---
title: "BRM NORWAY AS (915072895): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRM NORWAY AS i Kinn hadde 4,82 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Linda Vetrhus. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915072895-brm-norway-as"
---

# BRM NORWAY AS

Produksjon av tauverk, rep, hyssing og nett · Kinn

Heleid av [MAREBA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914953111-mareba-holding-as)

- Org.nr: 915 072 895
- Telefon: 57 85 55 00
- E-post: admin@brmnorway.no
- Nettsted: [brmnorway.no](https://www.brmnorway.no)
- Daglig leder: Linda Vetrhus (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,82 mill. kr (−25,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −5 000 kr (Margin −0,1 %)
- Etablert: 2015

## Ansatte

### Per sted

- Flatraket: Ingen oppgitt
- Måløy: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,1 % (svak). Ned fra 4,8 % i 2024
- Likviditet: 1,82 (god). Opp fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 27,3 % (god). Ned fra 27,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −3,4 % | 5,7 % | 4,8 % | 2,1 % |
| Driftsmargin | −9,3 % | −4,0 % | 5,0 % | 3,3 % | −0,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 4,3 % | −0,1 % | −11,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,82 | 1,68 | 1,82 |
| Soliditet | 26,0 % | 18,1 % | 23,8 % | 27,4 % | 27,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 4,5 | 3,2 | 2,7 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 439 | 7 032 | 6 478 | 6 450 | 4 818 |
| Driftsresultat | −411 | −280 | 326 | 215 | −5 |
| Årsresultat | −449 | −447 | 51 | −2 | −128 |
| Driftsmargin | −9,3 % | −4,0 % | 5,0 % | 3,3 % | −0,1 % |
| Sum gjeld | 4 604 | 5 290 | 3 897 | 3 230 | 2 903 |
| Sum driftskostnader | 4 850 | 7 312 | - | 6 235 | - |
| Finansresultat | −164 | −204 | - | −217 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 51 | −2 | −128 |
| Anleggsmidler | 3 338 | 2 983 | 2 646 | 2 321 | 2 012 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 470 | 2 127 | 1 981 |
| Sum eiendeler | 6 219 | 6 459 | 5 116 | 4 448 | 3 993 |
| Egenkapital | 1 616 | 1 169 | 1 219 | 1 218 | 1 090 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 357 | 1 267 | 1 088 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 540 | 1 963 | 1 815 |

## Konsern

3 selskaper.

- [MAREBA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/914953111-mareba-holding-as) (Morselskap)
  - BRM NORWAY AS (Denne bedriften)
  - [MAREBA AS](https://www.norscout.com/no/company/917994668-mareba-as)

## Ledelse og styre

- Linda Vetrhus: Daglig leder og styrets leder
- Terje Grytting: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Skoravegen 40, 6700 Måløy
- Postadresse: Øvregardsbakkane 41, 6717 Flatraket
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.940 Produksjon av tauverk, rep, hyssing og nett
- Etablert: 01.03.2015
- Aksjekapital: 260 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Revisor: [HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS](https://www.norscout.com/no/company/987832916-hovden-vatne-statsautoriserte-revisorar-as)
- Størrelse: Nr. 23 av 36 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, produksjon, salg og markedsføring av produkter og tjenester innen tauverk, herunder også andre tau relaterte produkter og det som faller naturlig sammen med dette. Selskapet kan også ved kjøp av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Kunngjøringer

- 12.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000685701&sokeverdi=915072895&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000634960&sokeverdi=915072895&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SELSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/937029349-selstad-as) | Kinn | 211 | 562 mill. kr | +6,4 % |
| [MHI AS](https://www.norscout.com/no/company/915890644-mhi-as) | Kinn | - | 0 kr | - |
| [MÅLØY INDUSTRISØM AS](https://www.norscout.com/no/company/964989133-maloy-industrisom-as) | Kinn | 5 | 5,6 mill. kr | +0,7 % |
| [LENANGEN FISKERISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/951331112-lenangen-fiskeriservice-as) | Lyngen | 5 | 8,21 mill. kr | +41,5 % |
| [IRIS GARNMONTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/923402934-iris-garnmontering-as) | Ålesund | - | 2,57 mill. kr | +8,0 % |
| [JOHANSENS GARNSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/976533526-johansens-garnservice-as) | Vestvågøy | 5 | 12,5 mill. kr | +4,0 % |
| [SALGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/815673662-salgard-as) | Tromsø | - | 1,21 mill. kr | +12,9 % |
| [C ROBOTICS AS](https://www.norscout.com/no/company/918977104-c-robotics-as) | Kristiansund | 7 | 9,41 mill. kr | +58,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
