2026: 59
- august 2026: 58
- september 2026: 57
- oktober 2026: 58

### Per sted

- Langhus: 58 ansatte
- Nyborg: Ingen oppgitt
- Sandnes: Ingen oppgitt
- Tiller: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −1,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,0 % i 2024
- Likviditet: 2,27 (meget god). Ned fra 3,22 i 2024
- Soliditet: 65,4 % (meget god). Ned fra 73,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 8,8 % | 18,8 % | 9,0 % | −1,8 % |
| Driftsmargin | 2,5 % | 3,0 % | 6,8 % | 3,6 % | −1,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 10,2 % | 21,6 % | 11,2 % | −3,5 % |
| Likviditetsgrad | - | 3,80 | 2,83 | 3,22 | 2,27 |
| Soliditet | 67,9 % | 76,7 % | 68,3 % | 73,4 % | 65,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,3 | 0,5 | 0,4 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 216 660 | 239 145 | 264 626 | 272 099 | 253 782 |
| Driftsresultat | 5 361 | 7 270 | 17 864 | 9 891 | −3 035 |
| Årsresultat | 4 309 | 6 693 | 14 310 | 7 428 | −2 484 |
| Driftsmargin | 2,5 % | 3,0 % | 6,8 % | 3,6 % | −1,2 % |
| Sum gjeld | 23 592 | 26 857 | 38 220 | 32 560 | 46 177 |
| Sum driftskostnader | 211 299 | - | 246 762 | 262 208 | 256 817 |
| Finansresultat | 233 | - | 605 | −250 | −45 |
| Resultat før skatt | - | 8 677 | 18 468 | 9 641 | −3 081 |
| Anleggsmidler | 30 025 | 13 262 | 12 629 | 17 446 | 28 704 |
| Omløpsmidler | - | 101 972 | 107 978 | 104 929 | 104 804 |
| Sum eiendeler | 120 288 | 115 234 | 120 608 | 122 374 | 133 508 |
| Egenkapital | 81 684 | 88 377 | 82 387 | 89 815 | 87 331 |
| Kortsiktig gjeld | - | 26 857 | 38 220 | 32 560 | 46 177 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bjørn Øyvind Stenersen: Daglig leder
- Reint Tiemen Blanson Henkemans: Styrets leder
- Daniel Arthur Karel Eduard Orgers: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Håndverksveien 12, 1405 Langhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.720 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner
- Etablert: 02.01.1963
- Tidligere navn: VDL TRUCK & TRAILER INDUSTRY AS (2022 til 2026); TRUCK & TRAILER INDUSTRY AS (1995 til 2022)
- Aksjekapital: 3 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 14 av 214 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel og dermed sammenhengende virksomhet, import og eksport samt deltakelse i andre selskap med økonomiske formål.

## Siste endringer

- 08.05.2026: Navn endret

## Kunngjøringer

- 22.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000409780&sokeverdi=914921716&spraak=nb)
- 08.05.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000250024&sokeverdi=914921716&spraak=nb)
- 08.05.2026: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000250023&sokeverdi=914921716&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000517952&sokeverdi=914921716&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KGK NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/930148571-kgk-norge-as) | Nordre Follo | 72 | 275 mill. kr | +23,7 % |
| [LVD LASTVAGNSDELAR AS](https://www.norscout.com/no/company/947215272-lvd-lastvagnsdelar-as) | Nordre Follo | 21 | 132 mill. kr | +10,6 % |
| [TRYGG BILMEGLING AS](https://www.norscout.com/no/company/918859551-trygg-bilmegling-as) | Nordre Follo | 5 | 62,7 mill. kr | −7,2 % |
| [NOVENCO AS](https://www.norscout.com/no/company/814709442-novenco-as) | Nordre Follo | 65 | 346 mill. kr | −5,2 % |
| [STO NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/858218012-sto-norge-as) | Nordre Follo | 52 | 293 mill. kr | −1,4 % |
| [BREWERY INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927088428-brewery-international-as) | Nordre Follo | 71 | 170 mill. kr | +17,3 % |
| [ROBERT BOSCH AS](https://www.norscout.com/no/company/910749854-robert-bosch-as) | Nordre Follo | 51 | 626 mill. kr | +0,2 % |
| [FLOWERDIRECT AS](https://www.norscout.com/no/company/984823673-flowerdirect-as) | Nordre Follo | 48 | 202 mill. kr | +13,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
