---
title: "FJELLKJEDEN AS (915113079): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLKJEDEN AS i Nord-Aurdal hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Peter Andreas Müller. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915113079-fjellkjeden-as"
---

# FJELLKJEDEN AS

Detaljhandel med sportsvarer · Nord-Aurdal · Etablert 2015

- Org.nr: 915 113 079
- Daglig leder: Peter Andreas Müller (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −255 619 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 125 mill. kr (−3,4 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,6 % (ikke tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Likviditet: 2,03 (meget god). Ned fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 70,7 % (meget god). Ned fra 72,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,5 % | −0,2 % | −0,6 % | −0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 16,7 % | 1,6 % | 21,7 % | 10,8 % |
| Likviditetsgrad | 0,61 | 0,60 | 0,59 | 2,08 | 2,03 |
| Soliditet | 15,9 % | 49,5 % | 51,7 % | 72,7 % | 70,7 % |
| Gjeldsgrad | 5,3 | 1,0 | 0,9 | 0,4 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −86 | −219 | −94 | −255 | −256 |
| Årsresultat | 601 | 2 914 | 329 | 6 055 | 3 145 |
| Sum gjeld | 42 013 | 28 654 | 22 949 | 11 205 | 12 970 |
| Sum driftskostnader | - | - | 94 | 255 | 256 |
| Finansresultat | - | - | 516 | 6 156 | 3 555 |
| Resultat før skatt | 999 | 3 018 | 422 | 5 901 | 3 299 |
| Anleggsmidler | 40 247 | 43 566 | 38 369 | 21 869 | 21 063 |
| Omløpsmidler | 9 695 | 13 198 | 9 095 | 19 116 | 23 251 |
| Sum eiendeler | 49 943 | 56 764 | 47 464 | 40 985 | 44 315 |
| Egenkapital | 7 930 | 28 109 | 24 515 | 29 780 | 31 345 |
| Kortsiktig gjeld | 15 768 | 21 987 | 15 327 | 9 205 | 11 470 |
| Langsiktig gjeld | 26 245 | 6 667 | 0 | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 128 987 | 124 542 |
| Driftsresultat | 7 710 | 6 447 |
| Årsresultat | 5 479 | 4 260 |
| Driftsmargin | 6,0 % | 5,2 % |
| Sum gjeld | 25 236 | 23 895 |
| Sum driftskostnader | 121 277 | 118 096 |
| Finansresultat | −676 | −982 |
| Resultat før skatt | 7 034 | 5 465 |
| Anleggsmidler | 10 282 | 8 233 |
| Omløpsmidler | 77 645 | 81 032 |
| Sum eiendeler | 87 927 | 89 266 |
| Egenkapital | 62 691 | 65 371 |
| Kortsiktig gjeld | 22 770 | 22 042 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Peter Andreas Müller: Daglig leder og styremedlem
- Lars Christian Stensrud: Styrets leder
- Eirik Walan: Styremedlem
- Per Herman Isachsen: Styremedlem
- Vidar Ødegaard: Varamedlem
- Trond Storrusten: Varamedlem
- Leif Øyvind Solemsli: Varamedlem
- Kai Arne Kvale: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Fagernes Sport, Gullsmedvegen 2, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 20.02.2015
- Aksjekapital: 3 951 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Formål: Selskapets formål er å drive med handel, kjøp og salg, utleie, investeringsvirksomhet eller annen virksomhet som faller inn under dette.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 01.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000466581&sokeverdi=915113079&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOVEMENT MADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930709700-movement-made-as) | Nord-Aurdal | - | 4,08 mill. kr | +77,5 % |
| [MOVEMENT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930062847-movement-holding-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [VALDRES SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988691267-valdres-sport-as) | Nord-Aurdal | 8 | 8,93 mill. kr | +2,3 % |
| [INTERSPORT LEIRA VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/915985165-intersport-leira-valdres-as) | Nord-Aurdal | 12 | 16,7 mill. kr | +27,3 % |
| [FAGERNES SPORTSFORRETNING AS](https://www.norscout.com/no/company/915985076-fagernes-sportsforretning-as) | Nord-Aurdal | 14 | 23 mill. kr | −4,9 % |
| [HORGE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/943997233-horge-invest-as) | Nord-Aurdal | - | 26 000 kr | - |
| [TORJE ROSENDAL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/917443106-torje-rosendal-invest-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [NILSEN OG NILSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/997504267-nilsen-og-nilsen-holding-as) | Nord-Aurdal | - | 38 784 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
