---
title: "EPLEBLOMSTEN AS (914968682): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EPLEBLOMSTEN AS i Midt-Telemark hadde 48,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Daglig leder er Sveinung Sauar. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/914968682-epleblomsten-as"
---

# EPLEBLOMSTEN AS

Produksjon av juice av frukt og grønnsaker · Midt-Telemark · Etablert 2015

- Org.nr: 914 968 682
- Nettsted: [epleblomsten.no](https://epleblomsten.no)
- Daglig leder: Sveinung Sauar (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 48,8 mill. kr (+19,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 8,23 mill. kr (Margin 16,9 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 14 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 23
- november 2025: 24
- desember 2025: 14
- januar 2026: 15
- juni 2026: 14
- september 2026: 19
- oktober 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,0 % (meget god). Opp fra 16,3 % i 2024
- Likviditet: 4,98 (meget god). Ned fra 5,68 i 2024
- Soliditet: 65,8 % (meget god). Opp fra 60,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,3 % | −7,2 % | 16,3 % | 29,0 % |
| Driftsmargin | 10,8 % | 11,8 % | −8,0 % | 10,8 % | 16,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 25,9 % | −23,0 % | 25,6 % | 42,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,47 | 2,11 | 2,87 | 5,68 | 4,98 |
| Soliditet | 53,8 % | 43,1 % | 43,5 % | 60,2 % | 65,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 1,3 | 1,3 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 983 | 31 385 | 28 903 | 40 739 | 48 791 |
| Driftsresultat | 3 333 | 3 705 | −2 300 | 4 416 | 8 234 |
| Årsresultat | 2 536 | 2 972 | −2 402 | 3 165 | 6 213 |
| Driftsmargin | 10,8 % | 11,8 % | −8,0 % | 10,8 % | 16,9 % |
| Sum gjeld | 10 098 | 19 449 | 16 046 | 10 246 | 11 300 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 36 323 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −860 | - |
| Resultat før skatt | 3 148 | 3 425 | −3 112 | 3 556 | 7 966 |
| Anleggsmidler | 4 777 | 11 431 | 12 002 | 10 073 | 9 123 |
| Omløpsmidler | 17 082 | 22 752 | 16 375 | 15 670 | 23 887 |
| Sum eiendeler | 21 860 | 34 183 | 28 377 | 25 743 | 33 010 |
| Egenkapital | 11 762 | 14 734 | 12 332 | 15 497 | 21 710 |
| Kortsiktig gjeld | 6 925 | 10 770 | 5 700 | 2 760 | 4 800 |
| Langsiktig gjeld | 3 173 | 8 680 | 10 346 | 7 486 | 6 501 |

## Ledelse og styre

- Sveinung Sauar: Daglig leder og styrets leder
- Synne Sauar: Styremedlem
- Trude Solvang: Styremedlem
- Kristian Amund Angard: Styremedlem
- Tobias Nord: Varamedlem
- Tollev Sauar: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Sauheradvegen 716, 3812 Akkerhaugen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.320 Produksjon av juice av frukt og grønnsaker
- Etablert: 03.02.2015
- Tidligere navn: NYE EPLEBLOMSTEN AS (2015)
- Aksjekapital: 1 525 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Revisor: [REVISORTEAM MIDT-TELEMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/924310693-revisorteam-midt-telemark-as)
- Regnskapsfører: [HAUGAN REGNSKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/940752965-haugan-regnskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 27 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av næringsmidler, butikkvirksomhet med kjøp og salg av diverse varer, konsulent- og rådgivningstjenester, foredrag og omvisninger, samt annen virksomhet som står i naturlig tilknytning til dette.

## Kunngjøringer

- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000667821&sokeverdi=914968682&spraak=nb)
- 10.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000872322&sokeverdi=914968682&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BØ BRØD AS](https://www.norscout.com/no/company/921373376-bo-brod-as) | Midt-Telemark | 12 | 4,13 mill. kr | +22,4 % |
| [GVARV BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/950608986-gvarv-bakeri-as) | Midt-Telemark | 7 | 4,21 mill. kr | +8,8 % |
| [GVARV 2.0 AS](https://www.norscout.com/no/company/919393416-gvarv-2-0-as) | Midt-Telemark | - | 537 238 kr | - |
| [DEN LILLE FABRIKKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/834973952-den-lille-fabrikken-as) | Midt-Telemark | - | 44 000 kr | - |
| [ASKIM FRUKT- OG BÆRPRESSERI AS](https://www.norscout.com/no/company/986450491-askim-frukt-og-baerpresseri-as) | Indre Østfold | 55 | 102 mill. kr | +7,1 % |
| [NEN-PRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/836874412-nen-produkter-as) | Fredrikstad | 23 | 208 mill. kr | +15 % |
| [A/S Røra Fabrikker](https://www.norscout.com/no/company/916915144-a-s-rora-fabrikker) | Inderøy | 78 | 362 mill. kr | +5,0 % |
| [RINGI AS](https://www.norscout.com/no/company/931680714-ringi-as) | Bærum | 21 | 13,4 mill. kr | −9,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
